:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Picie alkoholu na powietrzu i mistrz parkowania z Połczyńskiej

Picie alkoholu na powietrzu i mistrz parkowania z Połczyńskiej
Partner serwisu 14/08/2017 10:33

Najwięcej interwencji dotyczyło przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Takich przypadków było 33 z czego 19 skończyło się na pouczeniach, 13 nałożeniem mandatu karnego, a jeden przypadek skończy się skierowaniem wniosku o ukaranie.

W okresie od 7.08.2017 r. do 13.08.2017 r. strażnicy podjęli 91 interwencji w stosunku do 90 osób - informuje Straż Miejska w Szczecinku w swoim cotygodniowym raporcie z działań. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 30 zdarzeń, z czego w 28 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

Najwięcej interwencji dotyczyło przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Takich przypadków było 33 z czego 19 skończyło się na pouczeniach, 13 nałożeniem mandatu karnego, a jeden przypadek skończy się skierowaniem wniosku o ukaranie. Często na forach internetowych rozlegają się głosy sprzeciwu. Piszący nie widzą w tym niczego złego natomiast faktem jest, że każdorazowo takie wykroczenia związane są z innymi jak używaniem słów wulgarnych gdyż pijący stają się coraz głośniejsi a w końcowym efekcie nie kontrolują już siebie, często jest to zanieczyszczanie miejsc publicznych poprzez załatwianie tam potrzeb fizjologicznych lub nieobyczajnymi wybrykami. Często jest to połączone z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego przez pijących.

Kolejnymi wykroczeniami najczęściej popełnianymi były wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji oraz wykroczenia przeciwko porządkowi
i spokojowi publicznemu.

7.08.2017 r. w godzinach przedpołudniowych zabezpieczenie miejsca wykopania niewybuchu na terenie SP 1

7.08.2017 około godziny 8:00 strażnicy miejscy udzielali asysty dla PGK przy wycince drzewa.

8.08.2017 około godziny 9:00 asystowali dla ZGM przy przegląd opuszczonego lokalu.

W ostatnim  tygodniu strażnicy przewieźli do schroniska dla zwierząt pięć psów i dwa koty.

Na zdjęciu - "mistrzyni parkowania" z ulicy Połczyńskiej. Jak informuje nas Straż Miejska, wykroczenie zakończyło się 100 zł mandatem.

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

straż miejska szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2017-08-14 12:05:43

  Oczywiście, że nie widzę niczego złego w tym, że jakiś gość pije piwo na świeżym powietrzu, przecież niczym się on nie różni od innego gościa pijącego piwo również na świeżym powietrzu w ogródku piwnym. Jeden zostanie za to ukarany drugi nie, gdzie tu logika? Ryszard Rynkowski kiedyś śpiewał "nic nie robić, chłodne piwo w cieniu pić" powinniście go skazać mandatem za podżeganie do popełnienia wykroczenia:)) Karanie za picie czegoś co legalnie ktoś kupuje w sklepie, gdzie tu wolność? Co do poruszonego wątku, jeśli po wypiciu piwa ktoś popełnia wykroczenia w postaci używania wulgarnych słów, narusza porządek publiczny, dopuszcza się nieobyczajnego wybryku to są to wszystko wykroczenia za które można przecież ukarać mandatem. Rzecz w tym, że łatwiej ukarać spokojnego człowieka pijącego piwo pod chmurką, albo palącego papierosa na przystanku, aniżeli podejść do podchmielonej grupki osób zachowującej się agresywnie. Straż Miejska nie potrafi wówczas wyegzekwować prawa, udaje, że nie widzi problemu, albo sama tworzy jeszcze większe niebezpieczeństwo (sprawa z wyrokami karnymi). Wniosek jest jeden: powinna zostać zlikwidowana, a pieniądze na bezpieczeństwo powinna otrzymać Policja, która lepiej wywiąże się z obowiązków. Straż Miejska zajmuje się bzdurami: pilnowaniem drwali, "robieniem tłumu" przy przeglądzie mieszkania ZGM nie wiadomo zresztą po co, zabawa w hycla (pięć psów i dwa koty). Czepianie się mieszkanki, która nieudolnie zaparkowała, nieznacznie przekraczając linię. Po co to robienie zdjęć? Po co marnowanie pieniędzy podatnika na aparaty dla strażników? To Straż Miejska czy Straż Parkingowa? Straż Miejska nie poprawia bezpieczeństwa, tylko je sama tworzy i zajmuje się bzdurami, dlatego powinna zostać zlikwidowana.

