:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pierwsza i ostatnia debata telewizyjna kandydatów na burmistrza Szczecinka
Temat Szczecinecki 31/10/2018 14:47

Już na finiszu drugiej tury kampanii wyborczej w Szczecinku, wreszcie mogliśmy obejrzeć debatę telewizyjną kandydatów na fotel burmistrza w Szczecinku. To, co w tym roku nie udało się TV Gawex, która od lat organizowała debatę przedwyborczą, udało się TV Zachód.

Joanna Pawłowicz i Daniel Rak spotkali się w środę, 31.10 w studio TV Zachód przy ul. Połczyńskiej. Kandydaci odpowiadali na cztery pytania, które mieli nadesłać telewidzowie. Publikujemy skróty programu, pełna wersja w programie lokalnym TV Zachód i na Facebooku https://www.facebook.com/tvzachod/videos/538534743238044/

Na początek kandydaci otrzymali czas na autoprezentację.

Ryszard Bańka:

Dlaczego ubiegają się państwo o to stanowisko?

Daniel Rak: Trzy kadencje to czas do refleksji (wręcza kontrkandydatce album wydany przez Urząd Miasta). - W tym albumie zostały zawarte najpiękniejsze zdjęcia Szczecinka.

Dlaczego chcę kontynuować pracę w ratuszu? Chciałbym żeby Szczecinek przez kolejne lata rozwijał się dynamicznie. Mamy realny program, możliwy do wdrażania w Szczecinku przez kolejne 5 lat. Chciałbym z państwem spotkać 4 listopada i uzyskać przynajmniej tyle głosów ile miałem w pierwszej turze

Szczecinek powinien dalej się tak rozwijać. Nie chcemy żeby znalazł się na zakręcie, nie chcemy zwolnić tempa.

Joanna Pawłowicz:

Jeśli trzeba, podejmuję wyzwania. Chcę zmienić filozofię zarządzania miastem. Żeby liczył się mieszkaniec. Żeby mądrze wydawać środki, żeby wspierać przedsiębiorców a nie konkurować z nimi. Mamy olbrzymią szansę na możliwość rozwoju naszego miasta poprzez wdrożenie programów rządowych. Jestem osobą bezpartyjną i będę współpracować z każdym rządem. Nie boję się wyzwań.

Jakie inwestycje, zdaniem pani , powinny powstać w mieście w ciągu 5 lat i jak mają być finansowane?

Joanna Pawłowicz: Około200 rodzin czeka na mieszkania. Pierwsze moje decyzje to będzie wdrożenie programu Mieszkanie Plus. Poprawa nawierzchni ulic, termomodernizacja budynków - są na to środki rządowe i trzeba z nich korzystać. Dworzec PKP - wizytówka Szczecinka. Źle się stało, że miasto chce samo to finansować. Trzeba sięgnąć po środki ministerialne. (Wykonamy) Basen rekreacyjny, modernizację stadionu, tężnie solankowe w parku. Utworzenie regionalnego ośrodka dla młodzieży uzdolnionej sportowo. Są drobne rzeczy, które będę sprzyjały poprawie życia w mieście. A inwestycje będę konsultować i słuchać mieszkańców. Trzeba rozmawiać i słuchać mieszkańców.

Daniel Rak:

Bolączką jest budownictwo mieszkaniowe. Chciałbym dokończyć 25 lokali mieszkalnych przy ul. Pilskiej. Chciałbym żeby mieszkalnictwo miało troszeczkę inny charakter. To mieszkania na wynajem. Na parterze mieszkania wspomagane, dla seniorów. Dobrze, żeby to by było w jednym kompleksie. Dworzec kolejowy jest objęty programem rewitalizacji. Mam nadzieję, że będziemy mogli z niego skorzystać, dofinansowanie (sięga)  85%. Ulica dworcowa, Wiśniowa, Kolejowa, wymagają gruntownej przebudowy.

W tych wyborach kandydaci prześcigają się w programach społecznych. Telemedycyna, bezpłatne przejazdy autobusowe… Co z seniorami? Skąd na to pieniądze?

