:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Oszczędne gotowanie z garnkami ze stali chirurgicznej

Porady, Oszczędne gotowanie garnkami stali chirurgicznej - zdjęcie, fotografia

Blogerzy kulinarni zachęcają do zdrowego gotowania potraw z użyciem najprostszych składników, a styliści modowi nawołują do ograniczenia swojej garderoby do takiej ilości, aby rzeczy nie wylewały nam się z szafy, a my byśmy nie tracili środków na koncie. Generalnie w najnowszej modzie na oszczędzanie nie chodzi jednak o to, by zawsze było tanio. Sedno sprawy tkwi w mądrym i przemyślanym podejściu do zakupów. Chodzi o korzystanie z wiedzy, co warto kupić, a czego nie, by służyło nam w dłuższej perspektywie. Jeśli więc minimalistyczna szafa, to na pewno z dobrej jakości płaszczem, suknią i torebką czy klasycznym, ponadczasowym garniturem. Jeżeli oszczędne gotowanie, to ze zdrowymi produktami, aby później np. nie wydawać później pieniędzy na odchudzanie.

Oszczędne gotowanie w bezpiecznych naczyniach

Gotowanie zdrowych dań, w dodatku oszczędnie nie jest w kuchni rzeczą prostą. Specjaliści zbadali ten temat i okazało się, że wiele zależy od jakości naczyń, w których przygotowywane są potrawy. Kiedy się nad tym nie zastanawiamy, trudno zdać sobie sprawę, że to nawet materiał, z jakiego wykonane są garnki może przyczyniać się do naszego zdrowia. Bo czy każdy z nas wie, że zwykle garnki mogą z czasem korodować i uwalniać do dań niebezpieczne związki? A tak właśnie się zdarza.

To dlatego, nie bez przyczyny, pojawia się na rynku coraz szersza gama naczyń wykonanych z surowców wysokiej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo w trakcie gotowania. Jednym z takich rozwiązań są garnki ze stali chirurgicznej, czyli stali nierdzewnej w najczystszej postaci.  Ten rodzaj materiału nie pozwala na przenikanie szkodliwych substancji, ponieważ stal chirurgiczna nie wchodzi w reakcje z innymi elementami pożywienia. Garnki stalowe nie są też podatne na przywieranie, w czasie którego może dochodzić do przegrzania lub przypalenia potrawy  i uwolnienia niebezpiecznych dla organizmu substancji choćby w minimalnym stopniu.

Mniejsze rachunki – więcej radości z gotowania

W modnej filozofii „mniej”, garnki ze stali chirurgicznej to czyste oszczędności na co dzień. Są one widoczne na paragonach za zakupy oraz mają dobry wpływ na wysokość rachunków za zużycie energii i wody.  Po pierwsze – gotowanie z udziałem minimalnej ilości wody lub w ogóle bez jej udziału.  Po drugie – smażenie bez tłuszczu. Po trzecie – gotowanie na małym ogniu. Po czwarte – gotowanie kilku dań jednocześnie. Po piąte – mniej zmywania.

Gotowanie na parze, zamiast w kilku litrach wody już od dłuższego czasu święci triumfy. To w ten sposób zaleca się obróbkę termiczną warzyw w trosce o to, by nie traciły swoich odżywczych witamin i minerałów. Do tego służą garnki ze stali chirurgicznej, które pozwalają na gotowanie na parze. Nie przywieranie produktów do naczyń ze stali nie wymaga też stosowania tłuszczu, dzięki temu możemy smażyć zdrowo, wykorzystując tłuszcze naturalnie zawarte np. w mięsie czy rybach.   

W dodatku można przyrządzać kilka dań jednocześnie na tej samej energii, dzięki możliwości ustawienia garnków w tzw. systemie wieżowym. Stawiamy więc naczynia jedno na drugim i przy użyciu znacznie mniejszej ilości energii, czy to gazu czy prądu i mamy przygotowany kompleksowy pełnowartościowy posiłek. W tym samym czasie, w jednym garnku możemy przygotować w niedużej ilości wody duszone mięso, w drugim - postawionym na nim - zdrowe warzywa na parze, zaś w trzecim na samej górze ugotować pyszną zupę.

Aby to wszystko było możliwe, garnki ze stali nierdzewnej mają specjalne dno o właściwościach akutermicznych, czyli  zdolności do doskonałego przewodzenia i jednoczesnej akumulacji ciepła. Potrawy nie przywierają do dna, gotują się równomiernie i nie wymagają ciągłego regulowania temperatury.

Garnki ze stali chirurgicznej są wyjątkowo odporne na odkształcenia i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Również zabrudzenia zmywają się z nich o wiele szybciej niż z innych rodzajów naczyń, np. emaliowanych czy teflonowych. Zaoszczędzamy więc na produktach do mycia na naczyń.

Mniej znaczy więcej

Prosty rachunek – gdzieś mądrze zaoszczędzimy, gdzie indziej zyskamy! Do tego potrzeba przezorności, mądrych wyborów i otwartości na zmiany. W kuchni ciągle coś się zużywa, trzeba uzupełniać zapasy, coś dokupować. W kuchennym domowym królestwie szybko też można zauważyć, co jest ekonomiczne, a co „pożera” znaczącą część domowego budżetu. Czasami warto po prostu przeliczyć, co się bardziej opłaca i zainwestować w coś bardziej opłacalnego w dłuższej perspektywie. Jedną z takich dobrych decyzji może być wybór garnków ze stali chirurgicznej, które swoją jakością i paletą zalet wpisują się w pozytywną teorię minimalizmu zakupów poczynionych raz, a dobrze. Całą gamę garnków Milano z niezawodnej  stali chirurgicznej można poznać na stornie http://www.philipiakmilano.pl

Oszczędne gotowanie z garnkami ze stali chirurgicznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com