:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Pierwszy dzień Szczecineckiego Weekendu Biegowego - za nami

W sobotni (5.08) poranek, przy Stadionie Miejskim, w Parkrun Szczecinek zaczęły się kolejne wielkie emocje biegowe. Rozpoczął się bowiem III. Szczecinecki Weekend Biegowy, druga - zaraz po Biegu im. Winanda Osińskiego - najważniejsza w naszym mieście impreza związana z bieganiem.

Trasa parkrun zaczynała się przy wejściu do parku, jego trasa wynosiła dokładnie 5 kilometrów. Wszyscy startujący dawali z siebie wszystko, a było ich naprawdę sporo. Nie udało się co prawda pobić rekordu frekwencji - do mety dobiegło łącznie 79 osób. Najlepszy okazał się Sylwester Szymański.
Godzinę później na tej samej trasie, lecz z drugiej strony, pojawili się miłośnicy maszerowania z kijkami, czyli Nordic Walking. Ponownie potwierdziło się, że chętnych na tą konkurencję będzie mniej, aniżeli na biegi parkrunowe - blisko 30 uczestników. Trasa prowadziła między innymi do plaży na Świątkach - meta znajdowała się przy Stadionie Miejskim. Wśród pań, najlepsza okazała się Krystyna Leszczyszyn, wśród panów - Maciej Majewski z Poznania.

Na zakończenie pierwszego dnia Szczecineckiego Weekendu Biegowego, na starcie pojawili się najmłodsi. Było ich blisko 70. Dzieci biegały na trasach o długości 200, 500, 700 i 1000 metrów. Odbyło się łącznie osiem biegów. Na sam początek wystartowały maluchy urodzone w roku 2010 i młodsze, które biegały z rodzicami. Następnie były biegi dziewcząt i chłopców z roczników 2007-2009. Potem byliśmy świadkami biegu dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2005-2006. Na sam koniec odbyły się biegi osób urodzonych w latach 2002-2004.

Najlepsi zostali nagrodzeni. Odbyło się również losowanie nagród wśród wszystkich startujących, którzy ukończyli biegi.

Wieczorem na uczestników czeka, tym razem nie na Stadionie Miejskim, a na plaży miejskiej, także Pasta party, losowanie kolejnych nagród i koncert. To taka regeneracja po biegach po parkowych ścieżkach. Wszyscy startujący włożyli mnóstwo sił w biegi na trasie.

Sama w sobie impreza ma na celu właśnie propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia.

Dzisiejsze bieganie to były tak zwane "biegi towarzyszące". Na jeszcze większe emocje czekamy do niedzieli. Z płyty Stadionu Miejskiego wystartują biegi zawodnicy biegów głównych - na 15 kilometrów i do maratonu. Pierwszy bieg to raptem okrążenie wokół jeziora Trzesiecko, drugi to coś o wiele bardziej wymagającego - prawie 45 kilometrów trasy (3 okrążenia)! Bieg na 15 kilometrów może być rekordowy pod względem liczby startujących osób.

Patryk Witczuk


biegi, parkrun, bieganie, aktywność, szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2017-08-05 18:04:30

    Gość, który wymyślił jogging zszedł na serce, więc dzięki za to zdrowie

  • Ewa Chojnice - niezalogowany 2017-08-05 22:31:28

    Biegłam w ubiegłym roku ale był taki niebieski dym, że był to raczej bieg na orientację.

Dodajesz jako: Zaloguj się