:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Piłkarska „Jesień życia”

Pod nazwą „Sportowa jesień życia” Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej zorganizował turniej piłki nożnej dla nestorów, którzy przekroczyli 55 rok życia. W każdym zespole mogło wystąpić 2 graczy młodszych.

- Turniej ten zorganizowaliśmy z myślą o byłych graczach- powiedział prezes KOZPN Grzegorz Maciejasz.- Tak się składa, że jako związek robimy wiele dla dzieci i młodzieży. Organizujemy im różnego rodzaju rozgrywki i turnieje. Tymczasem ci starsi, byli gracze, są na cenzurowanym i stoją jakby z boku tego co się wokół nich dzieje. Postanowiliśmy to zmienić i stąd pomysł na ten turniej. Jeśli będzie się cieszył wzięciem i starsi panowie będą się chcieli nadal spotykać, to im pomożemy i co jakiś czas takie spotkania będą organizowane- zakończył Maciejasz. Do rywalizacji na szczecineckim Orliku w Świątkach przystąpiło 5 zespołów reprezentujących następujące kluby: Błękitni Szczecinek, Darzbór Szczecinek, Hubertus Biały Bór, Mechanik Bobolice, Pionier 95 Borne Sulinowo. Drużyny grały systemem "każdy z każdym", a czas jednego spotkania to 12 minut. Po rozegraniu 10 meczów ukształtowała się ostateczna kolejność: 1. Pionier 95 Borne Sulinowo, 2. Darzbór Szczecinek, 3. Mechanik Bobolice, 4. Błękitni Szczecinek, 5. Hubertus Biały Bór. Oprócz nagród drużynowych przyznano też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem uznano Tadeusza Kłosa (Pionier 95), najlepszy bramkarz to Wincenty Podolańczyk (Pionier 95), a najskuteczniejszy strzelec Zbigniew Stankiewicz (Darzbór) 6 goli. Dodatkowo wybrano też najlepszych graczy poszczególnych drużyn. Zostali nimi; „ Pionier 95”- Tadeusz Kłos, „Darzbór”- Roman Aleksandrowicz, „Hubertus”- Zdzisław Borowicz,  „Błękitni”- Radek Tovmasyan, „ Mechanik”- Stefan Skórka. Wszystkie zespoły w nagrodę dostały puchary oraz sprzęt sportowy w postaci piłek, a najlepsi zawodnicy koszulki piłkarskie.- Według uczestników impreza była bardzo udana - powiedział na zakończenie Rafał Glanc, bezpośrednio organizujący imprezę. (zp)

 

 

 

Piłkarska „Jesień życia” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com