:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pijany z głową w żywopłocie i znaleziony iphone. TOP interwencji Straży Miejskiej w Szczecinku

TOP interwencji Straży Miejskiej w Szczecinku w roku 2018
Temat Szczecinecki 31/12/2018 06:04

Czas na podsumowanie najciekawszych interwencji Straży Miejskiej ze Szczecinka w kończącym się 2018 roku. Działo się sporo, a i interwencje - jak przystało na Szczecinek - czasami interwencje były dość nietypowe...

5 stycznia do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja o mężczyźnie leżącym na ulicy Kościuszki. Patrol, który udał się we wskazane miejsce, zastał człowieka leżącego z głową w żywopłocie, a cały tułów i nogi leżały na jezdni. Obok mężczyzny leżały dwie kule. Po dobudzeniu okazało się że mężczyzna jest pijany, nie potrafił wymówić własnego imienia i nazwiska, nie był mógł utrzymać się na nogach. Okazało się, że to ten sam człowiek w stosunku do którego interweniowano rano na ulicy Połczyńskiej. Z wyjaśnień rodziny wynikało, że uciekł ze szpitala, gdzie wcześniej był przewieziony przez strażników.

***
Tego samego dnia o godzinie 23:25 podczas patrolowania ulicy Jasnej, patrol SM zauważył mężczyznę idącego samym środkiem jezdni tzw. „zygzakiem, od krawężnika do krawężnika”. Podczas legitymowania okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

***
W Strefie Aktywnego Wypoczynku grupa młodych ludzi urządziła sobie ślizgawkę. Warstwa lodu pokrywająca kilkumetrowej głębokości stawek była dość cienka i  bardzo krucha. Na szczęście żadnemu z młodych ludzi nic się nie stało, a przymusowa kąpiel miała miejsce dopiero przy samym brzegu.

***
21 stycznia o godzinie 1:45 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Wyszyńskiego grupę młodych mężczyzn idących środkiem jezdni. Jeden z nich publicznie oddawał mocz, inny kładł się na pasach, a kolejny poruszał się rowerem stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. W stosunku do tej grupy interweniował wspólny patrol policjanta i strażnika.

***
26.01.2018 około godziny 19:45 patrol straży miejskiej patrolując ul. Koszalińską zauważył grupę pięciu nieletnich, z których jeden niósł "torbę plastikową" z wódką. Po wylegitymowaniu go okazało się, że jest to szesnastoletni uczeń gimnazjum. Nieletni został doprowadzony do miejsca zamieszkania i wraz z alkoholem przekazany matce.

***
9 lutego miejsce miała głośna sprawa ze starszym mężczyzną. Operator monitoringu zauważył mężczyznę, który obnażał się w parku miejskim. Na miejsce natychmiast udał się patrol, który ujął mężczyznę. Mężczyzna masturbował się przy użyciu... pompki. Za czyn nieobyczajnego wybryku został ukarany mandatem karnym. Co ciekawe, całość nagrania z monitoringu została ujawniona i posłużyła potem do promocji miasteckiej gazety, próbującej ukazywać się w Szczecinku.

***
27 lutego około godz. 16 operator monitoringu zauważył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Rzemieślniczą zerwany baner reklamowy na budynku, który stwarzał zagrożenie dla przechodniów. Strażnicy powiadomili właściciela aby zabezpieczył lub usunął reklamę. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, gdzie została wezwana straż pożarna, strażacy użyli wysięgnika i usunęli baner.

***
Dość osobliwe poczucie humoru mieli wracający z imprezy ludzie. 17.03 nad ranem ulicą Ordona grupa mężczyzn opuściła spodnie, pokazując - jak opisywał to komendant Straży Miejskiej w Szczecinku Grzegorz Grondys - "tylną część ciała". Oczywiście, zarejestrowała to kamera monitoringu, a obrazek (wraz z wideo) "trafił" do internetu. Panowie pokazujący otrzymali mandaty po 300 zł.

***
24.03 około godziny 15.40, zgłoszenie dotyczyło tego, że w sklepie Żabka przy ulicy Spółdzielczej przebywa pijany mężczyzna, który znęca się nad psem. Patrol, który przybył na miejsce zastał awanturującego się nietrzeźwego mężczyznę. Strażnicy miejscy odebrali psa właścicielowi i zawieźli go do schroniska dla zwierząt.

