:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Pieszy chodzi jak chce

Policja, Pieszy chodzi - zdjęcie, fotografia

Piesi należą do najbardziej narażonych na odniesienie obrażeń uczestników ruchu drogowego - informuje o tym Najwyższa Izba Kontroli, wskazując jednocześnie na niewystarczające działania policji i straży miejskich, które mogą wyeliminować te zagrożenia. Raport nie skupia się jednak na głównej przyczynie zdarzeń z udziałem pieszych, czyli ich własną niefrasobliwością. W samym Szczecinku policja łapie statystycznie po trzech pieszych dziennie. A ilu nie widzi?

- Najczęściej popełnianym wykroczeniem jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - informuje nas sierż. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. - W roku 2015 mundurowi ujawnili 1109 wykroczeń popełnionych przez pieszych, z czego 607 zakończyło się pouczeniem, a 672 mandatem karnym.

W tym roku jest mniej mandatów a więcej pouczeń.

- Do 20 listopada skierowaliśmy 7 wniosków do sądu o ukaranie.  557 wykroczeń zakończyło się na pouczeniu, a 313 postępowaniem mandatowym - mówi sierż. Anna Matys.

Warto jeszcze dodać, że średnia wysokość mandatu karnego, który jest nakładany na pieszego w Szczecinku, wynosi 50 zł.

Pieszy chodzi jak chce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com