:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

PiS podsumowuje dwa lata. Tym razem wizyta odbyła się w Szczecinku

Od czasu powołania rządu PiS, na którego czele stanęła Beata Szydło, minęły dwa lata. To dobry moment na pierwsze podsumowania. W sobotę, 18.11 w zamku w Szczecinku o sukcesach Prawa i Sprawiedliwości w regionie opowiedzieli Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Małgorzata Golińska, posłanka na Sejm RP ziemi szczecineckiej. 


Przedstawiciele PiS w regionie podczas krótkiej prezentacji omówili najważniejsze inwestycje i przedsięwzięcia w regionie, które udało się zrealizować lub rozpocząć w ciągu ostatnich dwóch lat. Wśród wymienianych zadań znalazły się m.in. inwestycje sportowe, na które udało się zdobyć ponad 3 mln dofinansowanie. Jeśli chodzi o Szczecinek, zalicza się tu stadion lekkoatletyczny na Świątkach. Mowa była również o pomocy finansowej do zadań związanych z ochroną zdrowia. Wspomniano o 3 mln zł. które wspomogły modernizację szczecineckiego SOR-u, OIOM-u, oddziału pediatrycznego, ale też o pieniądzach, które trafiły do szpitali w Koszalinie i w Wałczu. 
Spora część konferencji została poświęcona infrastrukturze drogowej. Mówiono o tym, że dzięki przystąpieniu do realizacji S11 od odcinka północnego, region zachodniopomorski powoli przestaje być białą plamą na mapie drogowej. M. Golińska i P. Szefernaker wskazali też na wiele zmian w infrastrukturze kolejowej, a także o modernizacji dworców PKP, która z rządowych pieniędzy czeka wkrótce Kołobrzeg i Koszalin. Wspomniano też o przywracaniu posterunków policji, modernizacji linii kolejowej, wzmacnianiu obiektów straży pożarnej; padła również informacja o pieniądzach, jakie przeznaczono na modernizację zabytków w regionie.
Nie mogło też zabraknąć wzmianki o sukcesie programu 500 plus. Jak poinformowała M. Golińska, do naszego regionu trafiło 1,5 mld zł. Z dofinansowania skorzystało 159 tys. dzieci, w wielu przypadkach z terenów po dawnych PGR-ach. To, zdaniem posłanki, czas, gdy wyrównywanie szans dzieci, rozpoczęło się na dobre. Na to wsparcie miało liczyć mnóstwo osób z terenów rolniczych, które do tej pory czuły się pozostawione same sobie. 
Podczas konferencji mówiono też o zbliżających się wyborach samorządowych. Paweł Szefernaker poinformował, że to czas, w jakim trwają wybory wewnętrzne do struktur powiatowych. To również moment, w którym wybierani są kandydaci na prezydentów czy burmistrzów, którzy będą startować w przyszłorocznych wyborach. 
- O tym, kto będzie rekomendowany przez PiS najpóźniej dowiemy się na początku przyszłego roku – zaznaczył P. Szefernaker. – W Szczecinku jest wyjątkowa specyfika jeśli chodzi o wybory. Będziemy dążyć do tego, by także w Szczecinku w wyborach do rady i na burmistrza był kandydat PiS. Tworzymy spójny program dla regionu. Rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami. Jeśli chcemy wygrać wybory, musi to być osoba, która wychodzi poza elektorat PiS. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pis szczecinek szafernaker golińska - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-11-20 22:19:12

    Myślę że najlepszym wyborem dla mieszkanców będzie pani Golińska. Joanna Pawłowicz jest juz wypalona i ma negatywny elektorat nie przebrnięcia a Rak i Lubczyk to jakiś żart.

  • gość 2017-11-22 11:26:06

    Trzeba by mieć nierówno pod sufitem by zamienic stołek posła i karierę w Warszawie na posadę burmistrza w pierdziszewie gdzie w podzięce od starych zgredów "ani dziękuję, ani pocałuj mnie w d....". Tu psy d..... szczekają, płuca gardłem wychodzą, a wokoło sami malkontenci z obniżonymi emeryturami jadem plujący.

  • gość 2017-11-22 15:02:31

    Kariera w Warszawie?:) A co ona umie? Z kartki czytać?:) Etat pogodynki zajęty, a leśnicy to w lasach pracują;)

Dodajesz jako: Zaloguj się