:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Osiemdziesiąt propozycji nazw dla siedmiu rond. Czy radni tym razem posłuchają mieszkańców?

Osiemdziesiąt propozycji nazw dla siedmiu rond. Czy radni tym razem posłuchają mieszkańców?

Na nowe nazwy czeka siedem skrzyżowań o ruchu okrężnym: Koszalińska - Kołobrzeska, Armii Krajowej - Poniatowskiego, Lipowa - Słupska - Cieślaka - Narutowicza, oraz te, które związane są z drogą wojewódzką nr 172 i mieszczą się w jej ciągu. Jak się dowiedzieliśmy, propozycji patronów dla nienazwanych rond, jest mnóstwo, a dokładniej – blisko 80!

Jakich patronów otrzymają nienazwane dotąd ronda w Szczecinku? Przy okazji dyskusji na temat patrona nowego mini ronda przy ul. Ordona i Parkowej, okazało się, że w Szczecinku jeszcze 7 rond nie ma swojej nazwy. W związku z tym swoją propozycję nazwania ronda mógł zgłosić każdy. – Apeluję, by tym razem doszło do konsensusu – taką prośbę do radnych podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta skierował Janusz Rautszko. Już teraz można się spodziewać, że o porozumienie w tej sprawie będzie raczej trudno. 
 
    Przypomnijmy. Na nowe nazwy czeka siedem skrzyżowań o ruchu okrężnym: Koszalińska - Kołobrzeska, Armii Krajowej - Poniatowskiego, Lipowa - Słupska - Cieślaka - Narutowicza, oraz te, które związane są z drogą wojewódzką nr 172 i mieszczą się w jej ciągu. Jak się dowiedzieliśmy, propozycji patronów dla nienazwanych rond, jest mnóstwo, a dokładniej – blisko 80! To, którą propozycję wybrać i zaproponować w formie uchwały, ma być przedmiotem dyskusji podczas najbliższego posiedzenia Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego. Wspomniane posiedzenie odbędzie się w czwartek, 20.03. Swoją obecność w obradach komisji już znaczenie wcześniej zapowiedzieli również radni opozycji. Wszyscy chcieli się bowiem w tej sprawie od początku porozumieć. 

    Chęci były dobre, ale…

- Rozmawialiśmy z klubem Razem dla Szczecinka i zaproponowaliśmy podział proporcjonalny do głosów, jakie rozkładają się w naszej Radzie Miasta – wyjawia nam Jacek Brynkiewicz, przewodniczący Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego. – Chodziło o to, by 5 rond nazwano zgodnie z propozycjami radnych PO, a 2 – z propozycją radnych RdS-u. Ale zgody na to nie było i nie doszliśmy w ogóle do konsensusu. Co do pięciu rond udało nam się porozumieć, ale dwa zostały bez akceptacji RdS-u. Jeszcze nie wiem, jaką decyzję podejmą radni klubu PO. No, ale jeśli radni RdS już teraz nie chcą się porozumieć, to może być tak, że ostatecznie większość radnych z klubu PO podejmie decyzję odnośnie wszystkich siedmiu rond.

Inaczej sprawę widzi Marcin Bedka, reprezentujący RdS.

- Pytanie jest, co PO rozumie pod pojęciem porozumienie - dodaje Marcin Bedka z RdS. - My zaproponowaliśmy 8 nazw na dwa proponowane przez nich ronda i oni uznali, że 4 ewentualnie by podchodziły. Uznaliśmy, że dobrze. Oni natomiast zgłosili 5 nazw rond w miejscach, które sami sobie wymyślili i uznali, że to są ich propozycje i mamy je przyjąć, niezależnie, czy nam się podobają, czy nie. I to jest porozumienie? Że PO łaskawie wyznaczy nam nazwy, które wg nich są do zaakceptowania, ale my odnośnie ich propozycji nie będziemy mieć nic do powiedzenia?   

 A jakie propozycje zgłaszali mieszkańcy? Jedno jest pewne: pomysłów dla patronów rond w Szczecinku nie brakowało. Łącznie zgłoszono około 80 propozycji, od nazw kojarzących się z literaturą po te, przywołujące skojarzenia historyczne. – Nie sposób ich wszystkich wyliczyć – zaznacza Jacek Brynkiewicz. – Mogę podać przykładowe nazwy. Pojawia się wiec propozycja: Jadwigi Brunszwickiej, ks. Jana Lisa, Wolnomularzy, Adolfa Pilcha… Poza tym Chełmońskiego, Szymborskiej, Reymonta, Ogińskiego, Wańkowicza, Chałubińskiego, Ofiar Wołynia, Ofiar Katynia, Ofiar Totalitaryzmu, Ofiar Komunizmu, Ofiar Faszyzmu, Powstańców Warszawskich, Niepodległości, Solidarności, Kresowian, Cudu nad Wisłą, Bitwy Warszawskiej… Nie było łatwo spośród tych wszystkich przykładów wybrać te, które zostaną ostatecznie poddane głosowaniu podczas Rady Miasta. Z pewnością propozycji na nazwy rond nie zabraknie nam na długie lata. 

 

foto: rondo na placu Wolności, 1969

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

rondo szczecinek nazwa kołobrzeska armii krajowej poniatowskiego patroni głosowanie radni komisja lipowa cieślaka słupska skrzyżowanie - komentarze opinie

 • gość 2018-03-21 06:25:10

  Szymborskiej zwolenniczki komunistycznych kazamat. Meybe Baumana, Hartmana?

