:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Piknik dla Jakuba. Charytatywna, wspólna zabawa w Starym Chwalimiu

Fantastyczna zabawa, swojska atmosfera, mnóstwo życzliwych ludzi, do tego pyszne przekąski, występy lokalnych artystów, dmuchany zamek, pokazy, konkursy, loterie… Tak upłynęło sobotnie (5.05) popołudnie w niewielkiej miejscowości niedaleko Szczecinka – Starym Chwalimiu. Wbrew pozorom, nie była to zwykła majówkowa impreza. Każdemu, kto wziął w tym wydarzeniu udział, przyświecał bowiem jeden cel. To pomoc chorującemu na nowotwór złośliwy mózgu Jakubowi. 


Przypomnijmy. Historia, jaką m.in. na naszych łamach opowiedział niedawno Jakub wraz ze swoją rodziną, prosząc o wsparcie w walce z chorobą, poruszyła mnóstwo osób. Informowaliśmy o tym tutaj: https://szczecinek.com/artykul/jakub-walczy-z-guzem/435675 . Dzięki tysiącom życzliwych osób, Jakubowi udało się rozpocząć leczenie w niemieckiej klinice.

- Będziemy na zawsze wdzięczni za wszystkie dobre uczynki, które wykonane były w naszym kierunku. Będziemy robić wszystko, aby wykorzystać daną nam szansę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że razem z naszą córeczką możemy spokojnie patrzeć w najbliższą przyszłość – napisał Jakub wraz z rodziną, kierując te słowa do wszystkich nieobojętnych na jego los darczyńców.


Pomoc dla Jakuba jeszcze się nie zakończyła. Tylko potwierdził to miniony Piknik Charytatywny „Razem dla Jakuba”, do którego przyłączyła się cała społeczność Starego Chwalimia, ale nie tylko. Trudno opisać w kilku słowach to, co działo się w sobotę w tej niewielkiej miejscowości. Każdy pomagał, jak tylko umiał. Przynosząc ciasto, fanty do loteriady, smakując przekąsek czy licytując różnorodne przedmioty czy usługi. Pieniądze zebrane podczas pikniku także zostaną przeznaczone na leczenie Jakuba.


- Piknik i to całe zamieszanie wyniknęło z jednego prostego powodu. „Nasz chłopak”, który pochodzi ze Starego Chwalimia i którego rodzice tutaj mieszkają, zachorował i postanowiliśmy wszelkimi siłami mu pomóc – powiedziała nam Iwona Rykaluk, sołtys sołectwa Stary Chwalim. - Pieniądze na immunoterapię w Kolonii są już zebrane. Natomiast dzisiaj prowadzimy zbiórkę funduszy na rehabilitację i dalsze leczenie Jakuba. 


- Wszyscy chcą pomagać – dodała nasza rozmówczyni. - A nas, organizatorów, przerosło to, ile jest osób, które chciałyby w jakiś sposób udzielić nam swojego wsparcia. Zgłaszają się do nas również ludzie spoza powiatu, dostawaliśmy sygnały znad morza, że są ludzie, którzy bardzo chętnie pomogą nam przeprowadzić tę akcję. Dzisiaj jest tu z nami senator RP Piotr Zientarski. Swój udział zapowiedziało wiele osób. Dyrektorzy szkół z Gminy Barwice i Grzmiąca, radni, parafie, burmistrz oraz wójt z Grzmiącej, zaproszenie otrzymali też  wiceminister Małgorzata Golińska, poseł Radosław Lubczyk. 
- Odzew jest ogromny. Przewidujemy około 14 występów, mnóstwo licytacji, nie każdy, kto chciał nam pomóc, ze względu na ograniczenia czasowe, mógł się do nas przyłączyć. 
Dodajmy, na pikniku zaplanowano występy m.in. Dominiki Leszczyńskiej, Krystiana Czaplickiego, a gwiazdą wieczoru był Kris Krzysztof Tomaszewicz. Pokaz medyczny przygotowała Grupa Ratownicza “TADMED” ze Szczecinka, a na najmłodszych czekały: dmuchany zamek, balony, przejażdżki wozem strażackim czy stoiska interaktywne. Nie zabrakło również stoisk z przeróżnymi wyśmienitymi przekąskami i słodkościami, które przygotowane zostały przez panie ze Starego Chwalimia, Knyk i Barwic, miejscowości Czech jak również z Gminy Grzmiąca. W pikniku wzięli także udział motocykliści ze Szczecineckiej Grupy Motocyklowej. 

 

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


jakub pomoc nowotwór choroba stary chwalim zabawa impreza - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się