:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Parlamentarzyści PO na objeździe w Szczecinku. Krytyka PiS i troska o przyszłość

W czwartkowe (17.05) popołudnie parlamentarzyści PO – Sławomir Neumann, Piotr Zientarski i Joanna Augustynowska spotkali się w zamku z mieszkańcami Szczecinka. Chętnych, by wysłuchać tego, co mają do powiedzenia przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, nie brakowało, jednak tłumów nie było. W spotkaniu uczestniczył m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, zastępca burmistrza Daniel Rak, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, wiceprzewodnicząca Małgorzata Bała oraz dyrektorzy niektórych miejskich spółek. W spotkaniu z parlamentarzystami wziął udział także poseł Radosław Lubczyk jako regionalny przedstawiciel koalicji PO-Nowoczesna.


Spotkanie odbyło się w ramach trwających w całym kraju spotkań obywatelskich „Polska Samorządna”. Jego głównym tematem była krytyka obecnych rządów PiS. W tym celu parlamentarzyści wykorzystali m.in. ostatnie doniesienia medialne odnośnie wydarzeń, jakie obecnie mają miejsce w Sejmie w związku z trwającym tam protestem rodziców osób niepełnosprawnych. Parlamentarzyści PO przestrzegali też przed tym, jak działania PiS-u mogą szkodliwie wpłynąć na polskie samorządy. Zdaniem Sławomira Neumanna przed zbliżającymi się wyborami, przyszłość samorządów stoi pod wielkim znakiem zapytania.


- Nie ma możliwości normalnej pracy parlamentu – zaznaczył senator Piotr Zientarski. - Zarówno w Sejmie, jak i w Senacie. – Sami państwo widzicie, jak wyglądały prace w komisjach: bez możliwości wyrażenia swojej opinii, analizy, ograniczanie posłom zadawania pytań… Czyli ograniczenie w ogóle debaty. – Obok mnie siedzi marszałek Niesiołowski i jego zdaniem, takiego spektaklu, jaki teraz odbywa się w Sejmie, nie było – potwierdził poseł Radosław Lubczyk.


Sławomir Neumann odniósł się do sytuacji w samorządach:

- Najlepsza reforma, jaka udała nam się w Polsce, jest dzisiaj zagrożona przez władzę centralną – zaznaczył. – Przez partię, która myśli w sposób centralistyczny i która chce ograniczać prawa i finanse niezależnych samorządów. Dzisiaj po 2,5 roku rządów tego układu, mamy zabrane fundusze ochrony środowiska marszałkom, co daje w skali kraju 10 mld zł. Z tych środków realizowano wiele inwestycji na poziomie gmin i powiatów. Zabiera się nam kolejne kompetencje… Już nie mówię o tej próbie ratowania tego trupa „Mieszkanie Plus”, czyli o wprowadzeniu ustawy, która ma wyrzucić planowanie przestrzenne, czyli zrobić absolutną samowolkę dla deweloperów, którzy nie są w stanie postawić jednego mieszkania. 


- Teraz w październiku będziemy mieć wybory samorządowe. To jest walka o ten niezależny samorząd. O to, czy on będzie tylko przekaźnikiem władzy z Warszawy. Koalicja PO-Nowoczesna przygotowała projekt programu Polski Samorządnej. Chcemy być tymi, którzy zrobią trzeci krok reformy samorządowej, czyli przekazania środków nie w formie dotacji czy subwencji, ale pozostawienia ich w samorządzie z podatków PIT czy CIT. 
Spotkanie z mieszkańcami Szczecinka trwało ok. 1,5 godziny. Potem miały miejsce rozmowy kuluarowe, bez udziału mediów. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


po szczecinek zientarski augustynowska lubczyk sspotkanie mieszkańcy - komentarze opinie

 • gość 2018-05-18 13:22:21

  ale dzez

 • gość 2018-05-18 13:24:15

  Zamiast komentarza o lokalnych władzach wystarczy wejść na poniższy link. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/blisko-ludzi-szczecinek-to-chory-uklad,630492.html

 • gość 2018-05-18 14:37:24

  Wielka szkoda, że z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłem tam przyjść. Niestety praca. Mam tylko jedno pytanie? Co na tym spotkaniu było prezentowane, noże kuchenne czy garnki ? Bo jeżeli jedno z tych rzeczy to już mam, Bardzo chodziło by mi np. na dywanach, albo jakiś urządzeniach do masowania stóp. Czy jeszcze przyjadą ?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 15:39:04

  Pana Stasia nie widzę.Pod celą czy w korku utknął?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 15:41:56

  Fotka nr.4.Jest siła.Jest moc!:-)

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 16:07:36

  W sejmie I senacie jest dokladnie tak jak w radzie miejskiej. Douglas I spolka blokuja opozycje, nie pozwalaja sie wypowiedziec, zabieraja glos. Przewodniczaca lamie prawo wyborcow, zabrania radnym wybranym naszymi glosami wypowiadania sie. W tym czasie sama prowadzi monologi lub dyskusje z burmistrzem. Ani PO ani PIS nie jest warte naszych glosow, to juz za komuny mniej kradli, popatrzcie jak malo mial np general Jaruzelski.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 17:18:18

  Program PO 1) walka z pisem 2) walka z pisem 3) walka z.......

 • 2018-05-18 18:09:35

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • gość 2018-05-19 09:43:49

  Precz z PO !

 • gość 2018-05-19 14:39:26

  Co to było, kwesta na paczkę dla Stacha?

 • gość 2018-05-19 14:45:29

  Panie Lubczyk Pan się na Niesiołowskiego autorytet powołujesz? No to sukcesu wam nie wróżę.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-19 16:13:58

  Nie wiem na co liczyli że przyjdą tłumy mieszkańców???? przyszłyszli sami swoi.Przyjechali powiedzieć to co zawsze. ODSUNĄĆ PIS OD WŁADZY. To jest tylko jeden cel PO I NOWOCZESNEJ.Po co mieli przyjść mieszkańcy?? Przecież nic innego nie mają Polakom do zaoferowania.

 • gość 2018-05-19 18:42:03

  I żadnych konkretów . to jakaś paranoja ! Nic innego nie potrafią tylko najeżdżać na PIS. Od wyboru PIS , PO nie robi nic innego tylko prowadzi demonstracje, nawołuje do ustąpienia rządu, wprowadza w Polsce bałagan . Przez 8 lat nie robili NIC ! teraz święte krowy się obudziły . Mam nadzieję że społeczeństwo rozliczy was w wyborach nie tylko samorządowych ale i wyborach parlamentarnych.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-20 07:39:55

  To już koniec po. Wystarczy spojrzeć na te przegrane i zdesperowane utratą władzy twarze. Aż się pocą. Ze strachu...

 • Gość - niezalogowany 2018-05-21 06:38:42

  Zdjęcie Douglasa i Dudziowej bezcenne, jest moc.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-21 07:06:05

  Zdjęcie numer 5, gość jest na niezłym kacu.

Dodajesz jako: Zaloguj się