:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Pieniądze na kombinezony dla strażaków

Dziś (poniedziałek 14.10) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dotację w wysokości 20 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone dla szczecineckich strażaków na zakup specjalistycznych, gazoszczelnych kombinezonów. 

    W imieniu NFOŚiGW umowę parafował dyrektor koszalińskiego oddziału Funduszu Adam Wyszomirski, w mieniu powiatu szczecineckiego – starosta Krzysztof Lis. 

    - Całkowita wartość zakupu kombinezonów wyniesie około 40 tys. zł – mówił K. Lis. – 20 tys. zł otrzymaliśmy w formie darowizny z firmy Kronospan, drugie 20 tys. zł dał nam WFOŚ. W ten sposób, tak naprawdę, bez udziału własnego, poprawiamy nie tylko bezpieczeństwo, ale również mobilność naszych strażaków. 

    Z kolei dyrektor Oddziału NFOŚiGW w Koszalinie Adam Wyszomirski powiedział między innymi: - Fundusz wspiera zadania związane nie tylko z ochroną środowiska, ale też takie, które wymagają poprawy bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o straż pożarną to najczęściej dofinansowujemy OSP przy zakupie samochodów strażackich. Ale nie tylko. Również wspomagamy takie zakupy, które poprawiają bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców. Dzisiejsza umowa świadczy też o tym, że nie tylko Szczecin i Koszalin mogą liczyć na różne wsparcie Funduszu. Również inne miasta jak chociażby Szczecinek. Niebawem podpiszemy z powiatem szczecineckim umowę na kolejną dużą inwestycję w powiecie: przyłącza wodno – kanalizacyjne w Barwicach. Myślę, że jeszcze w tym roku Barwice otrzymają od nas wsparcie w wysokości 150 tys. zł. 

    Obecny na uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku brygadier Adam Serafin podziękował za pomoc. 

 

    - To nie pierwsze wsparcie niesione nam przez powiat i Fundusz. W 2011 roku dostaliśmy pomoc na zakup nowoczesnego samochodu bojowego w wysokości 500 tysięcy złotych – mówił oficer. – Na naszym wyposażeniu znajduje się samochód ratownictwa chemicznego. Otrzymaliśmy go w 1995 roku, a cztery lata późnej 10 kombinezonów. Ich okres użytkowania to 10 lat. Po 2009 roku kombinezony zaczęły być dopuszczane do użytkowania warunkowo. Ten okres skończył się 30 czerwca tego roku. Gdy wycofaliśmy ubrania z wyposażenia staliśmy się – można tak powiedzieć – bezbronni. W zakresie ratownictwa chemicznego prowadzimy tzw. działania podstawowe. Wchodzimy do działań, wyznaczamy strefy, próbujemy ratować poszkodowanych i czekamy na ratownictwo specjalistyczno – chemiczne. Jedna jednostka znajduje się w Koszalinie, druga w Szczecinie. Gdy będziemy posiadać ciężkie kombinezony gazoszczelne, będziemy mogli wejść w strefę zagrożenia i pomóc poszkodowanym. Na terenie Szczecinka mamy zakłady dużego ryzyka: Kronospan Chemical oraz mniejsze zakłady z amoniakiem jak zakład przemysłu tłuszczowego czy zakład przetwórstwa warzyw i owoców przy ul. Koszalińskiej. Pomoc finansowa umożliwi nam zakup czterech specjalistycznych kombinezonów. Ich okres używalności to 15 lat. (sw)


Pieniądze na kombinezony dla strażaków komentarze opinie

  • mgr - niezalogowany 2013-10-15 09:27:46

    niech się A.W nie bierzez za takie rzeczy bo będzie jak w PKS - wszystko pod duża kreska liczona w milionach !!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com