***
W nocy 19.04. około godz. 0:30 patrol straży miejskiej patrolując ul. Polną, zauważył dwie młode kobiety, które poruszały się na rowerach bez wymaganego przepisami oświetlenia po zmierzchu - informuje Straż Miejska w Szczecinku. Rowerzystki nie zatrzymały się do kontroli i zaczęły uciekać. Strażnicy ujęli jedną na ul. Myśliwskiej a drugą w parku miejskim przy ul. Kilińskiego. Jak się okazało kobiety uciekały ponieważ były pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji. Rowerzystki zostały przekazane policjantom którzy na miejscu sprawdzili stan ich trzeźwości, obie kobiety miały prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

***
30 kwietnia około godz. 21.40, mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym na ul. Warcisława IV dostrzegł operator monitoringu. Na zarejestrowanym obrazie z kamery monitoringu było widać, jak mężczyźni idą w stronę dworca PKP. - Po drodze podeszli do latarni ulicznej i jeden podsadził drugiego, a ten zdjął flagi państwowe umieszczone na słupie latarni – informowali strażnicy. 
Na miejsce został wysłany patrol SM. Mężczyźni zostali ujęci przez strażników, którzy nakazali im umieścić flagi na swoim miejscu.

***
6.05 około godz. 11.55 przy ul. Warcisława IV w trakcie przeprowadzanej interwencji w stosunku do trzech mężczyzn spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym, doszło do znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza straży miejskiej. Jeden ze sprawców zachował się agresywnie i prowokacyjnie. Używał słów wulgarnych i nie stosował się do wydawanych poleceń. Uderzył dwukrotnie w rękę funkcjonariusza, wobec czego strażnik użył chwytów obezwładniających. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji. 

***
W maju w krzakach schowało się dwóch mężczyzn na ul. Kopernika w momencie, gdy zauważyli zbliżający się radiowóz straży miejskiej. Oczywiście, nie uszło to uwadze samych strażników, którzy postanowili od razu sprawdzić powody nietypowego zachowania. Mężczyźni na widok wysiadających strażników zaczęli uciekać. Kondycja jednak nie dopisała i zostali ujęci w okolicy ul. Poniatowskiego. To był dopiero początek. Podczas rewizji plecaka, znalezionego przy jednym z uciekinierów, znaleziono w środku butelkę wódki, dwa czteropaki piwa i... pudełko z proszkiem do prania. Okazało się, że ukradli to wszystko z jednego z marketów.

***
Z soboty na niedzielę (26.05/27.05) doszło do zniszczenia nowego pomostu przy Zamku graffiti. Jeden ze sprawców, który postanowił "przyozdobić" nowy pomost w czerwone graffiti, został ujęty, a sprawą zajęła się policja.

***
W niedzielę (27.05) operatora monitoringu Straży Miejskiej w Szczecinku zaniepokoił widok mężczyzny stojącego u stóp pomnika marszałka Piłsudskiego. W jednej ręce trzymał butelkę coli, a w drugiej przedmiot, który wyglądał jak pistolet. Na miejsce od razu skierowany został patrol policji, który dokonał zatrzymania. Szybko okazało się, że była to atrapa broni.

***
Niebywałe zdziwienie – taka była reakcja mieszkańca Niemiec, który przez przypadek zostawił na ławce na placu Wolności iPhone’a 8. Jak się okazało, nie dość, że na zgubę nikt się nie połasił, to jeszcze została mu dostarczona do rąk własnych przez szczecineckich strażników miejskich.  Sytuacja wydarzyła się w poniedziałek, 16.07 we wczesnych godzinach popołudniowych. Ktoś zadzwonił po strażników miejskich, ponieważ zobaczył leżący na ławce wartościowy telefon. Mało tego - wewnątrz etui znajdował się pieniężny banknot. Udało się ustalić właściciela dzięki temu, że zadzwonił on na swój numer telefonu.

***
23.08 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany o tym, że przy ul. Warcisława IV młody mężczyzna wybił szybę w wiacie przystankowej - informuje Straż Miejska w Szczecinku w swoim komunikacie. Na miejsce zostali wysłani strażnicy miejscy, którzy "opatrolowali" pobliski teren. W tym czasie operator kamer monitoringu prześledził nagranie z monitoringu, na którym było widać podejrzanego mężczyznę w czerwonych spodenkach, który szedł w stronę Starostwa. Wandala udało się zatrzymać  przez policję.