Daniel Rak:

Programy trzeba podzielić na programy dla seniorów aktywnych i tych, którym jest potrzebna ze względu na stan zdrowia. W naszym programie pojawia się teleopieka. Koszt miesięczny to kilkadziesiąt złotych. Nas stać na to, żeby wprowadzić taki produkt. Rozmawiamy o tym z MOPS. Miasto stworzy konkurs i umożliwi korzystanie z tego programu. Szczecineckie organizacje mają oczekiwania dotyczące ich nowego obiektu (przy ul. A. Krajowej).(Seniorów) trzeba przekierować do urządzeń rekreacyjnych na terenie parku. Poinstruować, pokazać. Chcemy żeby to wszystko, co dzieje się w SAPiK na płaszczyźnie dla najmłodszych, przenieść w stronę osób starszych.

Joanna Pawłowicz:

Jest taki dokument “Diagnoza społeczna dla Szczecinka”. Z roku na roku wyzwanie dla władz rośnie w związku ze starzeniem się społeczeństwa. Będziemy potrzebowali Domu Seniora. Uważam, że trzeba wzmocnić opiekę senioralną w miejscu zamieszkania. Chciałabym wzmocnić rolę opiekuna, który zajmuje się takimi osobami. Teleopieka jest uzasadniona. Trzeba pozyskać środki na tą teleopiekę. 50 zł miesięcznie dla naszych seniorów to bardzo duża kwota, którą mieliby wydatkować. Do seniorów trzeba dotrzeć, bo są pozostawieni sami sobie.

Od lat jednym z najczęściej poruszanych tematów jest ekologia. Zanieczyszczenie powietrza, rewitalizacja jeziora, smog… Jak pani widzi rozwiązanie?

Joanna Pawłowicz:

Pojawiają się fake newsy które mówią, że ja chcę zamknąć zakład (Kronospan). To nieprawda, Zakład się zmieni, bo nastąpiła zmiana w ustawie o odpadach. I zostało to przegłosowane również głosami PO. Zakłady będą musiały działać tak, jak w Europie Zachodniej.

Obecny proces rewitalizacji jeziora jest niewystarczający. WFOŚ się z niego wycofał, bo nie ma efektów ekologicznych. Prowadzone są obecnie badania, czekamy na wyniki. Wtedy trzeba będzie się zastanowić, jaką metodę zastosować.

Smog: uważam że problem jest eliminowany choćby przez program Kawka. Staniemy na wysokości zadania i będziemy pozyskiwać środki żeby te domy, które nie są opalane paliwem eko, zmieniły systemy grzewcze.

Daniel Rak:

Zdajemy sobie sprawę, że jest to jeden z ważniejszych problemów. Nasi mieszkańcy są świadomi (tego) jak ważne jest czyste powietrze, na to trzeba spojrzeć dwutorowo. W ramach porozumień wyegzekwowaliśmy od firmy Kronospan wykonanie filtrów. Inwestycja nie została jeszcze zakończona. Jestem gwarantem tego, że musimy rozmawiać z Kronospanem jako partnerzy. Jestem pewien, że firma do końca 2019 roku to wykona.

Niska emisja. W ramach programu Kawka podłączone zostało 260 budynków, kosztowało to 12 mln zł. Rząd PiS te dobrze działające programy wyłączył. Teraz się do tego powraca. NWFOŚ będzie uruchamiał programy ekologiczne dla powietrza.

Jezioro: uzbroiliśmy dopływy w podczyszczacze i zatrzymaliśmy dopływ (nieczystości). Dlaczego WFOŚĆ zatrzymał dofinansowanie? Dobrze, że wracamy teraz do tego.

Młodzi wyjeżdżają, ujemny przyrost naturalny… Co pan zrobi żeby ich zatrzymać?