 • K. Berezowski 2018-03-21 07:48:51

  przekazałem do Ratusza ponad 700 podpisów za rondem im. ks. prałata Jana Lisa u zbiegu ulic Parkowej i ul. Ordona. Dziękuję za zaufanie składających podpisy. Inicjatorami złożenia wniosku byli p. J.Dudź i p. J.Kondek.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-21 09:01:26

  Czytajac te pelne uniesien i emocjonalnych podniet wielkie hasla...na temat nazwania kilku skrzyzowan o ruchu okreznym...czuje sie dlaczego polska historia jest tak tragiczna. Za malo zgody, za malo myslenia o przyszlosci. Teraz podziela was nazwy skrzyzowan... Petycje bedziecie skladac, podpisy zbierac. Proporcje wyznaczac, ile rond nazwie po ile rds. Ludzie, nazwijcie te ronda ulicami, na ktorych sa te ronda np. Rondo Ordona, Rondo Trzesiecka itd. Przynajmniej ludzie beda wjedzieli gdzie to rondo jest.

 • Chodzę, to wiem - niezalogowany 2018-03-21 09:22:09

  Będzie okazja, aby zabłysnęły kolejne inicjatywy ortodoksyjne. Nazwy MUSZĄ być neutralne politycznie. I na przykład, koło dworca powinno być 'Rondo Dworcowe", przy Tesco - "Rondo Tesco", a te wyżej - "Rondo Big Kopiec Kreta" (tu złośliwie), bo tamten kopiec ze swoją wysokością odniesioną do średnicy, to rekord głupoty zagrażający bezpieczeństwu ruchu pieszych idących przejściem na początku ul. Kołobrzeskiej. Przesłania widok, pieszy nie widzi pojazdu jadącego zza kopca, często prędkością "mało ostrożną", ostre hamowanie, pieszy przestraszony, kierowca wq...ony.

 • gość 2018-03-21 09:28:39

  Przecież to banda Douglasa dostaje białej gorączki, żeby te ronda nazwać. Powinni nazwać dwa, na które wpłynęło najwięcej podpisów i dać spokój. Ale banda Douglasa nie odpuści. Tak jak z ul. Bartoszewskiego...

 • Erin Brockovich 2018-03-21 11:31:29

  Ja mam dwie propozycje. Jedno rondo nazwiemy imieniem Kirka Douglasa - wybitnego aktora, a drugie rondo imieniem Michaela Douglasa - jego syna. Na pierwszą literę imienia napisanego skrótem na tablicy i tak nikt nie będzie zwracał uwagi więc w ten sposób ambicja naszego słońca Szczecinka będzie zaspokojona, a i jego synek będzie zadowolony, W ten sposób uhonorujemy 12 lat trwonienia publicznej kasy, Radni PO będą mogli się podlizać wodzowi, a ponieważ mieszkańcom i przyjezdnym i tak jest to obojętne, to niech sobie nazywają te ronda jak chcą.

 • gość 2018-03-21 11:45:06

  Dobre z tym Kirkiem hahahah Kolejne Rondo im Wyleczonych z Raka

 • Jajec - niezalogowany 2018-03-21 12:31:54

  Świetne: 7 Rond imienia Jajec z przydomkami: 1. Jajec - dawca stołków; 2. Jajec - pochyla się nad problemami zwykłych ludzi; 3. Jajec - przywołuje radnych RdS do porządku; 4. Jajec - przyjaciel mniejszości seksualnych; 5. Jajec - przyjaciel czystego powietrza; 6. Jajec - finansujący szatanistów i debili; i największe 7. rondo: Jajec - Słońce Szczecinka;

 • 2018-03-21 14:11:25

  A ja się zapytam: po kiego grzyba nazywać wszystkie ronda. Czy 3 ronda na malej obwodnicy muszą mieć nazwę? Rondo to przecież nic innego jak skrzyżowanie czy wszystkie skrzyżowania mają swoje nazwy?

 • gość 2018-03-21 14:50:41

  Prawda

 • gość 2018-03-21 16:26:48

  Jeno prawdę rzekł. ..do lochu z nim!

 • Edgar - niezalogowany 2018-03-21 16:43:47

  A gdzie : wielkiego Jarosława , ojca Rydzyka ,dobrej zmiany, Jadwigi Kaczyńskiej , braci Kaczyńskich , Marii Kaczyńskiej ,Marty Kaczyńskiej i jej partnerów (lepiej napisać partnerów na jak byśmy zaczęli wymieniać wszystkich to by trzeba było książkę postawić przy tablicy z nazwa ) zresztą można tak bez końca .

 • Gość - niezalogowany 2018-03-21 18:15:57

  Rondo koalicji Nieporozumienie Samorządowe PO.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-21 18:18:55

  Znów Jajec sam osobiście na forum. Po czym poznać? Po ilości jadu, nienawiści i zwykłego chamstwa. Tym razem zlodzieje 100 głosami nie wygracie.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-22 07:36:46

  Do goscia "chodze, to wiem" cos macisz kolezko, rondo przy Duzym Kosciele jest 2x wyzsze. Na wyspie rosna po prostu drzewa. Pasy sa jeszcze blizej, naprzeciw pomnika Pilsudskiego. Yyyy cooo?

 • Gość - niezalogowany 2018-03-22 08:33:56

  A może nazwać ronda np.: idiotow, wariatów itp...?!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"