:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Po wyborach będzie lepiej, czyli wiceburmistrz Rak szybko rusza reformować oświatę

Po wyborach będzie lepiej, czyli wiceburmistrz Rak rusza reformować oświatę
Temat Szczecinecki 21/09/2018 05:29

Czy w podstawówkach w Szczecinku jest zbyt tłoczno? Ostatnie nasze artykuły na ten temat wywołały prawdziwą lawinę komentarzy. Okazało się bowiem, że zdecydowana większość szczecineckich szkół podstawowych ma problem ze zorganizowaniem lekcji tak, by dzieci nie kończyły zajęć po godzinie 15.00. Co ważne, rodzice sygnalizowali nam, że ze względu na brak miejsc w salach lekcyjnych nawet maluchy kończyły lekcje około godziny 16 czy 17. W SP1 trzeba było odebrać nauczycielom przestrzeń z pokoju nauczycielskiego, a w SP4 jest ciasno do tego stopnia, że trzeba było zorganizować zajęcia „zerówki”… w SAPiK-u. Niestety, wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej. Dlaczego?  Jedną z pierwszych obietnic, jaką złożył kandydat na burmistrza i wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak, jest obniżenie liczebności klas w szkołach podstawowych do 20 uczniów. Kandydat, wykorzystując fakt, że sprawuje funkcję zastępcy burmistrza, o swoim pomyśle poinformował w programie samorządowym. Reprezentant Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) i wiceburmistrz ujawnił, że nowy pomysł ma już swoje odzwierciedlenie w trwających pracach nad nowym – powyborczym budżetem Szczecinka.


- Mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre i dla nauczycieli, bo jeśli zmniejszymy liczebność klas, to będzie i więcej oddziałów, i więcej godzin w szkołach

– mówił Daniel Rak.

- Oczywiście nie ma nic za darmo. Skutki finansowe są tu naprawdę duże. Wydaje mi się, że to jest kierunek, od którego nie uciekniemy. I według mojej opinii, powinniśmy kierować się w poprawę komfortu, jakości, bezpieczeństwa i satysfakcji pracy nauczycieli. 


Choć jeszcze nie wiadomo, kto będzie sprawował władzę w Szczecinku po wyborach, obecni rządzący swój pomysł na powyborczą rzeczywistość w szczecineckiej oświacie, postanowili już teraz wcielić w życie. Jak poinformowali nas rodzice dzieci, w szkołach podstawowych pojawiają się ankiety o następującej treści: 

 

 • „W związku z rozpoczęciem przez Miasto Szczecinek prac modyfikujących strukturę organizacyjną szkół podstawowych prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety. Czy są Państwo za zmniejszeniem liczebności klas szczecineckich szkół podstawowych do 20 uczniów, nawet gdyby skutkowało to późniejszą porą zakończenia zajęć lekcyjnych i podziałem istniejących oddziałów klasowych”. Rodzice mają do wyboru trzy odpowiedzi: „Tak”, „Nie mam zdania” oraz „Nie”.


To jest chore – mówi nam zbulwersowany rodzic.

– Już teraz ciężko ogarnąć plan lekcji, a ma być jeszcze gorzej? Nie na tym polega przeprowadzanie reformy, by zabierać dzieciom czas przewidziany na ich odpoczynek lub realizowanie swoich pasji. Nie może być tak, że dzieci będą siedzieć w szkole do wieczora. W pierwszej kolejności powinien być zagwarantowany komfort nauki i rozwoju dzieci. Czy ktoś pomyślał, jak to będzie wyglądać w praktyce?

- Dziecko wyjdzie do szkoły na godzinę 8.00, do południa będzie na świetlicy, a potem rozpocznie lekcje, żeby o 17.00 wrócić do domu? Gdzie czas na pracę domową? Na zabawę? Na aktywność na świeżym powietrzu? O organizacji zajęć lekcyjnych w ciasnych szkołach nie wspomnę. Ciekawe, czy urzędnik, który to wymyślił, też chętnie wychodzi do pracy rano, by skończyć o godzinie 17.00? Nie sądzę, by ta zmiana przysłużyła się dzieciom. Na pewno dwu, albo nawet trzyzmianowość nie poprawi jakości edukacji. Wręcz przeciwnie. Dzieci będą zniechęcone i zmęczone. O to tutaj chodzi, czy o kiełbasę wyborczą dla niezorientowanych?