Daniel Rak:

Młodzi ludzie swoje życie uwarunkowują od dobrze płatnej pracy. My musimy i to samo zadbać. Doprowadzić do tego, żeby klaster meblowy się rozwijał. Mamy już firmy, czas na inne. Możemy współpracować też np. z Eldą lub firmami z innej branży. Strefa ekonomiczna nie jest wypełniona i ma duży potencjał. Jeśli firmy będą ze sobą konkurowały, pracownicy będą mieli lepiej.

Wynajem mieszkań. Mamy siedmiu deweloperów. Jeśli będzie dobra praca, będą możliwości wynajmu. Mamy dobre szkolnictwo, to daje nam optymizm, że zatrzymamy tę niedobrą tendencję. Wydaje mi się, że burmistrz, który będzie miał w swoim programie pomoc a nie wyjazdy do Warszawy żeby (blokować inwestycję Kronospanu) ma szansę (na to), żeby temu pomóc.

Joanna Pawłowicz:

W ciągu kilku lat wyjechało 2,5 tysiąca ludzi w wieku produkcyjnym. Musimy zwiększyć różonrodność ofert pracy, obniżyć podatki. Wprowadzić zasady patriotyzmu lokalnego: korzystamy z produktów naszych przedsiębiorców i korzystamy z ich usług. Nie może być tu monopolu. Ja nie pojadę do Chin, pojadę do Warszawy rozmawiać z przedstawicielami rządu i sprowadzać inwestorów do Szczecinka. Ściągajmy młodzież z innych terenów, po szkole być może będą chcieli u nas zamieszkać. Bezpieczne środowisko to kolejny atut, dla którego będą chcieli tu wracać. Dlaczego szukają (pracy) w innych miastach? (Mówią) chcemy mieć szansę na rozwój.

Marcin Szydlik:

Przyszła Rada Miasta to przewaga Platformy Obywatelskiej. Jak rządzić przy takim układzie?

Joanna Pawłowicz:

To wyzwanie. Jestem osoba bezpartyjną i będę realizować wyłącznie potrzeby mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, że tego Platforma nie poprze, np przy wdrażaniu budżetu obywatelskiego, albo wyprawki dla malucha. Wspólnymi siłami to zrobimy. Może wreszcie rada miasta zacznie rozmawiać o problemach mieszkańców? Burza mózgów to coś najlepszego, co się może zdarzyć. Jesteśmy po to, żeby działać na rzecz mieszkańców, to oni nas wybrali. Są cele wyższe, musimy przejść ponad podziałami na dobro naszych mieszkańców.

Przed sądem toczy się sprawa pana i urzędników. Jakie jest stanowisko pana w tej sprawie?

Daniel Rak:

Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby tę sprawę wyjaśnić. Fakty są takie, że urzędnik przyznał się do winy. Mam nadzieję że w najbliższym czasie zapadną rozstrzygnięcia i przejdziemy z tym do historii. Powinniśmy rozmawiać o tym, co będzie w przyszłości. Każdemu mogą zdarzyć się niedopatrzenia. Bardzo proszę, żeby takie sprawy jak ta, nie rzutowały na to jak sprawuję funkcję. To zarządzenie zespołem ludzi i program, który można wdrożyć.

Moja kontrkandydatka mówi, że będziemy korzystali z programów rządowych. Mam nadzieję, że będzie naszym ambasadorem przy rządzie PiS. Nie oceniajcie mnie przez kurs języka angielskiego, nie to jest dziś najważniejsze.

Na zakończenie kandydaci wystosowali apel do swoich wyborców.

Daniel Rak:

4 listopada do dzień ważny dla wszystkich mieszkańców Szczecinka. Czy Szczecinek, który jest dziś dobrze zorganizowanym miastem i z którego jesteśmy dumni, który jest miejscem dla nas i naszych dzieci, będzie nadal się tak rozwijał dynamicznie jak przez 12 lat? Musimy sobie zadać pytanie: doświadczenie i przewidywalność, realny program, jest dla nas właściwy? Dajcie nam szansę, a nie zwolnimy tempa, Szczecinek nie będzie na zakręcie. Szczecinek jest miastem naszych oczekiwań, a mam nadzieję że będzie miastem naszych marzeń.

