:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



PILNE

PiS pewnie idzie na wybory w Szczecinku i prezentuje swój program

 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
21/09/2018 04:34

W czwartek (20.09) w sali CK Zamek odbyła się konferencja zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie z mediami i zaproszonymi gośćmi dotyczyło programu wyborczego dla miasta, który przedstawiła kandydat na burmistrza Szczecinka z ramienia partii, dr Joanna Pawłowicz.

Gości w czasie czwartkowej konferencji przywitał Marek Stasiuk.

- Bardzo długo pracowaliśmy nad tym programem. Jest on przemyślany, kompleksowy, ponieważ dotyczy niemalże każdej sfery życia społecznego naszych mieszkańców. Jesteśmy z niego dumni

- mówił.
- Przed nami duże wyzwania i jeszcze większe możliwości. Jeżeli wykorzystamy wszystkie pomysły i cele, które stoją przed nami, to myślę, że Szczecinek przyszłości będzie miastem, które będzie się rozwijać, a jego mieszkańcy będą bogatsi o te pewne zadania, które również stoją przed nami

- zaczęła Joanna Pawłowicz.
Program Prawa i Sprawiedliwości został podzielony na pięć obszarów problemowych. Pierwszy dotyczy osób w tzw. wieku produkcyjnym. - Chodzi o osoby, które chciałyby mieć pracę, mieszkanie i w związku z tym my proponujemy im bardzo pozytywne rozwiązanie. Jest to duże wyzwanie przed władzami miasta, dlatego że emigracja ludzi w wieku produkcyjnym jest dosyć wysoka - słyszeliśmy.
Propozycje PiS na ten moment to - jak poinformowała kandydat na burmistrza Joanna Pawłowicz - szybkie wdrożenie programu “Mieszkanie plus”, intensywne poszukiwanie inwestorów, by rynek pracy był bardziej atrakcyjny i obniżenie podatku od nieruchomości. Jak zauważyła Joanna Pawłowicz, obecnie podatki w Szczecinku są mniej więcej na tym samym poziomie, co w Warszawie.
Tak zwany “obszar drugi” dotyczy kobiet. PiS chce wspomóc panie, które są aktywne zawodowo, ale nie tylko.

 • - Chcemy, żeby kobiety, które codziennie są zapracowane, mają wiele obowiązków, miały wsparcie od osób, które zarządzają miastem - kontynuowała liderka PiS. Głównie chodzi tutaj o zapewnienie miejsca dziecku w żłobku, przedszkolu, ułatwienie przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży, żeby mogli sprawnie przemieszczać się na różne zajęcia pozalekcyjne. Kobiety mają mieć także wsparcie w postaci profesjonalnej szkoły rodzenia, a także poradnictwa prawnego i psychologicznego. Wprowadzony ma zostać program “Maluch plus” - powstać miałyby tematyczne place zabaw, strefy aktywności.


Trzeci obszar dotyczy aktywizacji seniorów, młodzieży i osób niepełnosprawnych. - Myślę, że seniorzy zasługują na to, żeby byli cały czas aktywizowani do różnych działań. Chcemy im to zapewnić - słyszeliśmy. Chodzi tutaj o aktywizację intelektualną i aktywność sportową. Ma tutaj wejść program “Senior” i powołany ma zostać do życia dom seniora. Potrzeby osób w wieku seniora miałyby dodatkowo być monitorowane. A jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, ma zostać specjalny zespół, który będzie podejmował decyzje dotyczące ich aktywizacji.
W kolejnym - czwartym - obszarze, mowa była o środowisku, które podzielono na dwa elementy: powietrze i wodę.

- Będziemy monitorować powietrze, niezależnie od tych instytucji, które już to robią. Będziemy ściśle współpracować z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, który po zmianie w ustawie o odpadach będzie miał większe kompetencje. W związku z tym będziemy bardziej skuteczni. Będziemy kontynuować proces termomodernizacji naszych budynków, znowu skorzystamy z programu rządowego “Ciepły dom”

- mówiła w dalszej części briefingu.


Jak powiedziała dalej Joanna Pawłowicz, wybudowana miałaby zostać tężnia solankowa, która pomagała by osobom z problemami oddechowymi. Jeżeli byłaby taka potrzeba, w przedszkolach oraz żłobkach, zainstalowane miałyby zostać filtry, które usprawniłyby przebywanie w lepszym powietrzu.
Ostatni obszar to tzw. “Tańsze miasto”. Było to hasło wyborcze poprzedniej kampanii Prawa i Sprawiedliwości.

- Wszyscy chcemy, żeby to miasto nie obciążało nas, podatników. Chcielibyśmy także podtrzymać pewne działania, stąd też obniżymy podatek od nieruchomości, ale również uważam, że osoby, które segregują odpady, powinny za te odpady mniej płacić. Zrobimy wszystko, żeby obniżyć cenę, będziemy się też posiłkować programem rządowym “Segregujesz - mniej płacisz” - dodała Joanna Pawłowicz.- Nasze miasto to organizm, ale żeby to miasto działało i sprawnie funkcjonowało, trzeba do tematu podejść całościowo. Nie można mówić tylko o szczegółach. Żeby ten organizm zaczął funkcjonować, trzeba na niego spojrzeć z góry, znaleźć słaby punkt. Trzeba przywrócić właściwe proporcje i relacje - zakończyła, zapraszając na sam środek osoby, które pracowały nad przedstawionym programem: To Krzysztof Sobczyk, Cezary Jankowski, Tomasz Wójcik, Jerzy Dudź, Paweł Kwak, Radosław Świtek i Zbigniew Kołodziejczak.

