:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Petru o postępowaniu PO w Szczecinku: Przez takie zachowania koalicja trzeszczy

Petru o postępowaniu PO w Szczecinku: Przez takie zachowania koalicja trzeszczy

Nie mogło być inaczej. Ubiegłotygodniowa konferencja prasowa, podczas której szczecineccy działacze Platformy Obywatelskiej ogłosili, że ich kandydatem w wyborach na burmistrza Szczecinka będzie Daniel Rak, odbiła się szerokim echem. To, co wydarzyło się w Szczecinku, komentują nie tylko wszystkie lokalne media, ale również politycy regionu.   Ostatnio głos w sprawie koalicji pomiędzy PO i N w Szczecinku zabrał niedawny lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Jak poinformował w studiu Radia Zet, jest zaniepokojony tym, co wydarzyło się w Szczecinku. Zaapelował też do obu partii, by znalazły porozumienie, w przeciwnym razie w nadchodzących wyborach samorządowych cała opozycja przeciwko PiS może ponieść klęskę.
Zdaniem Ryszarda Petru, do koalicji pomiędzy PO i N trzeba było podejść zupełnie inaczej, a kilku kandydatów opozycyjnych na prezydenta czy burmistrza to nie jest dobre rozwiązanie. 
- Ta koalicja trzeszczy – podkreślił Ryszard Petru. – Teraz słyszę, że mamy sytuację w zachodniopomorskim. Apeluję do obu partii aby spróbowały znaleźć wspólne rozwiązanie. Mamy taką sytuację, że miał być wspólny kandydat PO i N w Szczecinku, a nagle PO ogłasza swojego kandydata bez uzgodnienia z N. Tego typu działania powodują, że siłą rzeczy nie ma entuzjazmu wśród Polaków. 
Polityk dodał jeszcze, że szczególnie głos Nowoczesnej powinien być silniejszy. Poza tym zarówno PO, jak i N powinny pokazywać, że się dogadują na poziomie konkretnych nazwisk, żeby siła uderzenia w wyborach była mocniejsza. 
Całą rozmowę z Ryszardem Petru jest dostępna tutaj: http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Ryszard-Petru-Koalicja-opozycji-trzeszczy.-Zabrano-sie-do-jej-tworzenia-od-zlej-strony .


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


ryszard petru szczecinek nowoczesna platforma wybory koalicja - komentarze opinie

 • gość 2018-03-13 14:02:55

  a co na to pełnomocnik powiatowy Nowoczesnej Starosta Krzysztof Lis.

 • gość 2018-03-13 15:03:02

  wasza koalicja to trzeszczy od samego początku... taka to miała być "alternatywa" a wyszło jak wyszło ;)

 • gość 2018-03-13 15:53:25

  Panie Peytru, gadasz pan tak samo jak nasz Jajec. Wszystko (koalicje o d. potłuc - całą)

 • gość 2018-03-13 16:48:09

  Duży chłopiec a już się poskarżył do ojczyma Nowoczesnego oj Radziu Radziu zabawa w podchody

 • gość 2018-03-13 17:03:15

  Pełnynocnik jest ....

 • gość 2018-03-13 17:55:42

  Petru pokazał już swoje "mistrzostwo" na jego miejscu zaszyłbym się w Bieszczadach.

 • gość 2018-03-13 18:11:26

  Wypowiedział się chłopak z plakatu cała ta wasza Nowoczesna i złodziejska Platforma jesteście siebie warci cała Polska z was się śmieje a wy i tak dalej po uszy w kupie g.....na kto na was zagłosuje na bandę oszołomów która nie ma nic do zaoferowania

 • gość 2018-03-13 19:11:51

  Petru Swetru

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 19:18:48

  Starosta rozdaje posady dla swoich żeby każdy miał dwa etaty, tak to się robi w Porozumieniu Samorządowym. A na koniec wręczy jeszcze Mocarza Gospodarczego dla PKS, Słowianki oraz dla samego siebie za nepotyzm polityczny jakiego dokonuje obsadzając stołki swoimi.

 • gość 2018-03-13 21:21:48

  A ty tego starostę poniewierasz bo co? - co cię boli? Jesteś z konkurencji i startujesz do wyborów? Starosta jest łebski i kompetentny i zdaje się nie robi afer więc s............. gościu maaaaan! A i wybij sobie z głowy dietę radnego bo staroście do pięt nie dorastasz!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 23:09:23

  czopki Jajca jadą po Staroscie. a to jajec wszystkich sam namaszcza.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-14 09:41:37

  Spokojnie. Wyborcy niech dokonają oceny tego czy innego ugrupowania. To ich prawo. Raz na cztery lata mogą się wypowiedzieć przy urnach wyborczych. Ale nepotyzm polityczny uprawiany przez starostę i jego ugrupowanie polityczne zaczyna być coraz bardziej widoczny poprzez chociażby informacje prasowe mówiące o dwóch etatach dla polityków Porozumienia Samorzadowego i tego nie chcemy. Trzeba być przyzwoitym. A Starosta jako urzędnik jest ok, tylko niech zatrzyma ten nepotyzm polityczny swoich ludzi i niech nie tłumaczy się jak małe dziecko.

Dodajesz jako: Zaloguj się