Przypomnijmy. - Zmniejszenie liczebności klas to tylko propozycja – powiedział nam kilkanaście dni temu we wcześniejszej rozmowie Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych, organu nadzorującego pracę szkół i nauczycieli w Szczecinku. - Obliczyliśmy wstępnie, jakby to wyglądało. Chcemy też, żeby na ten temat wypowiedzieli się dyrektorzy i Rada Oświaty. Możliwe, że w tej sprawie potrzebne by też były konsultacje społeczne. Wiadomo, obniżenie liczebności klas ma swoje plusy. A czy ten pomysł zostanie wprowadzony, to zupełnie inna historia. 

Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/po-naszej-publikacji/507087

Reklama

oświata lekcje dzieci szkoły zajęcia pokój nauczycielski daniel rak obietnice wybory - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 06:43:17

  Mniam Panie Danielu jaka pyszna kiełbaska wyborcza....? Dwie kadencje PO w Szczecinku a miesiąc przed wyborami takie POmysły?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 06:47:03

  Zostawić jedna szkołę i niech dzieci chodzą na trzy zmiany, te wasze chore pomysly

 • gość 2018-09-21 07:20:30

  Mamy gigantyczny wyż demograficzny czy jak? Było w infrastrukturze po gimnazjach otworzyć nową szołę albo filię podstawówki i tak rozładować przepełnienie klas. W tym mieście są byłe tysiąclatki i są wstanie wchłonąć większe ilości dzieci. Chyba że problem jest w braku kadry pedagogicznej, ale to pokłosie rządów PO wyrzucania młodych nauczycieli z miasta i obsadzenie koryta starym betonem, beton się wykrusza idzie na emeryturę i zrobiła się dziura pokoleniowa.

 • gość 2018-09-21 07:46:20

  A wystarczyło wrócić do rejonów z Szkołą Podstawową nr 3 i po sprawie!!!

 • gość 2018-09-21 07:54:31

  Podziękujcie PiSowi za tą "fantastyczną" reformę szkolnictwa. I tyle mam do powiedzenia na ten temat

 • Władysław Urbański 2018-09-21 07:56:12

  Tym Panom już dziękujemy :)

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 08:17:32

  Sorry, ale artykuł jest bardzo stronniczy. Ok ja tez nie jestem za Rakiem, nie bede na niego glosowac, ale pomysl z klasami do 20 osob jest akurat bardzo trafiony i powinien byc wcielony w zycie niezaleznie od tego, kto te wybory wygra. Zysk dla dzieci dotyczący lepszej indywidualizacji ksztalcenia jest nieoceniony. A co do tlumow i problemow z planem-wystarczy z gimnazjum nr 1 zrobic kolejna podstawowke, przy tylu klasach bedzie to oplacalne i po problemie. W szkolach bedzie luzniej a dzieci skorzystaja na mniejszych klasach. I nie wierze, ze z takiego obrotu sprawy którykolwiek z rodzicow bedzie niezadowolony

 • gość 2018-09-21 08:21:23

  Bardzo dobry pomysł , podniesie poziom , więcej czasu na kazde dziecko

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 08:31:19

  A jeszcze rok temu władze Miasta były przeciw utworzeniu dwóch szkół podstawowych? Sp 6 i Sp 3 I mamy jednego molocha w dwóch budynkach? A teraz co się stało? A wszyscy głodni to i kiełbaska się znajdzie?

 • gość 2018-09-21 08:46:18

  Czytam "Ok ja tez nie jestem za Rakiem, nie bede na niego glosowac, ale pomysl z klasami do 20 osob jest akurat bardzo trafiony i powinien byc wcielony w zycie niezaleznie od tego, kto te wybory wygra". Ja też jestem za małymi klasami, ale nie coś kosztem czegoś. Reformy są po to, żeby coś naprawić prawda? Najpierw może zróbmy porządek z tym bałaganem który jest teraz, a potem zmniejszajmy klasy. I co z tego, że w klasach będzie 20 ucczniów, skoro dzieciaki będą chodzić na dwie zmiany? Czy ktoś w ogóle to przemyślał? A co z zajęciami pozalekcyjnymi w szkołach, z kółkami zainteresowań? Czy na to w ogóle w Szczecinku jest miejsce? 20 osób w klasie to w tym przypadku populistyczne hasło. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie, ucierpią dzieciaki....

