:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

PiS w Szczecinku podsumowuje rok rządów. Przyjedzie prezydent i premier?

W niedzielę (20.11) parlamentarzyści PiS: europoseł Czesław Hoc, minister Paweł Szefernaker, Stefan Strzałkowski oraz Małgorzata Golińska – odwiedzili Szczecinek. Wszyscy spotkali się z mieszkańcami Szczecinka i okolic, by podsumować miniony rok rządów PiS i Beaty Szydło. Jak podkreśliła Małgorzata Golińska, była to też doskonała okazja, by odeprzeć ataki opozycji i krytykę za sukcesywnie wdrażane reformy. 

- Bardzo często słyszymy, że zmiany idą za wolno albo że idą za szybko – podkreśliła Małgorzata Golińska. – Że są zbyt delikatne lub zbyt radykalne. Często zarzuca nam się też, że podzieliliśmy Polskę na lepszy i gorszy sort. Zbyt mało sił użyliśmy, aby obalić to oskarżenie skierowane przeciwko nam. Bo nie jest dzieleniem Polski, jeśli chcemy, by do korzystania z rozwoju kraju byli dopuszczeni wszyscy, a nie tylko elity.

PiS w Szczecinku podsumowuje rok rządów. Przyjedzie prezydent i premier? from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- Nie jest dzieleniem Polski na lepszy i gorszy sort, jeśli przypominamy sobie o osobach niepełnosprawnych, rodzinach wielodzietnych, o seniorach; jeśli podwyższamy realnie pieniądze w kieszeniach emerytów… Czasem pada zarzut, dlaczego pewne problemy nie są rozwiązywane natychmiast. Kiedy próbujemy tłumaczyć, dlaczego wszystkiego nie udało się zrobić w ciągu jednego roku, trzeba sobie przypomnieć to, co zastaliśmy. 

Posłanka podczas swojego wystąpienia przypomniała, co miniony rok przyniósł w woj. zachodniopomorskim oraz w regionie szczecineckim. To m.in. rezygnacja z budowy elektrowni atomowej w Gąskach, ochrona PŻB przed „dziką prywatyzacją”, uruchomienie tras kolei dużych prędkości na Pomorzu Środkowym. Jeśli chodzi o sam powiat szczecinecki, to jak poinformowała Małgorzata Golińska, w minionym roku udało się m.in. odstąpić od konieczności zwrotu przez samorząd powiatowy subwencji oświatowej w wysokości 400 tys. zł, to także pozyskanie dofinansowania na inwestycje realizowane obecnie w szpitalu w Szczecinku w kwocie 3,5 mln zł, to także realizacja programu 500 plus. Tylko w powiecie szczecineckim na ten program wydano ponad 22 mln zł. W całym okręgu – 180 mln zł. 

Podczas spotkania mówiono także o priorytetach, jakie już wkrótce czekają parlamentarzystów PiS, także jeśli chodzi o pracę w regionie. Na najbliższy czas najważniejsze mają być działania związane z budową drogi S11, jak również ochrona środowiska i realizacja postanowień sądu. Padła także deklaracja, że jeszcze za tej kadencji rządów PiS, Szczecinek mają odwiedzić prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Beata Szydło. 

 


PiS w Szczecinku podsumowuje rok rządów. Przyjedzie prezydent i premier? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com