:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Pięcioletnia kontrola mieszkań? Czytelnik: Ludzie podejrzewają oszustwo. Aktualizacja

Pięcioletnia kontrola mieszkań? Czytelnik: Ludzie podejrzewają oszustwo
Temat Szczecinecki 21/10/2019 16:36

Publikowane w ostatnim czasie informacje o krążących po mieszkaniach oszustach i naciągaczach obudziły czujność mieszkańców Szczecinka. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie sporej części lokatorów wzbudziła pewna ulotka, która niedawno pojawiła się na klatkach schodowych budynków, wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego szczecineckiej spółki ZGM-TBS.

Wspomniane ogłoszenie zawiera wiadomość dotyczącą planowanej, pięcioletniej kontroli lokali mieszkalnych. Przeglądy miałyby się odbyć do 25.10 w godzinach między 8.00 a 21.00.

Po Szczecinku rozlepione są takie informacje. Podejrzane to jakoś. Ludzie się niepokoją. Godziny nietypowe, a i kontrole chyba do tej pory niespotykane. Ludzie podejrzewają oszustwo

- pisze do redakcji Tematu pan Piotr (dane do naszej wiadomości).

Po zwróceniu się z zapytaniem do ZGM-TBS w Szczecinku, okazuje się, że mieszkańców mających tego typu wątpliwości jest więcej. Lokatorzy dzwonią do spółki z prośbą o informację, czy taka kontrola rzeczywiście ma się w ich mieszkaniach odbyć.

Jak się dowiedzieliśmy, wspomniane ogłoszenie dotyczące planowanych pięcioletnich kontroli jest prawdziwe i nie jest to żadne “oszustwo”. Ogólnobudowlane przeglądy stanu technicznego w lokalach mieszkalnych do końca października ma przeprowadzić prywatny podmiot, który zawarł w tej sprawie umowę ze szczecineckim ZGM-em. 

Aktualizacja: 

Do sprawy odniósł się Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS w Szczecinku:

Rozumiem czujność i niepokój lokatorów w kontekście publikowanych informacji o krążących po mieszkaniach oszustach i naciągaczach. Trudno natomiast się zgodzić ze stanowiskiem, że prowadzona obecnie „ akcja” przeglądów budynków i usytuowanych w nich lokali mieszkalnych jest czymś niespotykanym. Przeprowadzenie bowiem okresowych przeglądów obiektów budowlanych jest ustawowym obowiązkiem każdego zarządcy/właściciela obiektu, a wynika on z art. 61 i 62 ustawy prawo budowlane, które obowiązuje od kilkudziesięciu lat. Tak więc obiekt budowlany w czasie jego użytkowania poddawany jest okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu jego stanu technicznego i tak:

1. co najmniej raz w roku:

-  elementów budynku i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,

- instalacji gazowych i przewodów kominowych,

2. co najmniej raz na 5 lat:

- przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, jego estetyki i otoczenia,

- instalacji elektrycznej i piorunochronowej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.

W chwili obecnej wykonywany jest właśnie przegląd 5 letni.

Wykonawca wyłoniony przez Spółkę w drodze przetargu (BENDER BUILDING Szymon Kubicki z siedzibą w Żninie) wywiesił na klatkach schodowych informację o terminie jego wykonania, z prośbą o udostepnienia lokali mieszkalnych.

Termin na przeprowadzenie przeglądów i sporządzenie stosownych protokołów miał od kwietnia do końca października. Faktycznie zostało już mało czasu, stąd chyba takie wzmożone działania, żeby ze wszystkim zdążyć. Prowadziliśmy z panem Kubickim korespondencję, aby z odpowiednim wyprzedzeniem informował o terminach przeglądów, ale niestety nie mamy na to większego wpływu.

Zgodnie z zawartą umową z firmą pana Szymona Kubickiego, na przeprowadzenie wspomnianych przeglądów budowlanych, dostał on od nas pisemne upoważnienie, które może okazywać dla potwierdzenia, iż jest uprawniony do wykonania takich przeglądów w budynkach zarządzanych przez naszą spółkę. Takim upoważnieniem powinien każdorazowo się posługiwać. 

