:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Płonąca "Księżna Jadwiga", czyli ćwiczenia na jeziorze

Zapłon komory silnika statku. Na pokładzie – grupa 25 osób płynąca na wycieczkę. Do akcji na wodzie wkraczają cztery jednostki straży pożarnej i WOPR, trwa ewakuacja. 4 osoby nieprzytomne, 4 poparzone są umieszczane w namiocie pneumatycznym, gdzie udzielana jest im pierwsza pomoc. Niecodzienny przebieg miały środowe (8.06) ćwiczenia na jeziorze Trzesiecko. Przedmiotem ćwiczeń była akcja ratunkowa związana z ratowaniem pasażerów wodnego tramwaju „Księżna Jadwiga”. W rolę pasażerów wcielili się uczniowie klas pożarniczych „rolniczaka”. Z dryfującej w pobliżu brzegu jednostki za pomocą motorówek zostały ewakuowane wszystkie przebywające tam osoby. Poszkodowanych przewożono na pomost „Centrum” a poszkodowani otrzymywali pomoc medyczną w rozbitym na tę okoliczność namiocie przy parkowej alejce.   

Jak nas poinformował st. sekcyjny Łukasz Staciwa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, ćwiczenia pod kryptonimem „Rejs 2016” zostały zorganizowane przez szczecineckich strażaków. Ich celem – jak to określił, było zapoznanie się z zagrożeniami pożarowymi na statku pasażerskim, sposobem poprowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, ewakuacja osób poszkodowanych, a także współpraca wszystkich służb uczestniczących w akcji. 

- Chcemy także zwrócić uwagę na przygotowanie do tego typu działań jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które są ujęte w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym – dodał nasz rozmówca. -  Chcemy sprawdzić współdziałanie służb takich jak grupa ratownictwa medycznego TADMED, policji i WOPR. Ćwiczenia mają także uzmysłowić zagrożenia, jakie mogą mieć miejsce na jeziorze. (z)


Płonąca "Księżna Jadwiga", czyli ćwiczenia na jeziorze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się