:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Po raz czwarty odbyły się "Warcisławki" ZS nr 2 w Szczecinku

W czwartek (7.06) już po raz czwarty odbyły się organizowane przez Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku tak zwane “Warcisławki”, czyli święto patrona szkoły. Ponownie w to wydarzenie zaangażowały się całe klasy wraz ze swoimi wychowawcami. W tym roku motywem przewodnim była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy (klasy) wraz ze swoimi wychowawcami mieli na sobie patriotyczne akcenty w postaci namalowanych flag, biało-czerwonych strojów i baloników. Grupy otrzymywały na samym początku trasy, jakimi będą się przemieszczać, by zdobywać punkty w grze miejskiej. Każda klasa przygotowywała także swój okrzyk, za który również przyznawane były punkty.

Na terenie miasta ulokowanych było siedem punktów, do których trasy (czerwona, biała i biało-czerwona) musiały dotrzeć, między innymi był to teren przy Sądzie Rejonowym, przy pomniku Żołnierzy Polskich i Radzieckich na cmentarzu, koło kościoła NNMP czy na terenie, gdzie znajduje się szczecinecki bunkier. W każdym z takich punktów, czekała zagadka - uczniowie musieli zgadnąć po przeczytaniu kilku zdań, gdzie muszą się udać w następnej kolejności. 

Wszyscy mogli nie tylko odpocząć od szkoły i lekcji, ale przy okazji sprawdzić się w nieco innej roli i przede wszystkim zintegrować ze sobą i nauczycielami. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem przy wieży Bismarcka.

Pierwsze “Warcisławki” ZS nr 2 odbyły się w 2015 roku. Przez dwa lata uczniowie wraz z nauczycielami przebrani w historyczne stroje, przechadzali się przez ulice naszego miasta w kolorowym i głośnym orszaku. Od 2017 roku formuła święta nieco się zmieniła i ma teraz charakter gry miejskiej. W “Warcisławki” angażują się wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy.

Patryk Witczuk


zs 2 warcisław warcisławki szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się