:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Piękna boginka i leśne zwierzęta, czyli mural na Świątkach

Piękna boginka i leśne zwierzęta, czyli mural na Świątkach

Szykuje się kolejny mural. Tym razem nie chodzi o naścienne graffiti z akcentem patriotycznym ani o malunek, który ma ozdobić jedną z kamienic w ramach szczecineckiego Art Pikniku. Teraz potężne, naścienne malunki będzie można podziwiać przy wjeździe na Świątki. Tak jak informowaliśmy, artystycznym malowidłem mają zostać przyozdobione betonowe ściany, które stanęły przy Marientronie, po remoncie ulicy Staszica.

 

Warto w tym momencie przypomnieć, że jakiś czas temu starosta szczecinecki Krzysztof Lis, jako zarządca tej drogi, zachęcał twórców murali, aby zgłaszali swoje projekty. Kilku chętnych swoje wizje dotyczące tego, jak mógłby wyglądać wspomniany półtunel zaprezentowało. Z naszych informacji wynika, że początkowo najbardziej spodobał się staroście projekt przygotowany przez koszalińskiego street-artowca, Cukina. - Mamy w tej chwili 4 oferentów, którzy przedstawili swoje propozycje związane z wykonaniem fantastycznych murali właśnie w tym miejscu. Ale to kosztuje. Jest pewna propozycja, która świetnie wpisuje się w krajobraz Świątek. Ale może ona kosztować około 15 tys. zł – mówił nam we wcześniejszej rozmowie Krzysztof Lis. Pisaliśmy o tym tutaj: https://szczecinek.com/artykul/mural-na-swiatkach/200751

Już wiadomo, że propozycja koszalińskiego artysty okazała się dla powiatu za droga. Zadecydowano, że mural ostatecznie wykona szczecinecki artysta, a koszt naściennego malunku będzie wynosił 8 tys. zł.

Jak poinformował Piotr Rozmus, rzecznik starosty, autorem projektu zaakceptowanego przez powiat jest Kamil Dadon, który wcześniej stworzył mural na os. Marcelin. Zgodnie z koncepcją szczecineckiego artysty, jedna ze ścian przy wjeździe na Świątki ma przedstawiać leśne zwierzęta, druga Rusałkę, słowiańską boginkę.

- Swoje propozycje przesyłali również artyści spoza Szczecinka, ale pan Kamil nie dość, że przedstawił projekt niezwykle atrakcyjny graficznie, to również atrakcyjny finansowo – informuje Piotr Rozmus. - Całość będzie kosztować powiat 8 tys. zł. Artysta prawdopodobnie przystąpi do pracy już 1 lipca. Prace nad muralem mają potrwać ok. dwóch tygodni.

 

mural światki staszica szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2017-06-19 20:39:13

    Więcej łosi prosimy:) To lepiej oddaje klimat miasta aniżeli rusałka:)

Dodajesz jako: Zaloguj się