:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Orszak idzie w niedzielę

Imprezy, Orszak idzie niedzielę - zdjęcie, fotografia

Zwyczaj wspólnego świętowania początku Wielkiego Tygodnia zaszczepił się w Szczecinku na dobre. W tym roku po raz piąty na ulice miasta wyruszy rozśpiewany Orszak Niedzieli Palmowej. Organizatorzy już się przygotowują. Co prawda, scenariusz wydarzeń nie będzie za bardzo odbiegać od lat poprzednich, ale wiadomo, że atrakcji z pewnością nie zabraknie. 

Niedziela Palmowa, która w tym roku wypadać będzie 9 kwietnia, rozpocznie się w Szczecinku od mszy św. w parafii Ducha Świętego o godz. 11.00. Zaraz po niej spod kościoła w kierunku muszli koncertowej wyruszy rozśpiewany Orszak Niedzieli Palmowej. Warto w tym momencie nadmienić, że w takiej formie Niedziela Palmowa organizowana jest praktycznie tylko w Szczecinku. Korowód ze zwierzętami, kolorowymi strojami i odkrywanymi scenkami biblijnymi to przedsięwzięcie unikalne, wymyślone przez proboszcza, ks. Marka Kowalewskiego, Jadwigę Nowak i parafian Kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu.

-  Zmierzamy do parku miejskiego (muszla koncertowa), zatrzymując się przy Szkole muzycznej (scenka "Sanchedryn"). Scenka finałowa dotyczy wjazdu Jezusa do Jerozolimy i błogosławieństwa dzieci - mówi nam Jadwiga Nowak, organizatorka przedsięwzięcia. - Jak zawsze zapraszamy na ciepły posiłek oraz zajęcia plastyczno - techniczne dla dzieci. Tak jak w latach poprzednich, dla dzieci przygotujemy gry i zabawy. Planujemy również zorganizować coroczny konkurs na największą i najładniejszą palmę wielkanocną.

Co trzeba zrobić, by wystartować w konkursie? Wystarczy przyjść na Orszak z własnoręcznie wykonaną palmą. Technika dowolna. Palmy mogą przygotować osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane. Przy muszli koncertowej jury konkursowe oceni prace, a zwycięzcom przyzna nagrody. Jedną z nich jest Puchar Starosty Szczecineckiego

Orszak idzie w niedzielę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com