:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

PKS w Szczecinku walczy o przewozy szkolne. Cel - dominacja

PKS w Szczecinku walczy o przewozy szkolne

Jak informowaliśmy, w spółce PKS w Szczecinku nastąpiły zmiany na stanowisku prezesa. Nie jest nim już Eugeniusz Szymonik, ale Paweł Ludwisiak. Przed nowym prezesem nowe wyzwania. Jednym z nich będzie zadanie polegające na tym, by spółka mogła zdominować rynek przewozów szkolnych w gminach na terenie powiatu. To ważny cel, zwłaszcza gdy w ostatnim czasie pojawiają się argumenty, że szczecinecki PKS rozwija gałąź transportu zagranicznego i towarowego kosztem przewozów pasażerskich - regionalnych, które tak jak trasa Szczecinek – Koszalin powoli przestają być opłacalne.  W tych dniach przetarg na przewozy szkolne ma ogłosić Gmina Szczecinek.

Czy szczecineckiemu przewoźnikowi uda się złożyć najlepszą ofertę? Starosta szczecinecki Krzysztof Lis, jest przekonany, że tego tematu nie można „odpuścić”. Co więcej, jego zdaniem, PKS powinien również wozić dzieci w innych, ościennych gminach, zostawiając pod tym względem w tyle konkurencję.
- W tym tygodniu Gmina Szczecinek powinna ogłosić przetarg na przewóz dzieci do szkół podstawowych i gimnazjów.

Chcemy przygotować ofertę – wyjawił starosta Krzysztof Lis. – Podobną ofertę zamierzamy przygotować także jeśli chodzi o gminę Barwice. W ubiegłym roku straciliśmy te przewozy. Okazało się bowiem, że oferta prywatnego podmiotu była tańsza. Odwoływaliśmy się, ale nic to nie dało. Nie chcę się wypowiadać na temat działań konkurencji, ale okazało się, że ich oferta była tańsza o 160 tys. zł.


Jednak Gmina Szczecinek i Barwice to nie jedyne kierunki przewozów szkolnych, o które zamierza zawalczyć PKS Szczecinek.

– Będziemy również składać ofertę na transport do Gminy Borne Sulinowo i Biały Bór. Chcielibyśmy na tych kierunkach także możliwości PKS-u wypełnić. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pks szczecinek przewozy prezes szkolne gmina przetarg - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-06-21 11:47:52

  Panie Starosto Ci co wzięli taniej od ceny które miała Gmina Barwice o 120.000 złotych są na stracie gdyż paliwo poszło w górę o złotówkę na 1 litrze, sami "padną" bo to poniżej kosztów

 • gość 2018-06-21 13:12:50

  ...a jak im padną dwie opony, to plajta firmy.

 • gość 2018-06-21 17:25:08

  O Panu Ludwisiaku jak najlepsza opinia z PKS Lubliniec. Miał chłop nosa kto doprowadził firmę do upadłości i wręczył im wypowiedzenia w pierwszej kolejności. Szkoda że oczyścił atmosferę i firmę jako likwidator. Gdyby był ostatnim prezesem z tym ruchem i pozostawieniem ludzi którym zależało na firmie PKS Lubliniec na pewno dalej istniał by. Szacunek za to że przekonaliśmy się że da się po ludzku pracować w normalnej atmosferze chociaż jutro ostatni dzień naszej pracy.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-21 21:56:40

  Dlaczego takie pochwały dla tego Pana przecież padły inne PKS - w których On rządził np,. Piotrków Trybunalski i inne na Mazowszu Spółka Mobiles przejęła ich sporo razem ponad 10 pozostały dwa ledwo zipiące jak można dawać rekomendacje

 • gość 2018-06-21 22:11:40

  Proponuję wzorować się na Zakopanem - tam wspaniale funkcjonuje komunikacja miejska, wiejska i podmiejska, bo żadem kierowca nie ma nad sobą Zarządu, Rady Nadzorczej i innej nadbudowy np. kadrowej czy finansowej. Jak i dlaczego proponuję sprawdzić na miejscu. A kursy odbywają się wg rozkładu - precyzyjnie co do minuty.

 • gość 2018-06-21 23:33:37

  Pan Starosta uważa że mieszkańcy gminy mają dopłacać 160 tys. zł żeby utrzymywać PKS Szczecinek. Brawo - mistrz.

 • Ogy - niezalogowany 2018-06-22 03:57:57

  E.Szymonik były prezes Mobilis , firmy która obecnie likwiduje PKS-y na Mazowszu m.in w Ciechanowie. P. Ludziska były dyrektor likwidowanego obecnie PKS w Ciechanowie, czyżby Szczecinek następny do likwidacji?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-22 06:53:38

  Starosta i Nieporozumienie Samorządowe i wszystko jasne.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-22 08:18:04

  "Mistrz Ludwiczak był także w PKS Ciechanów likwidacja wszystkich kursów i tego PKS z dniem 1 Lipca miejscowy Starosta podpisał umowę z prywatną Firma która zastąpi Mobiles Ponadto do 30 czerwca jeździ tylko PKS Ostrołęka także z Mobiles" Group "czego oczekuje w Szczecinku

 • Gość - niezalogowany 2018-06-22 11:00:09

  To niech ten wasz starosta zobaczy ile kosztują bilety miesięczne dla dzieci których przewozi PKS i jakimi autobusami będzie wiedział dlaczego inni przewożnicy wygrywają przetarg. Bo takich cen za bile ze zniżką to jest szok. No ale trzeba za coś utrzymać całe biuro i prezesa.

Dodajesz jako: Zaloguj się