:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Piętnaście złotych za rower, stówka za poduszkowiec

Powiat, Piętnaście złotych rower stówka poduszkowiec - zdjęcie, fotografia

Co robić, kiedy pozostawiony pojazd utrudnia ruch lub stwarza zagrożenie na drodze? A co w przypadku, gdy okaże się, że kierujący pił alkohol czy nie ma przy sobie stosownych dokumentów i nie może już dalej prowadzić pojazdu? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, taki pojazd musi zostać usunięty i odholowany na specjalny parking. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o sprzęt pływający. Wszystko odbywa się oczywiście na koszt właściciela. Od 2011 roku za usuwanie pojazdów czy sprzętu pływającego i za prowadzenie miejsca, do którego może się zgłosić właściciel, odpowiada powiat. Co roku radni powiatowi ustalają obowiązujące stawki opłat. Podobnie będzie i teraz. Ile będzie trzeba zapłacić za usunięcie motocykla czy… poduszkowca?

W projekcie uchwały, nad którą na najbliższej sesji Rady Powiatu będą głosować radni, możemy przeczytać, m.in. że za usunięty rower, motorower i motocykl trzeba będzie zapłacić od 15 do 65 zł (w zależności od km). Za każdą dobę przechowywania – 5 zł, a w przypadku motocykla – 8 zł. Koszt usunięcia pojazdu o masie całkowitej do 3,5 t będzie wynosił od 200 do 250 zł. Doba takiego pojazdu na parkingu strzeżonym ma kosztować 15 zł. Za pojazd o masie od 3,5 do 7,5 t trzeba będzie zapłacić od 300 zł do 350 zł. Parking strzeżony w takim przypadku ma kosztować za każdą dobę przechowywania 20 zł. Najdroższe ma być oczywiście odholowanie pojazdu powyżej 16 t i przewożącego materiały niebezpieczne. W pierwszym przypadku usunięcia ma kosztować od 700 do 750 zł a w drugim – od 900 do 950 zł. Koszt postoju takich pojazdów na parkingu strzeżonym ma wynosić odpowiednio od 50 zł do 100 zł.

Z kolei w przypadku statków i innych obiektów pływających cennik będzie się przedstawiał następująco. Za usunięcie roweru lub skutera wodnego będzie trzeba zapłacić 54 zł, a za każdą dobę przechowywania 18. Usunięcie poduszkowca to wydatek rzędu 105 zł. Jego przechowywanie za każdą dobę ma kosztować 34 zł. W przypadku statków, ceny będą zależeć od długości kadłuba. Do 10 m odholowanie statku ma wynosić 126 zł, każda doba jego przechowania ma kosztować 105 zł. Za pozostawiony statek z kadłubem powyżej 20 m trzeba będzie zapłacić 208 zł. Doba jego przechowania to koszt 157,00 zł. 

Piętnaście złotych za rower, stówka za poduszkowiec komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com