:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Piętrowy pomost, ławeczki, stoliczki, podesty

Aktualności, Piętrowy pomost ławeczki stoliczki podesty - zdjęcie, fotografia

Piętrowy pomost, ławeczki, stoliczki, podesty – to wszystko w malowniczej scenerii jeziora Trzesiecko i szczecineckiego zamku. O pomyśle budowy półokrągłego, piętrowego pomostu przy odrestaurowanym skrzydle Zamku Książąt Pomorskich pisaliśmy już wielokrotnie. Wspomniana koncepcja jest właśnie wcielana w życie. W tych dniach miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawców inwestycji. A ta zapowiada się imponująco.

Przypomnijmy. Do tego zadania ratusz przymierza się już od ponad roku. Przyjęta koncepcja pływającej konstrukcji jest pod względem architektonicznym bardzo nietuzinkowa. Pomost miałby kształt półokręgu. W jednej z części zostałby zwieńczony dodatkową kondygnacją, na której mogłyby się znajdować ławeczki oraz stoliczki. 

Budowa pomostu wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Ma m.in. spowodować, że pływający pomost, do którego cumują niedaleko zamku statki, zostanie rozebrany. Oznacza to, że przystanek dla stateczków będzie się znajdować na nowym pomoście. To także miałoby być dodatkową atrakcją turystyczną. W oczekiwaniu na stateczek, pasażerowie mogliby się np. napić kawy lub herbaty.

Wydatek został już wpisany do budżetu miasta na 2017 rok. Ma kosztować 2,4 mln zł. Część tej sumy ma sfinansować UE: miasto ubiega się o dofinansowanie z RPO Województwa Zachodniopomorskiego – Działanie 4.9. Rozwój zasobów endogenicznych. Termin składania ofert mija 23.02.

foto: UM Szczecinek


Piętrowy pomost, ławeczki, stoliczki, podesty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com