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 08:59:11

  Sytuację rozwiąże reaktywacja SP-3. Szkoła z historią, tradycją i sukcesami. Wchłonięto i zaorano. Błąd! Stoi duża, piękna szkoła. Niewykorzystana w pełni. Połączenie z SP - 6. Sztuczny twór.

 • gość 2018-09-21 09:18:39

  do tej pory działania były jakby odwrotne. ma pan ludzi za idiotów?

 • Crannberrie - niezalogowany 2018-09-21 09:28:40

  Niestety pomysł jest dobry ale jego konsekwencje będą gorsze - nie powinny żadne dzieci mieć do szkoły na godz. 11.30, to dezorganizuje cały dzień całej rodzinie. Proszę dążyć do tego, żeby było więcej szkół i nauczycieli, wtedy się problem rozwiąże. Przy okazji - mam pytanie - KTO SPRAWDZA POZIOM ZAJĘĆ PROWADZONYCH NA BASENIE? dZIECI TAM CHODZĄ W RAMACH WF, KTOŚ BIERZE KASĘ, ALE DZIECI TAM NIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ, NIE UMIEJĄ PŁYWAĆ PO 3-4 LATACH CHODZENIA TAM NA BASEN! TE ZAJĘCIA TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA - JEST ZIMNO, BDZIECI ZA KARĘ SIADAJĄ NA ŁAWECZCE I MARZNĄ, NIE MA ZAJĘĆ TYLKO DARCIE SIĘ NA DZIECI PRZEZ DZIWNĄ INSTRUKTORKĘ KOBIETĘ A FACECI INSTRUKTORZY OLEWAJĄ TEMAT - BO I TAK DZIECI JEST ZA DUŻO ŻEBY Z NIMI COKOLWIEK SENSOWNEGO ZROBIĆ - 30 OSÓB NAGLE WCHODZI DO WODY I JEST JEDEN WIELKI BAŁAGAN, TO TRWA OK 40 MINUT PO CZYM WYCHODZĄ - CZY KTOŚ SIĘ ZAJMIE TĄ SPRAWĄ??? TO JAKAŚ KARA DLA DZIECI, TEN BASEN? W OGÓLE W SZCZECINECKIM BASENIE JEST PO PROSTU ZIMNO. OSZCZĘDNOŚCI. CZĘSTO TEŻ BYWA BRUDNO. DZIECI POWINNY UWIELBIAĆ TE ZAJĘCIA, A PO PROSTU NIE LUBIĄ TAM JEŹDZIĆ. JEŻDŻĄ MIEJSKIM AUTOBUSEM - NAWET MALUCHY JADĄ NA STOJĄCO BO NIE MA MIEJSC. Inicjatywa super, ale wykonanie jak z horroru - kto pytam odpowiada za jakość tych lekcji???????

 • gość 2018-09-21 09:46:36

  tylko IDIOTA uwierzy Rakowi i jego ekipie.

 • gość 2018-09-21 10:56:37

  Kolejna obłudna obietnica PO, głupi ten, kto da się nabrać na kiełbasę wyborczą. Przez lata nie pokazali nic poza chamstwem i arogancją w stosunku do mieszkańców. Teraz nadchodzi czas zapłaty, przegońmy tych wizjonerów z ratusza. Powinni już zająć należne im miejsce na śmietniku historii.

 • gość 2018-09-21 12:32:26

  Tylko utrzymanie władzy może uchronić przed audytem, a w nim będzie: - traktorki w PGK - Sójcze Wzgórze - zasypywanie jeziora - zleconka dla swoich - wiele mówiący popis Raka w Mielcu - traktowanie MPZP jak papier toaletowy - Civitas - przytulas - posadas dla synas - PGK w menagerem juniorem za 7 patyków etc., etc. DO BOJU JOANNO p.s. liczę na ścieżkę pieszo - rowerową przy jeziorze w Czeresiece

 • Rodzic - niezalogowany 2018-09-21 12:40:49

  Parcie na stołek kosztem dzieci? Ble ! Są wolne budynki (choćby była "Trójka"). Są młodzi i niemłodzi nauczyciele, którzy stracili pracę ze względu na niż demograficzny a "Kandydat" chce, żeby dzieci siedziały w szkołach do wieczora ? Znajdź wolne klasy (budynek), daj pracę nauczycielom i wtedy twórz oddziały 20toosobowe, które będą mieć zajęcia od ósmej rano. Na to nie wpadłeś, nie podpowiedzieli ci, że tak można ?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 12:53:58

  Obłudnicy z PO i Porozumienia najpierw wszystko rozmontowali, a teraz będą naprawiać! Precz razem z PISiorami. Władimir przyjdzie to zrobi porządek!!!!

