:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Pijana, agresywna, wulgarna nieletnia i 119 innych interwencji

Straż Miejska, Pijana agresywna wulgarna nieletnia innych interwencji - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażnicy miejscy podjęli 120 interwencji w stosunku do 150 osób. – Na 29 osób nałożyliśmy mandaty karne. Z kolei na pięć osób zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku. To również osoba nieletnia zatrzymana pod wpływem alkoholu – mówi „Tematowi” Komendant SM Grzegorz Grondys. 

    W środę (16.10) w porozumieniu z pracownikiem zajmującym się problemem bezdomności szczecineckiego MOPS, strażnicy umieścili bezdomnego w ośrodku dla bezdomnych w Linowie.

    Tego samego dnia przed godz. 24 podczas wspólnego patrolu strażnika i policjantki, patrol zauważył grupkę młodzieży. Przebywająca w niej dziewczyna na widok radiowozu zaczęła uciekać. Została złapana przez strażnika. Jak się okazało, to nieletnia znajdująca się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. - Dziewczyna została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce. W trakcie interwencji była niezwykle agresywna i wulgarna. Było to kolejne w ostatnim czasie zajście z udziałem tej nieletniej.

    W sobotę (19.10) podczas patrolowania miasta strażnicy ujawnili spalanie odpadów na terenie prywatnej działki. Na sprawcę zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

    Przypominam, że obecnie spalanie pozostałości roślinnych stanowi wykroczenie – mówi komendant. - W momencie, gdy miasto rozpoczęło selektywną zbiórkę odpadów to takie działanie jest zabronione. Prowadzone będą również kontrole przydomowych kotłowni. Będziemy też reagować na sygnały mieszkańców wskazujących kotłownie, które stanowią uciążliwość dla innych z powodu spalania w nich odpadów komunalnych. 

    Komendant Grondys zwrócił też uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach publicznych bez oświetlenia rowerów. - Pogoda jest coraz brzydsza, wcześniej zapada zmrok, często z opadami deszczu a wyłaniający się z mgły na zakręcie drogi, ubrany na czarno rowerzysta stanowi zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wtedy nietrudno o tragedię – ostrzega szef Straży Miejskiej. (sw)

 

Pijana, agresywna, wulgarna nieletnia i 119 innych interwencji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com