***
To, że w całym kraju ludzie coraz częściej dopuszczają się podrzucania śmieci w różnych miejscach, nie jest żadną nowością. Żeby pociągnąć kogoś do odpowiedzialności, potrzebne są w tym celu dowody. Choć wydawać by się mogło, że namierzenie sprawcy jest ciężkie lub niemożliwe do wykonania, to czasami trafi się taka sytuacja, w której niektórzy sami - wraz z podrzuconymi odpadami - prezentują swoje dane i pomagają służbom w namierzeniu samych siebie. Taka sytuacja miała miejsce także w Szczecinku, gdzie jeden z mieszkańców podrzucił śmieci ze swoimi... fakturami. Sytuacja miała miejsce przy ul. 1 Maja.

***
31.08 około godz. 8.15 operator kamer monitoringu wizyjnego zaobserwował jak jeden z trzech młodych mężczyzn siedzących na ławce w strefie aktywnego wypoczynku maże mazakiem po zamontowanym tam stoliku Patrol, który udał się na miejsce stwierdził, że stolik został zniszczony napisami „Świeży tu był”, „Dziku tu był”, „K***y na dźwigu””, „Suka”.

***
Pechowo zakończył się wieczór z kokainą dla pary młodych ludzi, którzy we wtorek, 4.09 postanowili zażyć narkotyk na Mysiej Wyspie. Para została dostrzeżona przez operatorów monitoringu. Na miejscu od razu zjawiła się straż miejska, jak również policja.

***
16.09 strażnicy miejscy interweniowali na terenie szczecineckich ogrodów działkowych z powodu pozostawionego tam psa. Losem czworonoga zainteresowali się pracownicy i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy od pewnego czasu obserwowali trzymanego na łańcuchu, tuż za ogrodzeniem czworonoga. Pies miał urządzoną prowizoryczną budę. Obok - żadnej miski z wodą czy z jedzeniem. Jego zadaniem było najwyraźniej odstraszanie złodziei trzymanych pod folią warzyw.

***
Najpierw urwał lusterko, a potem... zasnął. Do dość nietypowego zdarzenia doszło w sobotę (17.11) w nocy na placu Sowińskiego. Jak informowała Straż Miejska w Szczecinku, operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę który zniszczył lusterko w zaparkowanym samochodzie. Natychmiast skierował w ten rejon patrol, który zastał sprawcę opartego o maskę auta. Oparty o nią... w najlepsze chrapał. Gdy został dobudzony, zaczął być agresywny i próbował ucieczki. Został zatrzymany.

***
Kilka tabletów zostało skradzionych przez dwóch młodych mieszkańców Szczecinka w poniedziałek, 10.12 ze sklepu sieci Media Expert. Ich wizerunki trafiły od razu na policję, a funkcjonariusze podzielili się nimi ze Strażą Miejską w Szczecinku.
Jak informuje sama straż miejska, dzień później, we wtorek 11.12 około godz. 23:15 przy ul. Wyszyńskiego operator monitoringu "zauważył młodego mężczyznę który dziwnie się zachowywał". Szybko okazało się że był to jeden z poszukiwanych złodziei.

***
W tym roku głośno było też o kampanii wyborczej prowadzonej przez byłego radnego Rady Miasta, Marcina Bedkę. Chodzi o dźwiękowe spoty, jakie kandydat na burmistrza Szczecinka emitował z megafonów, jeżdżąc po ulicach miasta. Kandydatem szybko zainteresowała się szczecinecka Straż Miejska, której komendant również startował z list wyborczych wprost krytykowanej przez Marcina Bedkę Koalicji Obywatelskiej. 16 października, czyli na krótko przed pierwszą turą wyborów, kandydat został przez strażników „ostrzeżony”. Zaraz po rozstrzygnięciu drugiej tury, w środę, 7.11 Marcin Bedka został wezwany do siedziby straży. Okazało się, że budząca emocje sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

opr. Patryk Witczuk

foto: SM

Reklama

straż miejska szczecinek interwencje 2018 - komentarze opinie

  • gość 2019-01-04 13:39:17

    Nie kumam złodziei, na dodatek jeszcze Media Expert czyli nasz polski sklep.

  • gość 2019-01-09 12:41:48

    No dokładnie, mógłby to być złodziej-patriota.

  • gość 2019-01-13 22:27:47

    haha tego jeszcze nie słyszałem,a le może jest coś takiego.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"