:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Pielęgnacja osób obłożnie chorych. Szkolenie

Aktualności, Pielęgnacja osób obłożnie chorych Szkolenie - zdjęcie, fotografia

W dniu 10.10.2016 r. z inicjatywy szczecineckiej Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” odbyło się  kolejne szkolenie z  zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi, zwłaszcza leżącymi, prowadzone przez specjalistów toruńskiej Fundacji TZMO SA „Razem Zmieniamy Świat” i Centrum Kształcenia Kompetencji Fundacji Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych "Pro Longa Vita" w Szczecinie, w ramach realizowanego przez nich na terenie województwa zachodniopomorskiego projektu pt. "Damy Radę".

   Szkolenie połączone było z prezentacją środków do higieny i pielęgnacji osób chorych - m.in. pianki i mydła do mycia „na sucho”, balsamy i środki do ciała zapobiegające powstawaniu odleżyn i inne oraz sprzęt medyczny ułatwiający opiekę nad chorym: łóżko rehabilitacyjne, urządzenie do mycia głowy osoby leżącej, itp.

Pokaz obejmował naukę mycia i przebierania osoby leżącej (zmiana bielizny, pościeli, „przewijanie”, etc. ).

   Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem licznie przybyłych, dlatego dla osób chętnych przewidziane jest kolejne szkolenie – przewidywany termin: 12 grudnia 2016r, początek godz. 12.00, miejsce: sala kameralna 11 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. 9 Maja 12.

Jeśli jesteś opiekunem osoby niesamodzielnej i czujesz się zagubiony. Nie wiesz gdzie szukać informacji to projekt Damy Radę powstał, aby Ci pomóc w odnalezieniu się w tej sytuacji. Cel jest jeden – sprawić, by pytanie „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu” nie było już wielkim znakiem zapytania.

Aby każdy z potrzebujących miał dostęp do pomocy,  Damy Radę działa w wielu obszarach, oferuje: internetową platformę edukacyjną, filmy, poradniki czy organizując warsztaty dla opiekunów.

Więcej informacji otrzymacie Państwo kontaktując się z Fundacją "Miłosierdzie i Wiedza" telefonicznie - tel. 697 755 214 lub w naszej siedzibie.

 

Mariusz Michalski

Mirosława Jawtoszuk

Mieczysław Michalski 

Teresa Stalko

Jacek Morawski

 

 

Pielęgnacja osób obłożnie chorych. Szkolenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com