:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PKS: Likwidować, czy utrzymywać?
17/01/2019 12:30

Jaka będzie przyszłość szczecineckiego PKS-u? Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, sporo wątpliwości dotyczących dalszego funkcjonowania spółki wyraził były burmistrz, a obecny radny Rady Powiatu Jerzy Hardie-Douglas. Na jego uwagi odpowiedział od razu starosta Krzysztof Lis. Który z dotychczasowych koalicjantów, a obecnie liderów opozycyjnych względem siebie ugrupowań ma rację? Czy spółka PKS Szczecinek powinna zostać zlikwidowana, czy nadal powinna być utrzymywana przez powiat?


Krzysztof Lis niejednokrotnie podkreślał, że utrzymanie takiego transportu jak szczecinecki PKS jest ważne dla powiatu. Wskazywał, że wiele miejscowości zostałoby dosłownie odciętych od świata ze względu na redukcję połączeń kolejowych. Innego zdania jest radny Jerzy Hardie-Douglas. Już w swojej kampanii wyborczej do Rady Powiatu zapowiadał rezygnację „z dalszego dopłacania do nierentownego i niesprawnego PKS-u”. Postulował również, by zamiast dotować szczecinecki PKS, wesprzeć prywatnych przewoźników, a pieniądze na ten cel przeznaczyć ze sprzedaży majątku PKS-u.
Podczas swojego wystąpienia w trakcie sesji Rady Powiatu Jerzy Hardie-Douglas ponownie poddał w wątpliwość funkcjonowanie szczecineckiego PKS-u w obecnej formie. Starosta Krzysztof Lis bronił swojego stanowiska. 


- Pan nie powinien mówić, że PKS to złe rozwiązanie.

Przypomnę, że to wtedy, kiedy był pan burmistrzem, w 2008 roku mówił pan, że to dobry pomysł, aby powiat przejął udziały PKS-u. Podobnie rzecz się ma ze stacją paliw przy ul. Warcisława IV. Pewnie spółce byłoby łatwiej, gdyby mogła korzystać ze stacji paliw przy ul. Warcisława.

To burmistrz nie wydał decyzji środowiskowej i stację trzeba było zamknąć

– mówił Krzysztof Lis.


- Inna sprawa, że przez wiele lat nie mieliśmy szczęścia i trzeba uderzyć się we własne piersi. Wykonaliśmy wiele zbyt optymistycznie oszacowanych inwestycji. Druga kwestia to rolowanie zmiany ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która regulowałaby kwestie związane z PKS-em. Najpierw odkładał ją poprzedni rząd, teraz odłożył ją obecny rząd. Sytuacja spółki jest na tyle trudna, że jak dotąd nie udało się doprowadzić do sytuacji wyrównania przychodów i wydatków – mówił Krzysztof Lis.  


Starosta nadmienił, że obecnie ostatnią szansą dla spółki wydawała się ucieczka w restrukturyzację sądową. Proces „reanimacji” PKS-u trwa więc nadal. Jak się zakończy? Starosta, odpowiadając, zwrócił się do Jerzego Hardie-Douglasa.
- Nie wiem.

Jeśli będzie trzeba, ogłosimy stan upadłości. Wówczas spełni się to, o czym pan mówił w kampanii wyborczej.

Reklama

pks szczecinek likwidacja spółka przyszłość rada powiatu - komentarze opinie

 • gość 2019-01-17 15:01:58

  Pan Douglas już zapomniał jak skutecznie zablokował przekształcenie spółki w spółkę pracowniczą kiedy była taka możliwość. Przejęcie PKS to była jego inicjatywa (miał wtedy większość w radzie powiatu i robił co chciał) i to on roztaczał wspaniałe wizje i miał pokazać swój geniusz ekonomiczny. Wyszło jak wyszło zarobiło kilku jego ludzi których robił prezesami i oczywiście junior Douglas który przez rok przy pomocy swojej wspanialej NUTIMY ciągnął niezłą kasę. Zdaje się że dopiero Prezes Tosik odważył się pozbyć się juniora z firmy.