Joanna Pawłowicz:

Miasto mamy piękne, ale z problemami które trzeba szybko rozwiązać. Znaleźliśmy się na liście 22 miast średnich tracących funkcje społeczno - gospodarcze. Grozi nam marginalizacja i zjawiska kryzysowe. Czy to jest to tempo? W tej sprawie byłam w Warszawie i rozmawiałam z ministrem Jerzym Kwiecińskim. Są preferencje dla takich miast, ale trzeba o nie zabiegać.

W ciągu miesiąca, jak zostanę burmistrzem, wstrzymam wszelkie egzekucje komornicze (spowodowane zadłużeniem mieszkań).

Nie będziemy sprzedawać maszyn rolniczych w PGK, sprzedawać rowerów w KM, prowadzić działalności gospodarczej w zamku, jak SAPiK. Nie będziemy konkurować z mieszkańcami.

Debata kandydatów na burmistrza from TV Zachód on Vimeo.

Reklama

wybory debata rak pawłowicz tv zachód burmistrz szczecinka kandydaci kampania - komentarze opinie

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-31 15:08:55

  Debata zdecydowanie na korzyść Pani Pawłowicz. Merytorycznie, ze spokojem.

 • gość 2018-10-31 15:55:59

  Debata na plus dla Pawłowicz. Ten kto nie zwalnia tempa ląduje w końcu na drzewie.

 • gość 2018-10-31 16:43:07

  nie lubicie tego smrodu, a powinniście się go bać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 18:03:39

  Zaskoczyła mnie pozytywnie pani Pawłowicz.Konkretnie, merytorycznie,rzeczowo.Pan Rak nerwowo i zbyt wiele wyświechtanych sloganów.W niedzielę zagłosuję na panią Joannę.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:52:06

  Pani Joanna Super

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:04:20

  Lepiej wypadła Pawłowicz

 • gość 2018-10-31 21:22:04

  Na iszczecinek jest blokada na komentarze nieporzychylne POwcom. Ale napiszę tu na tam udzielony komentarz. Jeśli w Szczecinku władza jest skorumpowana a nie jak twierdził JHD, to dlaczego panowie Pawłowicz i Grobelny niewinnie zostali skazani za plakat Włapko na grzywnę, przez szczecinecki sąd? Czy wyrok ten zapadł w wyniku korupcji i związany jest z sitwą szczecinecką?

 • gość 2018-10-31 21:55:04

  Rak. Jakże znamienne, że na ziemiach odzyskanych z tą mozaiką ludzi bez korzeni, zło jest NOTORYCZNIE wybierane, by sprawować władzę... Tu nie ma relacji społecznych, patriotyzmu, czy zwykłej życzliwości. Wystarczy jechać w krakowskie, rzeszowskie, lubelskie - tam nowo przybyłym sąsiedzi w 2 tygodnie wypełniają spiżarkę. Tam jest jeszcze ciepło i zainteresowanie drugim człowiekiem. Tu - zimno, postkomuszo, zawistnie, chory świat - z mnóstwo rozwodów, wysoki wskaźnikiem wszelkiej patologii, niskie wyniki egzaminów, schamiali dorosłych i ich jeszcze bardziej nieludzkimi dziećmi. Pora uciekać na ziemie rdzennie polskie.......

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 07:17:51

  Joanno! Świetnie! A druga strona...Coż, widać typowe objawy odstawienne.