Patryk Witczuk
Reklama

pis szczecinek program wyborczy wybory - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 07:00:44

  Czas na zmiany w mieście. Prawico - powodzenia!

 • gość 2018-09-21 07:10:30

  Idąc tym tokiem myślenia proponuję dla każdego mieszkańca zakupić maskę pgaz z napisem Ilove o2. Kobieto tymi tężniami przebijasz nawet rodzinę HD.

 • gość 2018-09-21 07:19:01

  TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI, BO MAMY JUŻ DOŚĆ UKŁADÓW, KTÓRE OD LAT ZATRUWAJĄ W SZCZECINKU ŻYCIE!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 09:22:03

  No, no.Jest liderka wśród kandydatów.Czyżby w Szczecinku po raz pierwszy burmistrzem została kobieta?

 • gość 2018-09-21 09:40:33

  ło matko, to jakaś chora wersja "miasto z wizją 2.0"

 • gość 2018-09-21 09:48:57

  Te twarze już były - zostały tylko przyklapnięte logiem PIS. Przecież Burmistrz MArian Goliński był z PIS i kompletnie nic nie zrobił w mieście. Córka coś dla miast zrobiła przez 3 lata posłowania? Bo nie kojarzę.

 • gość 2018-09-21 10:39:35

  Działania prozdrowodne to modny trend w wielu polskich i europejskich miastach. Teżnie solankowe to nie tylko słynny Ciechocinek, czy Wieliczka, ale także Konstancin, Inowrocław, Rabka Zdrój, Grudziądz, czy Dębowiec. Kolejne są w budowie. Trzymam kciki za powstanie ogólnodostępnej teżni w Szczecinku. Mam nadzieję, że kompleksowy i co ważne wiarygodny program PiS zostanie w Szczecinku zrealizowany. PiS na arenie krajowej udowodnił, ze jest partią wiarygodną, dotrzymującą obietniec. Miasto rządzenie przez PiS ma szansę na szybki rozwój i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców. PiS jest partią, której zdarzają się błędy, ale jako jedyna potrafi się z tych błędów wycować. Dlatego PiS ma mój głos. Dość zakłamania i arogancji Platformy. Nowoczesną z litości pominę milczeniem, tu naprawdę nie ma o kim i o czym pisać.

 • gość 2018-09-21 12:14:58

  Brawo PiS, DOBRE POMYSŁY SZCZECINEK NA PLUS

 • gość 2018-09-21 12:47:09

  Jeżeli się uda to będzie fajnie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 13:14:46

  Boże jak patrzę na te zdjęcia to nie dowierzam. Cóż tu zrobić aby ich nie dopuścić do władzy? Układy w PO kto tu mieszka ten widzi, szkoda komentować. Zamienił stryjek...

 • gość 2018-09-21 14:51:41

  No wreszcie! Ciekaw jestem jaki dalszy los spotka słynnego Włapkę. Nie będzie korupcji to i On nie będzie musiał o tym nikomu sobą przypominać, wszak jest symbolem tych co brali, a odejść muszą!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 19:18:39

  Uwierz, że Włapko będzie aktualny

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 20:34:43

  Program jak program. Po prostu wizje. Nawet ciskawe. Widze jednak, ze moc jest taka, ze nawet przyslowiowe traktory mozna sprzedawac! Byle nie z kierownica po prawej stronie...hehe

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 21:52:24

  Patrzę na tych wybrańców losu i nie wierzę, co jeden to lepszy od lewej strony do prawej. Czy w naszym mieście nie ma już kandydatów do przejęcia władzy.

 • Jacek - niezalogowany 2018-09-21 22:54:51

  Ostatnio widziałem Raka w gazecie jak pisał, że sprzeda waszą nieruchomość?. To już mu mało z tych działek na Trzesiece?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 04:56:09

  Tak sie prezentują chętni do utworzenia prawdziwej sitwy. Kto z nich prowadził- z sukcesem- własną działalność? Kto osiągnął duży sukces w swoim zawodzie?

 • gość 2018-09-22 07:25:56

  Program ciekawy służący mieszkańcom.

 • gość 2018-09-22 09:02:20

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za wyprawkę do szkoły „dobry start” za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za mieszkanie plus - Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • gość 2018-09-23 00:08:52

  Wolę abecadło Berezowskiego bo tam jest konkrety i realny program a kandydat jest niezależny i oddany Szczecinkowi a nie przełożonym z partii

 • Gość - niezalogowany 2018-09-23 09:00:22

  Pana Stasiuka zapraszam do kina na emisje filmu KLER

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"