:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PKS: Likwidować, czy utrzymywać?
Temat Szczecinecki 17/01/2019 12:30

Jaka będzie przyszłość szczecineckiego PKS-u? Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, sporo wątpliwości dotyczących dalszego funkcjonowania spółki wyraził były burmistrz, a obecny radny Rady Powiatu Jerzy Hardie-Douglas. Na jego uwagi odpowiedział od razu starosta Krzysztof Lis. Który z dotychczasowych koalicjantów, a obecnie liderów opozycyjnych względem siebie ugrupowań ma rację? Czy spółka PKS Szczecinek powinna zostać zlikwidowana, czy nadal powinna być utrzymywana przez powiat?


Krzysztof Lis niejednokrotnie podkreślał, że utrzymanie takiego transportu jak szczecinecki PKS jest ważne dla powiatu. Wskazywał, że wiele miejscowości zostałoby dosłownie odciętych od świata ze względu na redukcję połączeń kolejowych. Innego zdania jest radny Jerzy Hardie-Douglas. Już w swojej kampanii wyborczej do Rady Powiatu zapowiadał rezygnację „z dalszego dopłacania do nierentownego i niesprawnego PKS-u”. Postulował również, by zamiast dotować szczecinecki PKS, wesprzeć prywatnych przewoźników, a pieniądze na ten cel przeznaczyć ze sprzedaży majątku PKS-u.
Podczas swojego wystąpienia w trakcie sesji Rady Powiatu Jerzy Hardie-Douglas ponownie poddał w wątpliwość funkcjonowanie szczecineckiego PKS-u w obecnej formie. Starosta Krzysztof Lis bronił swojego stanowiska. 


- Pan nie powinien mówić, że PKS to złe rozwiązanie.

Przypomnę, że to wtedy, kiedy był pan burmistrzem, w 2008 roku mówił pan, że to dobry pomysł, aby powiat przejął udziały PKS-u. Podobnie rzecz się ma ze stacją paliw przy ul. Warcisława IV. Pewnie spółce byłoby łatwiej, gdyby mogła korzystać ze stacji paliw przy ul. Warcisława.

To burmistrz nie wydał decyzji środowiskowej i stację trzeba było zamknąć

– mówił Krzysztof Lis.


- Inna sprawa, że przez wiele lat nie mieliśmy szczęścia i trzeba uderzyć się we własne piersi. Wykonaliśmy wiele zbyt optymistycznie oszacowanych inwestycji. Druga kwestia to rolowanie zmiany ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która regulowałaby kwestie związane z PKS-em. Najpierw odkładał ją poprzedni rząd, teraz odłożył ją obecny rząd. Sytuacja spółki jest na tyle trudna, że jak dotąd nie udało się doprowadzić do sytuacji wyrównania przychodów i wydatków – mówił Krzysztof Lis.  


Starosta nadmienił, że obecnie ostatnią szansą dla spółki wydawała się ucieczka w restrukturyzację sądową. Proces „reanimacji” PKS-u trwa więc nadal. Jak się zakończy? Starosta, odpowiadając, zwrócił się do Jerzego Hardie-Douglasa.
- Nie wiem.

Jeśli będzie trzeba, ogłosimy stan upadłości. Wówczas spełni się to, o czym pan mówił w kampanii wyborczej.

Reklama

pks szczecinek likwidacja spółka przyszłość rada powiatu - komentarze opinie

 • gość 2019-01-17 15:01:58

  Pan Douglas już zapomniał jak skutecznie zablokował przekształcenie spółki w spółkę pracowniczą kiedy była taka możliwość. Przejęcie PKS to była jego inicjatywa (miał wtedy większość w radzie powiatu i robił co chciał) i to on roztaczał wspaniałe wizje i miał pokazać swój geniusz ekonomiczny. Wyszło jak wyszło zarobiło kilku jego ludzi których robił prezesami i oczywiście junior Douglas który przez rok przy pomocy swojej wspanialej NUTIMY ciągnął niezłą kasę. Zdaje się że dopiero Prezes Tosik odważył się pozbyć się juniora z firmy.

