:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Pies pogryzł psa. Właściciel odmówił przyjęcia mandatu

Owczarek pogryzł przechodnia. Właściciel odmówi przyjęcia mandatu

W okresie od 10.07.2017 do 16.07.2017 strażnicy podjęli 145 interwencji w stosunku do 112 osób - informuje Straż Miejska w Szczecinku w swoim cotygodniowym raporcie z działań. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 26 zdarzeń, z czego w 24 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

10.07.2017 strażnicy odłapali lub przejęli od mieszkańców cztery psy, które przewieziono do schroniska dla zwierząt.

13.07.2017 około godziny 20:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu psa przywiązanego do barierki przez owczarka niemieckiego wyprowadzanego przez właściciela bez kagańca i smyczy. Na miejscu ustalono adres sprawcy. Na miejscu przyznał się do niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa i odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku, z czym zostanie na niego sporządzony wniosek o ukaranie. Przypominamy, że obowiązkiem właścicieli psów jest wyprowadzanie ich na smyczach a psów agresywnych dodatkowo w kagańcach. Wypuszczanie w miejscach publicznych a zwłaszcza często uczęszczanych jest skrajną nieodpowiedzialnością. Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, którego właściciel psa się dopuścił może dodatkowo ponieść koszty odpowiedzialności cywilnej. W tym przypadku koszty leczenia psa a w przypadku pogryzienia człowieka finałem może być sprawa karna i potężne odszkodowanie.

14.07.2017 r. około godziny 8:00 na Plac Wolności wjechał samochód, którego kierujący pojechał przez fontannę w wyniku, czego samochód zapadł się tam. Do jego wyciągnięcia użyto ciężkiego sprzętu. 

W ostatnim okresie coraz częściej otrzymujemy informacje o „Barszczu Sosnowskiego” rosnącym na obrzeżach Szczecinka. Jest to roślina, która w okresie letnim, szczególnie w dni o wysokiej temperaturze stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi z uwagi na swoje parzące właściwości. Właściciele, zarządcy terenów, na których ta roślina rośnie mają obowiązek zwalczać tą roślinę.

16.07.2017 Zabezpieczenie imprezy „Spotkania z folklorem”

owczarek pogryzienie mandat straż miejska - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-07-17 15:10:46

    Jaki wlasciciel taki pies

  • gość 2017-07-22 10:54:31

    Jak pies pogryzł psa to trzeba było psu wręczyć mandat... nie człowiekowi Któremu psu? a no agresowrowi. A jak nie chciał przyjąć mandatu to do sądu! I cześć.

Dodajesz jako: Zaloguj się