 • gość 2019-01-17 15:03:57

  „Przypomnę, że to wtedy, kiedy był pan burmistrzem, w 2008 roku mówił pan, że to dobry pomysł, aby powiat przejął udziały PKS-u.” A jaki w tym miał cel??? „Wykonaliśmy wiele zbyt optymistycznie oszacowanych inwestycji” To się mieściło w obrębie planu „pomarańczowej wizji”. I szczęście, że nie wszystkie zostały wykonane.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-17 16:40:22

  Etaty dla elity starosty bezwzględnie utrzymać

 • gość 2019-01-17 18:10:54

  Takie są skutki, gdy osoby decyzyjne nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy. PKS "rozkwitł" po połączeniu z KM, następnie "rozjechał się promieniście po całej Europie ", wyremontował i wyposażył nowe biura i warsztaty za miliony złotych. Neony, niklowane balustrady i wizje współpracy z MAN-em. Sześciu genialnych prezesów, którzy "wiedzą co robią" Na koniec uzdrowiciel z Warszawy, który wplątał firmę w dziwne, niekorzystne umowy na przewozy towarowe i uciekł z podwiniętym ogonem . Słyszeliśmy, że "zostawił PKS w dobrej kondycji". Panie Daglas, jaki prawem za pieniądze ze sprzedaży majątku PKS-u chce pan dotować prywaciarzy? Ten majątek wypracowała załoga przez ponad 70 lat działalności transportowej. Pozbawiłeś ludzi należnych udziałów, nie pozwoliłeś na przejęcie zakładu przez pracowników, nie słuchaliście, gdy załoga zgłaszała sprzeciw wobec waszych działań prowadzących do upadłości. Ale, cóż tak to jest, gdy nie ma odpowiedzialności za czyny, które powinny być karalne. Jak to ktoś powiedział "nie ma nad czym teraz ubolewać, mleko się rozlało"

 • gość 2019-01-17 18:46:03

  " ....Zdaje się że dopiero Prezes Tosik odważył się pozbyć się juniora z firmy....." On także podziękował za stanowisko, bo zobaczył, że pomysł z PKSem+KM był bezsensowny. Wcześniej to samo zrobił prezes M.Sz. i jako pierwszy podziękował z dnia na dzień. Ten sygnał nie został wykorzystany. Dlaczego?

 • Gość - niezalogowany 2019-01-17 21:01:09

  To racja uzdrowiciel załatwił super kontrakt do Wiednia za 70 Eurocentow za km tragedia a trzeba płacić leasing na trzyosiowe autobusy serwisy do tego transport ciężarowy totalnie nieopłacalny, to On po licznych Prezesach zniszczył PKS teraz co miesiąc generuje straty 300.000 złotych a na bazie ponad 10 autobusów do kapitalnego remontu według wypowiedzi kierowców zagrażających bezpieczeństwu to już nie do uratowania Kierowców z autobusami oddać do Gmin aby zapewnić przewóz dzieci do Szkół a małymi pojazdami połączyć Powiat z Gminami

 • gość 2019-01-18 01:09:00

  Przykre

 • Gość - niezalogowany 2019-01-18 07:09:22

  Pan powinien podać się do dymisji. To jego zasługą jest że PKS upada. Niech odda 10 mln publicznych pieniędzy. Tak rządzi Nieporozumienie Samorządowe.

 • gość 2019-01-18 08:06:53

  Odpowiadam na pytanie zawarte w tytule artykułu, PKS utrzymać i najwyższy czas rozliczyć winnych .

 • gość 2019-01-18 09:57:56

  Moim zdaniem PKS zniszczył poprzedni burmistrz ,starosta nie miał nic do powiedzenia był ubezwłasnowolniony przez burmistrza.Co to za radny ,który domaga się likwidacji publicznego środka transportu.Kto wybrał tego Douglasa czyje interesy on reprezentuje.Marny lekarz i marny konflikotowy radny.

 • gość 2019-01-18 10:25:34

  Z tego "co ulica mówi", do tego przykleja się dziwna sprzedaż działki z warsztatami pomiędzy ul. 28-lutego a Klasztorną. PKS tą działkę SPRZEDAŁ dla osoby ze "służby zdrowia" (dla odrzucenia podejrzeń - nie jest to JHD). Dziś tą samą działkę, PKS dzierżawi od osoby, która to kupiła. A jak fakty są inne - proszę poprawić.

 • cięcie kosztów - niezalogowany 2019-01-20 15:36:18

  Jeśli likwidować pks, to może za jednym zamachem zlikwidować i szpital.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"