 • gość 2018-09-21 13:48:55

  O widzę bardzo mądry głos rodzica "Znajdź wolne klasy (budynek), daj pracę nauczycielom i wtedy twórz oddziały 20toosobowe, które będą mieć zajęcia od ósmej rano". Takie to proste tylko przez mózg betonu nie przejdzie. Domyślam się że tu bardziej chodzi o danie swoim nauczycielom nadgodzin, tak żeby w normalnym 40 godzinnym tygodniu pracy wyrobili 2 etaty godzinowo.

 • gość 2018-09-21 14:55:00

  Jak już zabierasz głos to wcześniej poczytaj. Nie ma prawnej możliwości żeby nauczyciel miał dwa etaty! Nawet gdyby doba miała 48 godzin.A sądząc po wypowiedziach aktualnie tak światłego społeczeństwa (w tym też twojej) nie ma swoich nauczycieli, są tylko obcy, nielubiani, leniwi, niedouczeni ( w przeciwieństwie do reszty społeczeństwa oczywiście) Więc jacy swoi? I jak pan to tłumaczysz??? :-(

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 17:18:18

  Pomysł dobry, ale trzeba jego realizację przede wszystkim uzgodnić z Gronami Pedagogicznymi szkół! Trzeba omówić wszelkie za i przeciw, dostosować zasady do warunków... nie takie to hop siup jak się wydaje.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 18:34:13

  Do rozmówcy wyżej :jak to nie ma możliwości prawnej żeby nauczyciel mial dwa etaty?? Przecież wielu tak pracuje. Hm... Np maja 27h w jednej placowce, czyli półtora etatu i skacza sobie na 9h do drugiej szkoły... Razem dwa pełne etaciki. No i niestety wielu z nich tak pracuje. A później lekcje do 16 bo pani ma zajęcia w innej szkole i nie moze przyjechać wcześniej. Znam z doświadczenia niestety

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 21:04:10

  Zmiejsza ilość dzieci w klasach do 20 osób to dzieci jak kończą teraz lekcje o 15.30 to będą kończyć o 17.30 bądź18.30 .

 • Zaniepokojony rodzic - niezalogowany 2018-09-22 07:48:29

  Pan kandydat Rak, przepraszam za określenie, ale bije pianę. W jedynce pokój nauczycielski zaadaptowano na klasę, w czwórce zajęcia w SAPiK, starą trójkę oddaje się (podejrzewam po całkowitej przebudowie pomieszczeń) w zarząd organizacjom, które tego nie chcą. A gdzie jakiekolwiek poważne, jawne konsultacje z osobami bezpośrednio zaangażowanymi koalicji mieniącej się obywatelską? To rozumiem taniej przerobić budynek starej SP 3 niż wysuszyć i odmalować pomieszczenia? To są niby te oszczędności? Tyle lat stały puste, władze nie kiwnęły nawet małym palcem w bucie. Nie, to po prostu kolejny dowód na opieszałość i cynizm, szczególnie widoczne przed wyborami. Panie Czuk, co Pan na to? Miał Pan rozmawiać, konsultować? Zaproponował Pan spotkanie, tzw. okrągły stół? Nie, cicho sza. Lepiej polemizować na forum. Nie tędy droga, panowie.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 09:04:52

  Rozdwojenie jaźni. Jak można pomieszczenia szkoły przeznaczać na Organizację Pożytku Publicznego i jednocześnie zajmować pomieszczenia Sapiku na szkołę, czy zajmować pokój nauczycielski na klasę. To po prostu żenujące. A co będzie jak klasy będą 20 osobowe? System trzyzmianowy?. Proponuję najpierw porządek z obiektami zrobić. Powołać nową placówkę, po Gimnazjum na Armii Krajowej. Budynek starej szkoły przystosować do małych dzieci 7 ~ 9 lat. Starsze dzieci w nowych budynkach uzyskamy komfort sdla naszych pociech. Wtedy te 20 osobowe klasy będą miały rację bytu i nie będą kiełbasą wyborczą.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 09:48:22

  Wystarczy zeby rodzice dzieci chodzacych na popoludnia skrzykneli sie I zrobili porzadna zadyme. Maly strajk rodzicow, nie posylanie dzieci do szkoly I sprawa beedzie szybko zalatwiona, jak nie wezmiecie sprawy w swoje rece to zawsze beda po was jezdzili. Szkoda dzieciakow. Tvn itp. juz czekaja !!! Po dobtoci nic sie nie zmieni, tylko wspolna akcja.

