:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Osadzeni sprzątali schronisko

temat.net: archiwum, Osadzeni sprzątali schronisko - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 5 października szczecineckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odwiedzili osadzeni z Zakładu Karnego w Starym Bornem. Była to już druga taka wizyta z okazji obchodzonego tego dnia Światowego Dnia Zwierząt. Goście schroniska, podobnie jak w ubiegłym roku, podczas kilkugodzinnej wizyty pomogli pracownikom w utrzymaniu porządku wokół obiektu, a efektem ich wizyty było wysprzątanie niemal całego terenu należącego do schroniska.

- Była to już druga wizyta osadzonych z Zakładu Karnego w Starym Bornem, ponieważ z okazji Światowego Dnia Zwierząt odwiedzili nas także  w ubiegłym roku. Przyjechało do nas siedem osób, które tym razem zabrały ze sobą nawet własny sprzęt do sprzątania. I już do godz. 14.00 uporali się ze sprzątnięciem praktycznie całego schroniska. Jest to naprawdę fajna akcja, a nasi goście przyznali, że bardzo chętnie przyjeżdżaliby do nas znacznie częściej, gdyby nie tak duża odległość – mówi Danuta Kadela, szefowa schroniska PGK. - Bardzo dziękujemy za odwiedziny i za pomoc.

Osadzeni podczas wizyty nie tylko pozamiatali cały teren schroniska, ale także wygrabili trawniki i wybiegi oraz zrobili odwodnienie jednego z wybiegów.

Przypomnijmy jednocześnie, że w szczecineckim schronisku rozpoczęły się już przygotowania do nadchodzącej zimy – Jeżeli mieszkańcy mają w domach niepotrzebne koce, kołdry czy poduszki i nie wiedzą, co z nimi zrobić, można zawsze przywieźć je do schroniska. W tym roku zimne dni przyszły znacznie szybciej niż w latach ubiegłym, a nasze zwierzaki na pewno bardzo ucieszą się z każdego dodatkowego ciepłego koca czy kołdry – dodaje Danuta Kadela. (mg) 

 

Foto: Schronisko w Szczecinku

Osadzeni sprzątali schronisko komentarze opinie

  • Grabaż - niezalogowany 2013-10-09 09:39:49

    Nie , to nie jest możliwe ! Jeszcze żaden z nich nie napisał skargi, że kazano im jechać do schroniska i zmuszono do sprzątania odchodów po zwierzaczkach?

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-08 11:07:24

    okrada ciebie złodziej, zostaje złapany i osadzony, ty płacisz na jego utrzymanie, jesteś poszkodowany dwukrotnie raz przez złodzieja drugi raz przez państwo "prawa" no i tak sobie myślę że takie prawo stworzyli politycy na wszelki wypadek chroniące ich zady, bo to że maja lepkie łapki jak zwykły złodziej do cudzej forsy to norma, jak ich wsadzą to będą wczasować.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com