:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Piknik w Godzisławiu. Zaproszenie

Kiedy: 2017-08-12 , godzina: 12:00 | Gdzie: Godzisław

Piknik w Godzisławiu. Zaproszenie

Ruszają pierwsze projekty lokalnych „Społeczników”. Swoimi inicjatywami, które są realizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, mogą się już pochwalić m.in. Fundusz Tratwa Szczecinek, który odpowiada za zorganizowanie „Wakacyjnej zadymy”, jak również Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom, odpowiedzialne za cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci „W pogoni za marzeniami”. Niedługo do listy przedsięwzięć odbywających się w ramach programu „Społecznik” będzie też można dopisać to, co dzieje się w oddalonym od Szczecinka Godzisławiu.

W ramach akcji „Świetliczek-Pętliczek” powstaje tam potrzebna, zarówno starszym, jak i młodszym mieszkańcom - świetlica.

Tak ważne dla społeczności Godzisławia wydarzenie nie może się odbyć bez integracyjnego pikniku. Piknik zaplanowano na sobotę, 12 sierpnia. Organizator, czyli Stowarzyszenie Grupa Działań Lokalnych Godzisław, już teraz przygotowuje imprezę tak, by nikt nie musiał narzekać na nudę. W programie: kiełbaski z ogniska, napoje, ciasto, chlebek, dla najmłodszych zabawy z animatorem i dmuchane zamki, a dla starszych – mnóstwo uśmiechu i dobrej pogody.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto oprócz spędzenia wolnego czasu z dala od miasta chciałby wspomóc budowę wiejskiej świetlicy. Można przynosić wszystko, co przyda się dzieciom i młodzieży w Godzisławiu – gry planszowe, artykułu plastyczne, zabawki. Zabawki i gry w przyszłości będą mogły posłużyć jako świetlicowe wyposażenie.

Co ważne, podczas pikniku zbierane będą dodatkowe fundusze, niezbędne do tego, by dzieci mieszkające w Godzisławiu miały w pobliżu swoich domów plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Na rozbudowę dotychczasowego placu zabaw Stowarzyszenie Grupa Działań Lokalnych Godzisław pozyskało już dofinansowanie z LGD Pojezierze Razem w wysokości 10 tys. zł. Brakuje jednak tysiąca na tzw. wkład własny. – Każda złotówka się liczy, aby nasze dzieci miały plac zabaw z większą ilością urządzeń do zabawy - podkreślają organizatorzy. – Dlatego też ciasto chlebek, kawa będą odpłatne za symboliczne pieniądze.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


godzisław społecznik piknik - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się