 • gość 2018-11-01 08:11:54

  A ja mam pytanie do Pana Jacka, męża Pani Joanny. A znam Jacka i z podstawówki i ogólniaka. I zawsze pamiętam go jako zdecydowanego antykomunistę i olbrzymią dozą surrealistycznego poczucia humoru. Jak to się stało, że nie przeszkadza Tobie drogi Jacku teraz przewodnia siła narodu odważnie tępiąca wszelkich wrogów ludu pracującego dla dobra socjalistycznej (solidarnej) Polski, i budowanie przez nią demokracji neo-socjalistycznej przez post PZPR-wską Partię Ideologicznego Socjalizmu. Wszak nie odmiennie wciąż rząd rządzi a partia kieruje. I nieważne, że jest jakiś tam premier (kto go spamięta czy Jaroszewicz czy...inny) i jakiś tam prezydent (Jabłoński - tak się nazywał Przewodniczący Rady Państwa, ponoć odpowiednik funkcji prezydenta) - przecież i tak najważniejszy był Gierek! Pierwszy sekretarz. Deja vu. Pozostaję z modlitwą o opamiętanie. Amen.

 • gość 2018-11-01 09:29:47

  Jak kandydatka PiS na Burmistrza Pani Joanna Pawłowicz może być bezpartyjna ? Taka jak bezpartyjny Pan Patryk Jaki w Warszawie wsiadający do autobusu PiS po debacie ? czy jak bezpartyjna Pani Małgorzata Wassermann przewodnicząca sejmowej komisji PiS i kandydatka na prezydenta Krakowa ? Od opowiadania bajek dla dorosłych jest Pan Jan Kobuszewski i proszę nie mówić, że jest Pani bezpartyjna.

 • gość 2018-11-01 10:50:16

  A szanowny pan Rak to ile miał latek, jak brał udział w kursie jęz. angielskiego ? Nie wiedział nieboraczek, że to dla osób po 45 roku życia ? Takie małe niedopatrzenie teraz tylko. A urzędnik, który całą winę wziął na siebie, to nadal pracuje w urzędzie, ciekawe dlaczego ?

 • gość 2018-11-01 12:17:22

  Dopóki nieskazany to niewinny. No to przypominam słynną dyrektor "Obiadek" wtedy też padały takie słowa. Panowie Jurek i Daniel gdzież ona się teraz podziewa? Historia lubi się POwtarzać, a ja nie.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 12:51:11

  Zdecydowanie popieram Joannę Pawłowicz. Pani Joanna nie należy do żadnej partii, ale startuje z poparciem PiS. Partii, która pokazała że realizuje interesy państwa polskiego i dba o interes Polaków spełniając obietnice wyborcze. PiSem straszą wyłącznie idioci i potomkowie tych którzy przyjechali na tę ziemię wraz ruskimi czołgami i okupacyjna Armia czerwona. Polacy z ciągłościa tradycji i patriotycznym wychowaniem glosuja na kandydatów PiS. Bolszewicki pomiot i wychowankowie TVN i GW glosuja na skarlalych Europejczyków dążących do likwidacji państw narodowych i zbudowania społeczności Multi Kulti. Głosując na Raka wspierasz ten trend. Warto o tym pamiętać trzymając w ręku łatkę wyborczą.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 14:46:52

  Żenująca baba...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 14:52:08

  Jak Joaśka wstrzyma egzekucje komornicze, to wiele osób nie bedzie miec motywacji by pójść do pracy i zarobić na czynsz lub zamienić mieszkanie na mniejsze. Słowem, ona im zasponsoruje życie na koszt tych którzy płacą. Niech sama zapłaci, Jacek zarabia wystarczająco. Od pieniędzy podatników wara.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 14:53:29

  Widzę że wg niektórych zwolennicy PIS to jacyś nadludzie, superPolacy , a reszta to jacyś odmieńcy, no brawo. Co dalej? Obozy dla głosujących i myślących inaczej?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 15:39:09

  Do gościa od ruskich czołgów itd. Właśnie pokazujesz na jakie kategorie ludzi dzieli Pis. Jesteś tak samo odchylony od normalności i moralności jak ta partia - za pewne zagorzały katoliku, prawdopodobnie z jedynego słusznego zakątka Polski.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 15:44:42

  Trafny komentarz dot. ludzi przybyłych do kronomiasteczka po wojnie. Jednak Szczecinek był w latach 80 tych ośrodkiem religinym (wspaniały KIK pod kier. o. Rydzyka i p. Troińskiego). Była odważna, przeciwna komunie młodzież. Chociażby jej protest podczas akcji ściągania krzyży w szkołach.To było budujące. Co potem... Autorytety, zawikłały się w postkomusze peło, za cenę posad, np. w starostowie. Niektórzy potrafili leżeć krzyżem w kościele, a potem tańcować wokół banerów z abortowanymu dziećmi. Skąd ta zaraza pełowska w mieście, jak tradycje solidarnościowe takie piękne... Wyczyśćmy to miasto z pełowskiego układu.

