:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Piłkarski Puchar Tymbarku w Szczecinku - za nami

W środowy (11.04) poranek, na Stadionie Miejskim w Szczecinku rozpoczęły się zmagania młodych piłkarzy i piłkarek w ramach finałów województwa zachodniopomorskiego w 18. Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Na otwarciu turnieju, który już trzeci rok z rzędu odbywa się w naszym mieście, pojawili się dyrektor OSiR Maciej Makselon, wiceburmistrz Daniel Rak, koordynator z ramienia OSiR Jarosław Kozanecki, wiceprezes ZZPN Henryk Wawrowski, koordynator z ramienia PZPN Damian Witkowski, koordynator z ramienia ZZPN Przemysław Olesiński i Adam Łukaszewicz.
Pierwszego dnia w zawodach udział wzięli piłkarze i piłkarki w kategorii wiekowej U-12 (rocznik 2006 i 2007).

Wszystkie drużyny miały za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. W środę zobaczyliśmy na ośmiu boiskach łącznie 37 zespołów (22 z turnieju chłopców i 15 z turnieju dziewcząt).
Zmagania toczyły się tradycyjnie także na boisku bocznym OSiR. Każdy mecz trwał 2x10 minut. Po wielu zaciętych starciach, przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych ekip. I tak, wśród dziewcząt wygrał zespół Olimpii Szczecin, zaś wśród chłopców, triumfował Bałtyk Koszalin. Prowadzona przez Jarosława Kozaneckiego i Doriana Pacałaty drużyna Akademii Piłkarskiej Szczecinek w turnieju dotarła do ćwierćfinału.

Drugiego dnia, na boiska wkroczyli z równie pozytywną energią, młodsi zawodnicy. W czwartek oglądaliśmy turniej w kategorii U-10 (rocznik 2008). Drużyna Akademii, prowadzona przez Krzysztofa Kutrowskiego, dotarła do ćwierćfinału.
W piątek grali najmłodsi w stawce - kategoria U-8. Tutaj Akademia ze Szczecinka również dotarła do rundy ćwierćfinałowej. Trenerami drużyny byli Maciej Góra i Szymon Dobrosielski.

Przez trzy dni trwania zmagań, w Szczecinku wystąpiły drużyny między innymi z Wałcza, Gryfina, Szczecina, Koszalina, Przywiernowa, Kołobrzegu, Sianowa, Świnoujścia, Polic, Mielna czy Choszczna.
Warto wspomnieć, że zwycięzcy turnieju w Szczecinku w kategoriach U-12 i U-10 pojadą do Warszawy na finały ogólnopolskie, które rozegrają się w maju na Stadionie Narodowym.

Patryk Witczuk

puchar tymbarku szczecinek pzpn turniej dzieci - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się