:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Po pracę do Szczecina

Pomorze Zachodnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, regionem prowadzenia inwestycji. Nic więc dziwnego w tym, że na tym terenie powstają nowe przedsiębiorstwa, a ludzie znajdują bez trudu pracę.

 

Niski poziom bezrobocia

W okresie od listopada 2015 roku do listopada 2016 toku Pomorze Zachodnie według dziennika „Rzeczpospolita” było województwem z najszybciej obniżającą się stopą bezrobocia w perspektywie całego kraju. Spadło ono w ciągu 12 miesięcy o 2,3 punktu procentowego. To rekord krajowy, który spowodowany był prowadzeniem konsekwentnej polityki Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w tym zakresie.

W 2016 roku województwo pozyskało wielu nowych inwestorów, a szczecińskie firmy świetnie się rozwijają. Dlatego akurat w Szczecinie pracy nie brakuje. Obecnie stopa bezrobocia w Polsce wynosi 8,2 proc., podczas gdy w Zachodniopomorskim wynosiło ono 10,7 proc. Na koniec listopada 2016 roku w powiatowych urzędach pracy w województwie liczba bezrobotnych to 64 000 osób, podczas gdy jeszcze w listopadzie 2015 roku było ich ponad 77 tysięcy.

Kogo poszukują do pracy w Szczecinie?

W Szczecinie od 16 stycznia 2017 roku organizowana jest kampania „Szczecin Rekrutuje”, mająca na celu promowanie nowych miejsc pracy. Oferty mają przyciągnąć do miasta nowych pracowników. Kampania kierowana jest nie tylko do mieszkańców woj. zachodniopomorskiego, ale i pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Dzięki niej ma zostać wykreowany wizerunek Szczecina jako miasta, w którym warto znaleźć pracę.

Oferty pracy w Szczecinie aktualnie są publikowane przez 34 kluczowe firmy i instytucje w regionie. Pracę można znaleźć u partnerów strategicznych akcji: Amazon, Zalando, KK Wind Solution, Asseco Data Systems i w home.pl.

KK Wind Solution rekrutuje między innymi do pracy w Szczecinie na stanowisko Brygadzista. Kandydat powinien posiadać doświadczenie w pracy w zakładzie produkcyjnym na podobnym stanowisku, dobrą znajomość języka angielskiego, wykształcenie techniczne i chęć do podnoszenia kwalifikacji. Ta sama firma poszukuje do pracy w Szczecinie magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe i dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pracy.

Z kolei oferty pracy w Szczecinie firmy home.pl dotyczą takich stanowisk jak: starszy programista PHP, konsultant obsługi klienta oraz lider zespołu rozwoju oprogramowania - Scrum Master.

O akcji informują reklamy w postaci banerów reklamowych na popularnych stronach internetowych, m.in. w Onet.pl czy w Wirtualnej Polsce oraz spoty na antenie Polskiego Radia Szczecin, Polskiego Radia Koszalin, Radia Zielona Góra.

 

ogłoszenie partnera serwisu

Po pracę do Szczecina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com