:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

OSiR zbadał wodę przed Sanepidem. Plaża wojskowa znów czynna

SzLOT zbadał wodę przed Sanepidem. Plaża wojskowa znów czynna

Ta informacja powinna ucieszyć każdego, kto planował wypoczynek na plaży wojskowej w Szczecinku. W piątek, 6.07 decyzją szczecineckiego sanepidu znajdujące się tam kąpielisko ma zostać otwarte. Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej trafiły właśnie wyniki badań wody, które zostały przeprowadzone przez zarządcę kąpieliska, czyli OSiR. Okazuje się, że próbki pobrane 4 lipca są w normie i na plaży wojskowej można się znów bezpiecznie kąpać.


- Wydaliśmy decyzję o zakazie kąpieli na podstawie przeprowadzonych przez nas badań wody w dniu 2 lipca. Nie wiedzieliśmy, że zarządca również zlecił w PWiK takie badania. Dziś dostarczono nam wyniki z próbek pobranych 4 lipca. Okazuje się, że stężenie bakterii E. coli znacznie spadło. Wydaliśmy więc decyzję o tym, by kąpielisko otworzyć. 


Przypomnijmy: Plaża wojskowa w Szczecinku została zamknięta 28 czerwca. Powodem była obecność bakterii E. coli. Przypomnijmy. Problemy z bakterią E. coli na plaży wojskowej w Szczecinku wracają praktycznie podczas każdych wakacji. Z tego powodu kąpielisko, na którym Główny Inspektor Sanitarny oceniał dotąd „dostatecznie” jakość wody, otrzymało w ostatnim czasie ocenę „niedostateczną”.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


plaża wojskowa bakterie coli zakaz kąpieli szczecinku szlot sanepid - komentarze opinie

  • Erin Brockovich 2018-07-06 18:02:02

    Podchloryn sodu jest jednak niezastąpiony

  • gość 2018-07-07 07:35:19

    Skoro nie zlikwidowano przyczyny, to jak można oczekiwać zmiany wyników? Może jakiś fachowiec wyjaśni, skąd były te gówna i dlaczego ma ich już nie być!

Dodajesz jako: Zaloguj się