 • gość 2017-08-14 22:16:55

  To nie straż miejska jest ustawodawcą czyt. art 43'UWTPA. Wykonują swoją pracę. Pomyśl co by było gdyby pozwolono na swobodne spożywanie alkoholu w Polsce. U nas społeczeństwo jeszcze do tego nie dorosło. Dasz palec a wezmą całą rękę. Chcesz się napić, idź do baru, działka, dom itp. Co do parkowania to bardzo dobrze, że kierowca został ukarany mandatem. W Szczecinku nagminnie parkują gdzie chcą i jak chcą.

 • gość 2017-08-15 10:49:53

  A propos spożywania swobodnego alkoholu w miejscu publicznym - nic by nie było. Doskonale pamiętam czasy braku tego zakazu i nic się złego nie działo. Co więcej na stadionie Darzboru ludzie pili piwo i nie było agresji. "Społeczeństwo nie dorosło"- a kim ty jesteś żeby to oceniać? Pycha przez ciebie przemawia. Jeśli żyjemy w wolnym kraju to każdy odpowiada za siebie i powinien móc pić piwo gdzie chce. Jeśli po alkoholu zakłóca porządek itp. wtedy właśnie odpowiednie służby powinny interweniować. Mówisz, że Straż Miejska nie jest ustawodawcą i wykonuje tylko swoją pracę. OK, problem w tym, że oni się praktycznie tylko ta głupotą zajmują. Dla mnie podstawowym obowiązkiem straży jest poprawienie bezpieczeństwa a skoro sobie z tym nie radzą i sami to bezpieczeństwo tworzą (wyroki strażników) to powinno się Straż rozwiązać a pieniądze przekazać Policji, która sprawdza się lepiej w Szczecinku. Sam piszesz, że w Szczecinku ludzie parkują nagminnie gdzie chcą i jak chcą i z tym Straż Miejska sobie jak sam przyznajesz nie radzi, ale ma za to czas na zabawę w hycla. Art. 64 Kodeksu wykroczeń stanowi, że wykroczeniem jest nieoświetlenie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości czy Straż Miejska daje za to właścicielom nieruchomości mandaty?:))Taka jest wola ustawodawcy, w tym zakresie Strażnicy nie wykonują swojej pracy, bo w mieście podświetlonych tabliczek jak na lekarstwo:) Zajmują się tylko ustawą o wychowaniu w trzeźwości:))Powinno się ich nazwać Strażnikami Trzeźwości na Świeżym Powietrzu, a nie Strażą Miejską:))

 • Gość - niezalogowany 2017-08-15 11:01:52

  Jak nie wiesz gościu o co chodzi to się nie wypowiadaj a co do straży miejskiej to szkoda gadać.........

 • gość 2017-08-15 12:31:04

  Ja tylko mówię, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana, bo zajmuje się głupotami, a pieniądze na nią przeznaczone powinno się przekazać Policji, która lepiej się sprawdza w strzeżeniu bezpieczeństwa w mieście i zaprowadzeniu porządku ma szersze kompetencje i lepiej wyszkolonych funkcjonariuszy.

 • gość 2017-08-17 09:09:10

  moja mamusia też ma matiza tylko podobnego ale jak mógł pić piwo na świeżym powietrzu

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"