 • Będzie dobrze - niezalogowany 2018-11-01 15:51:53

  Statystyki ogolnokrajowe pokazały jak marnie pozyskujemy i wykorzystujemy fundusze unijne. Trochę to rozwiało mit o tempie naszego rozwoju. Nie zwolnimy tempa przestało być hasłem wiarygodnym. Może Unia nie chce współfinansować pomysłów z kosmosu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 16:41:45

  Debata na korzyść Pawłowicz. I co z tego? Wygra Rak. Zastanówcie się opozycjo dlaczego.

 • gość 2018-11-01 17:03:14

  Nie ufam jej, a jeszcze bardziej jej towarzyszom - również tym którzy już się ustawili w uzdrowiskach i nie opłaca im się kandydować!!!

 • gość 2018-11-01 17:28:07

  Skoro przyjmuje się zasadę dopóki nie skazany niewinny, to dlaczego przed zapadnięciem prawomocnego wyroku sadza się za kratami, zaznaczam... niewinnego, bo jeszcze nie skazanego? hmmmm?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 17:50:33

  Mieszkańcy Bialogardu głosowali na PiS teraz tworzą koalicję z PSL, a czerwony Szczecinek chyba juz zawsze będzie głosował na Partię Oszołomów broniących UBekow, kapusiow i wszelkiej innej postkomunistycznej swołoczy. Nie jestem zdziwiony blisko 100% poparciem PO wśród kryminalistów z zakładów karnych. Gratuluję mieszkańcom Szczecinka wspólnych kandydatów.

 • gość 2018-11-01 17:51:21

  "postkomusze peło", "zaraza pełowska", "wyczyśćmy to miasto z pełowskiego układu"! Oto przykłady miłości bliźniego wyniesione ze szkoły o. Rydzyka i p. Troińskiego. Piękna pozbawiona agresji polszczyzna, prawda? Dał Wam przykład jedyny w swoim rodzaju purysta językowy, ten niezaprzeczalny gołąbek pokoju, miłościwie panujący prezes wszystkich prezesów, czyż nie? Szczecinecczanie, odsiejcie ziarno od plew, nie dajcie się zwieść fałszywym prorokom! A krzyże niech wiszą w świątyniach, gdzie mają godne dla siebie miejsce.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 18:00:39

  Za czsow Po za ZUS placilismy 970zl a gdy zaczal rzadzic PIS placimy 1230zl. Super sprawa te 500+. Perfidne to tak samo jak wstrzymanie egzekucji komorniczych. Brawo Polacy wracajmy do Szczecinka tu za czynsz nie trzeba placic.

 • gość 2018-11-01 19:06:59

  Pani Pawłowicz nie jest wiarygodna chociażby z tego powodu że twierdzi, iż nie jest powiązana z Pis. Dlaczego więc przyjechała do Szczecinka jedna z liderek tego ugrupowania ( B.Szydło), żeby wesprzeć Joannę Pawłowicz w kampanii wyborczej? Po wtóre jakim prawem mają być umorzone egzekucje komornicze wobec dłużników ZGM? To działanie typowe dla Pis-u, gdzie ci co pracują i uczciwie spłacają wszelkie zobowiązania, żyją skromniej niż ci co dostają zasiłki, zapomogi, dopłaty, umorzenia. Nie mówię tu o tych pracujących na posadach w spółkach skarbu państwa np. w Uzdrowisku Połczyn ale w handlu, usługach, na produkcji. Przecież to nie są wirtualne zobowiązania, gdy jedni nie płacą, inni muszą zapłacić więcej. Jednym słowem patologiczna polityka pis zagości w Szczecinku. Wierzę w mądrość mieszkańców, że ten fałsz czują i rozumnie zagłosują.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 19:26:26