 • gość 2019-01-17 15:03:57

  „Przypomnę, że to wtedy, kiedy był pan burmistrzem, w 2008 roku mówił pan, że to dobry pomysł, aby powiat przejął udziały PKS-u.”
  A jaki w tym miał cel???
  „Wykonaliśmy wiele zbyt optymistycznie oszacowanych inwestycji” To się mieściło w obrębie planu „pomarańczowej wizji”.
  I szczęście, że nie wszystkie zostały wykonane.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-17 16:40:22

  Etaty dla elity starosty bezwzględnie utrzymać

 • gość 2019-01-17 18:10:54

  Takie są skutki, gdy osoby decyzyjne nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy. PKS "rozkwitł" po połączeniu z KM, następnie "rozjechał się promieniście po całej Europie ", wyremontował i wyposażył nowe biura i warsztaty za miliony złotych. Neony, niklowane balustrady i wizje współpracy z MAN-em. Sześciu genialnych prezesów, którzy "wiedzą co robią" Na koniec uzdrowiciel z Warszawy, który wplątał firmę w dziwne, niekorzystne umowy na przewozy towarowe i uciekł z podwiniętym ogonem . Słyszeliśmy, że "zostawił PKS w dobrej kondycji". Panie Daglas, jaki prawem za pieniądze ze sprzedaży majątku PKS-u chce pan dotować prywaciarzy? Ten majątek wypracowała załoga przez ponad 70 lat działalności transportowej. Pozbawiłeś ludzi należnych udziałów, nie pozwoliłeś na przejęcie zakładu przez pracowników, nie słuchaliście, gdy załoga zgłaszała sprzeciw wobec waszych działań prowadzących do upadłości. Ale, cóż tak to jest, gdy nie ma odpowiedzialności za czyny, które powinny być karalne. Jak to ktoś powiedział "nie ma nad czym teraz ubolewać, mleko się rozlało"

 • gość 2019-01-17 18:46:03

  " ....Zdaje się że dopiero Prezes Tosik odważył się pozbyć się juniora z firmy....." On także podziękował za stanowisko, bo zobaczył, że pomysł z PKSem+KM był bezsensowny. Wcześniej to samo zrobił prezes M.Sz. i jako pierwszy podziękował z dnia na dzień. Ten sygnał nie został wykorzystany. Dlaczego?

 • Gość - niezalogowany 2019-01-17 21:01:09

  To racja uzdrowiciel załatwił super kontrakt do Wiednia za 70 Eurocentow za km tragedia a trzeba płacić leasing na trzyosiowe autobusy serwisy do tego transport ciężarowy totalnie nieopłacalny, to On po licznych Prezesach zniszczył PKS teraz co miesiąc generuje straty 300.000 złotych a na bazie ponad 10 autobusów do kapitalnego remontu według wypowiedzi kierowców zagrażających bezpieczeństwu to już nie do uratowania Kierowców z autobusami oddać do Gmin aby zapewnić przewóz dzieci do Szkół a małymi pojazdami połączyć Powiat z Gminami

 • gość 2019-01-18 01:09:00

  Przykre

 • Gość - niezalogowany 2019-01-18 07:09:22

  Pan powinien podać się do dymisji. To jego zasługą jest że PKS upada. Niech odda 10 mln publicznych pieniędzy. Tak rządzi Nieporozumienie Samorządowe.

 • gość 2019-01-18 08:06:53

  Odpowiadam na pytanie zawarte w tytule artykułu, PKS utrzymać i
  najwyższy czas rozliczyć winnych .

 • gość 2019-01-18 09:57:56

  Moim zdaniem PKS zniszczył poprzedni burmistrz ,starosta nie miał nic do powiedzenia był ubezwłasnowolniony przez burmistrza.Co to za radny ,który domaga się likwidacji publicznego środka transportu.Kto wybrał tego Douglasa czyje interesy on reprezentuje.Marny lekarz i marny konflikotowy radny.

 • gość 2019-01-18 10:25:34

  Z tego "co ulica mówi", do tego przykleja się dziwna sprzedaż działki z warsztatami pomiędzy ul. 28-lutego a Klasztorną. PKS tą działkę SPRZEDAŁ dla osoby ze "służby zdrowia" (dla odrzucenia podejrzeń - nie jest to JHD). Dziś tą samą działkę, PKS dzierżawi od osoby, która to kupiła. A jak fakty są inne - proszę poprawić.

 • cięcie kosztów - niezalogowany 2019-01-20 15:36:18

  Jeśli likwidować pks, to może za jednym zamachem zlikwidować i szpital.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"