:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 16°C

Piją nie tylko w bramie na Spółdzielczej. Co zgłaszamy dzielnicowym w Szczecinku?

Piją nie tylko w bramie na Spółdzielczej. Co zgłaszamy dzielnicowym w Szczecinku?
Temat Szczecinecki 24/05/2019 09:36

Sąsiad jest za głośno? Wyrzuca śmieci do rowu, pije alkohol na ławce przed blokiem i zaczepia przechodniów? Widoczna jest przemoc w którejś z rodzin? W tych wszystkich sprawach pomóc może nie tylko zgłoszenie na policję, ale i kontakt z dzielnicowym. To policjanci "utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego". Tak opisywana jest przez Komendę Główną Policji postać dzielnicowego. Są to zwykli policjanci, którzy " diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania". Jakie problemy występują na terenie działania dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku? Są to sprawy zgłaszane przez mieszkańców. Przy okazji, warto wiedzieć kto i gdzie ma swój rejon działania.

 

W rejonie I, którego dzielnicowym jest p.o. sierż. szt. Daniel Nazarewski ( Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa), obszarem priorytetowym jest ul. Połczyńska. Dlaczego? Z powodu picia alkoholu na terenach wokół sklepu spożywczego. Klienci po spożyciu mają zwyczaj głośnego zachowania i nieobyczajnych wybryków, przez co do policji wpływa dużo zgłoszeń. W tym miejscu funkcjonariusze zamierzają być dodatkowo czujni.

W rejonie II ( Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę oś. Zachód, Głowackiego, Ziemowita), którego dzielnicowym jest st. sierż. Krzysztof Bugaj szczególną uwagę policja zwraca na grupy osób nieletnich w rejonie SP7. - Osoby te zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsca publiczne - informuje KPP Szczecinek. - Wykroczenia i czyny zabronione których dopuszczają się w porze popołudniowej i wieczorowej zdecydowanie nasilają się w porze wiosenno - letniej.

W rejonie III, którego dzielnicowym jest mł. asp. Marcin Pawłowski (ulice Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.) największym problemem zgłaszanym przez mieszkańców, jest zakłócanie porządku publicznego. Mają to robić osoby dorosłe i młodzież, grupowo spożywające alkohol i to niezależnie od pory roku w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Na te same problemy zwracają mieszkańcy w rejonie czwartym (ul. Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże), którego dzielnicowym jest asp. Krzysztof Matys.  Specjalnym dozorem objęta jest ulica Szewska.

W rejonie V, którego dzielnicowym jest p.o. st.sierż. Dawid Jaskulski (ul. Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno) główne problemy mieszkańców to zakłócanie porządku publicznego w rejonie ul. Koszalińskiej oraz demoralizacja młodzieży.

W rejonie VI, którego dzielnicowym jest mł. asp. Jakub Wojtowicz (ul. Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.), specjalnym dozorem objęte są rejony sklepu Netto. Tu problemem jest przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

rejon VII - dzielnicowy st. sierż. Radosław Szefner (ul. Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa) mieszkańcy zwracają uwagę na gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie nieodległym od Szkoły Podstawowej nr 6 w przejściu łączącym ul. Spółdzielczą z ul. Młyńską. Młodzież uczęszczająca do szkoły z obawy przed spotkaniami z grupami mężczyzn pijących alkohol często wybiera drogę okrężną.

W rejonie VIII - dzielnicowy p.o. sierż. sztab. Marcin Roszko (ul. Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa) mieszkańcy nie zgłaszają specjalnych zagrożeń.

W rejonie IX - dzielnicowym jest p.o. sierż. Łukasz Ilukowicz (ul. Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa) mieszkańcy mają kłopot z osobami pijącymi alkohol niedaleko sklepu spożywczego na Bukowej. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk mieszkańców przyległych ulic jak również osób będących po pracy gdyż w rejonie położona jest strefa ekonomiczna na której znajduje się wiele zakładów pracy - czytamy w raporcie.

W rejonie I gminy Szczecinek, którym zajmuje się dzielnicowy st. sierż. Jacek Kulesza (miejscowości Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno) mieszkańcy także zwracają uwagę na gromadzenie się osób pijących alkohol i zakłócających porządek. rejonem szczególnym jest miejscowość Spore w pobliżu kościoła oraz przystanku PKS.

W rejonie II gminy Szczecinek, którego dzielnicowym jest sierż. szt. Zbigniew Noga (miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie) ustalono, że głównym problemem mieszkańców również jest gromadzenie się osób pijących alkohol, szczególnie w Turowie w okolicach sklepu i boiska.

Reklama

dzielnicowy szczecinek policja - komentarze opinie

 • gość 2019-05-24 16:50:10

  duże te rejony mają, to i nie dziwota, że ludzie nie wiedzą kto jest dzielnicowym

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 21:22:28

  Turowo to patologia

 • gość 2019-05-24 23:04:29

  Zapewne podanie danych dzielnicowego i bezpośredni tel. na tablicy informacyjnej
  w bloku ułatwiło by pracę i wzajemne poznanie z mieszkańcami. Może to zbyt daleko idąca inicjatywa.

 • sąsiad - niezalogowany 2019-05-25 15:14:50

  Huki, wrzaski i dewastacje zaczęły się stawać normą na ulicy Brzozowej. Cykliczne rozboje i pijackie wygłupy to już standard w tym rejonie. Policja nie reaguje, prawdopodobnie się boi tak samo jak mieszkańcy. Podobno na czele grupy wandali stoi 22 letni młodzieniec, który za nic ma przepisy i obowiązujące normy.

 • GośćTomasz - niezalogowany 2019-05-25 15:15:26

  Jestescie donosicielami jak w Alternatywach 4

 • gość 2019-05-25 15:59:30

  Brawo pan Matys! Dobrze działa: swego czasu pogonił Gorbaczowa- chyba najczarniejszego bandziora szczecineckiego.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"