  Pełowska władza " dba" o szarego obywatela. 1 listopada - na cmentarzu ciemno, jak w ... Lampy ledwo, ledwo. A i niektóre nie świecą. Tłumy ludzi przeciskające się jedną otwartą bramką przy głównym wejściu. Armagedon. Za to w parku świetliście. Garage oświetlony jak Pałac Kultury.

 • gość 2018-11-02 08:18:40

  Szwadrony chcących się zasłużyć panu homarowi lemingów grasują po mieście i zastraszają innych. Ale to się na panu zemści panie niewinny dopóki nie skazany. Gdzie się podziała poprzedniczka pana czuka?

 • gość 2018-11-02 09:55:44

  Dzisiejsi włodarze miasta to klasyczny towarzysko - bisnesowy wzorcowy przykład obłudy i zakłamania. To ludzie z gruntu fałszywi, którzy powiedzą i obiecają absolutnie absolutnie wszystko, by tylko zachować władzę dla siebie, swoich powinowatych oraz znajomych. Zarządzanie miastem, to przysłowiowe konfitury o które walczą ci ludzie. Proszę się nie łudzić, że to w trosce o nas mieszkańców. Zdecydowanie NIE! Proszę pomyśleć, cóż takiego ci obłudni ludzie zrobili dla mieszkańców Szczecinka? Odpowiedź brzmi NIC!. Na tę odrobinę wodotrysków rozdmuchanych do niebotycznych rozmiarów chyba nikt nie da się nabrać. Słuchając tych manipulatorów można odnieść wrażenie, że niemal zbudowali drugi Rzym, ale to nieprawda. Rzeczywistość jest znacznie mniej kolorowa od bałamutnych filmów za 120 tys złoty. Miejskie inwestycje przeciągają się, są bardzo drogie, a często zbyteczne jak przykładowe "kosmiczne ławki" z placu Wolności. Rozejrzyjcie się Państwo po Polsce, zobaczycie jak sprawnie i sensownie zarządzane są inne miasta. Zobaczycie jak wypiękniały, jak pięknie się rozwinęły i jak przyjazne są dla mieszkańców. W Szczecinku tego wszystkiego nie zobaczycie. Za to zobaczycie bardzo wyraźnie, że mamy najwyższe podatki, najdroższą wiodę i ścieki, arogancję urzędników i włodarzy miasta. Drodzy Mieszkańcy Szczecinka, nie musicie się na to godzić, mamy alternatywę. 4 listopada postawmy na wrażliwą na nasze problemy kobietę, oddajmy głos na panią Pawłowicz. Szczecinek potrzebuje zmiany, tak jak potrzebuje czystego powietrza.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 14:42:52

  Hahaha ale się uśmiałem z tą bramą cmętarną. Co? Wina partii że jest jedna brama od głównej drogi otwarta? Żyje od trzydziestu kilku lat, rządziły Sz-kiem różne osoby/partie i jak pamiętam zawsze tak było, żadna nie nakazała przebudowy bramy :D Tylko w Pisie nadzieja! Co, przypomniałeś sobie o bliskich raz w roku i problem bo za ciasno? Idź za 2 dni, bedzie spokojniej. Pacanowo

 • Ewela - niezalogowany 2018-11-03 22:19:53

  Precz z klasie rami Krono.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-04 09:16:57

  Co do egzekucji komorniczej to sie zgodze , ponieważ są robione przekręty w Zgm po drugie nigdzie nie ma jak w Szczecinku że za 2000 zł masz eksmisję już, do tego nie dadza umowy a jak nie masz umowy płacisz więcej .Wszyscy obiecują a tak naprawdę to tutaj nie zmieni się nic .Miasto dawno zeszło na psy .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"