Jak zaznacza Tomasz Wełk, 5 letni przegląd polegać ma na kontroli części wspólnych i poszczególnych lokali w budynkach: 

Sprawdzane będą kwestie ogólnobudowlane, stan techniczny lokali, ewentualne usterki, zarysowania czy pęknięcia, instalacje wodno-kanalizacyjne, itp. Zakres przeglądu nie obejmuje szczegółowej kontroli instalacji gazowej, elektrycznej czy przewodów kominiarskich, która jest przeprowadzana w ramach odrębnych przeglądów: gazowego (roczny), elektrycznego (5.letni), kominiarskiego (roczny).

 

Reklama

szczecinek zgm tbs ogłoszenie kontrola przegląd mieszkanie - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 17:51:59

  Co ma być przedmiotem tej kontroli? Ktoś wie? Gaz sprawdzali, kominy też..... Kto wie?

 • gość 2019-10-21 20:51:44

  Firma ze Żnina, a co miejscowych techników budowlanych brak, czy za małe profity - ha?

 • gość 2019-10-21 21:19:20

  Czego szukać będzie kolejna kontrola mieszkań? Elektryk chodzi, kominiarz chodzi, a zaczym będzie ten nowicjusz chodzić po mieszkaniu? Czy za pękniętą cegłą w ścianie? Nie dość inwigilacji Polaków. Dość ciągłemu rbowaniu kasy z prywatnej kieszeni na VAT i inne podatki z faktur z przeprowadzonych fikcyjnych kontroli !!!!!!!! W skali kraju z tej wydumki to ogromna kasa.
  Już niejaki Leszek Miller chciał nam liczyć łyżeczki i majtki w szafach.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 22:45:23

  Kontrola polegała na zadaniu pytan czy okna są szczelne czy podłoga cała. Itd szkoda tylko że znowu dodatkowe koszty zgm generuje. Skoro też mają inspektorów nadzoru budowlanego... A poza tym kontrola w niedzielę czyli też zakłócanie ludziom czasu wolnego.

 • gość 2019-10-21 23:06:59

  Dlaczego ogłoszenia nie podpisał administrator zgm, wtedy byłoby wiarygodne? Fikcyjnych ogłoszeń naciągających na wymianę piecyków, drzwi, okien było już co niemiara. Te firemki nawet nazwy własnej nie mają tylko coś w stylu Zakład Remontowo Budowlany.

 • gość 2019-10-21 23:22:03

  To forma wyciągnięcia pieniędzy od właścicieli mieszkań. Wszystko już było sprawdzane (przeglądy): szczelność instalacji gazowej, instalacje elektryczne, przewody kominowe, przeglądy budynku coroczne i raz na pięć lat - w tym wypadku chyba brane są pieniądze dwa razy za jedną rzecz .
  TA FIRMA KUBICKIEGO ze ŻNINA nie ma w swojej ofercie KONTROLI MIESZKAŃ (co pięć lat).
  Czy może będą sprawdzać jak mamy urządzone mieszkania!!!!!!!!!???????????????
  Pamiętajmy , że taka kontrola GODZI w naszą niezależność i wolność osobistą.
  CO najważniejsze uzyskane dane będą w formie już elektronicznej i mogą się dostać w niepowołane ręce.
  PRECZ OD NASZYCH MIESZKAŃ

 • Gość - niezalogowany 2019-10-22 01:58:57

  Ktoś dał,ktoś wziął no i po to właśnie to jest

 • Inż - niezalogowany 2019-10-22 08:19:18

  Przepisy Ustawy Prawo Budowlane nakładają taki obowiązek! A także kontrole wentylacji, instalacji gazowej i skuteczności zerowania instalacji elektrycznej.

 • gość 2019-10-22 12:11:42

  ludzie co wy pierdo... prawo budowlane nakłada obowiązek kontroli rocznej i pięcio letniej. jakie wyciąganie informacji jaka inwigilacja ? czy was juz poje.... do reszty . czytać wiedza nie boli

 • Gość - niezalogowany 2019-10-22 13:47:03

  Przegląd polegał na tym ,ze puka do drzwi młoda dama i sie pyta czy wszystko w porządku . Ot i cały procedura . Dosłownie 5min ,nawet nie

 • 666 - niezalogowany 2019-10-22 14:23:42

  Pewnie jakiś agnostyk chce założyć ludziom znamię bestii.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 17:33:00

  Wpuszczę, ale nie po 19 stej i w niedzielę. To jest naruszanie miru domowego . I tyle.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"