 • Stąd - niezalogowany 2018-09-22 11:38:22

  A może pozostali kandydaci na burmistrza się wypowiedzą? Panie pośle, panie Berezowski, notabene absolwencie starej trójki? Panie Krzysztofie, podejmie Pan temat czy tylko wywiady?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 14:19:39

  Czy jakiś kandydat na burmistrza ma w programie pomysł na szkoły podstawowe, na powołanie SP 3?. Chętnie wraz z rodziną oddamy na niego głosy. Dla dobra naszych dzieci!

 • gość 2018-09-22 14:24:05

  Nie ma co! Klasy na trzy zmiany! Brawo! Nie zwalniamy tempa. Czyli własne majątki rosną, a miasto bez zmian.

 • gość 2018-09-23 00:56:30

  Czy zna ktoś program wyborczy pana Raka czy może czeka on na instrukcje wyborcze od swoich partyjnych przełożonych.Podoba mi się niezależny Berezowski, który ogłosił program jasny czytelny i realny skonsultowany z mieszkańcami, a wiec jest to program samych wyborców.Bylem na spotkaniu z Berezowskim, który powiedział, że to nie władze, ale rodzice zdecydują jakich chcą klas i szkół, a burmistrz i władze są po to, żeby to realizować ,bo są powołane żeby służyć mieszkańcom i dbać o nich, a nie za nich o wszystkim decydować sami, jakby ludzie nie wiedzieli co dla nich jest najlepsze.

 • gość 2018-09-23 11:06:47

  Jesli ktoś myśli, ze takie rozwiazanie jest dobre to niech stuknie się w łep. Dzieci z rana pozostawione same sobie bo rodzice w pracy. Dziecko będące od rana (świetlica) do godziny 16-17 w szkole ???? To jakaś paranoja. Gdzie czas na naukę. Rodzic ma zamiast iść do pracy to z rana odrabiać z dzieckiem lekcje?? uczyć się ?? Kiedy czas na zabawę, na rozwój swoich zainteresowań. Już od dawna wiadomo, że ZNP dba tylko o osoby wykonujace zawód nauczyciela bo pasji w nich żadnej nie ma ... tylko daj, daj, daj !!Nawet gdyby było po 15 uczniów i tak efekty nauczania będa marne, niech nikt się nie łudzi, że będzie inaczej. O dziwo dawniej klasy po 30 uczniów wychodzili z większą wiedzą niż teraz. Więc co sie zmieniło ??? W głowach nauczycieli sie poprzewracało. Lenistwo wychodzi i olewanie wszystkiego.

 • gość 2018-09-23 13:04:16

  Stworzenie klas 20 osobowych to czysta paranoja,nie dosyć że dzieci będą kończyć lekcje jeszcze później niż dotychczas to kiedy odrabiać lekcje,zajęcia pozalekcyjne itd?Zajmijcie się lepiej tym żeby nasze dzieci nie dźwigały takich ciężkich plecaków,kiedyś jak była SP3 i SP6 klasy też były dość liczne ale dzieciaki nie kończyły lekcji tak późno.

 • gość 2018-09-23 13:21:07

  Czy pan Rak okazał już zaświadczenie o niekaralności, że się zabiera za reformę oświaty? Jestem przedszkolanką i wiem, że w śnic nie działa dobrze. Jedno wielki działanie na pokaz. 13 lat rządzili i mieli czas się tym zająć

 • gość 2018-09-23 21:54:13

  Sami stworzyli problem, po to aby później ogłosić w programie wyborczym rozwiązanie problemu. Odpowiednie służby powinny przyjrzeć się bliżej tej sprawie, a także niegospodarności w postaci remontu i przekazania budynku po gimnazjum. Właśnie w tym budynku powinna być szkoła podstawowa.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-23 22:21:54

  Proszę pana, proszę zająć się jakaś uczciwą pracą i dać sobie spokój z urzędami i stanowiskami.

 • gość 2018-09-24 09:25:38

  Moim zdaniem (jako rodzica) SP 6 nigdy przenigdy nie była tak źle zarządzana jak za rządów obecnej "dyrektor" i "v-ce" . Tam potrzeba pilnych zmian

 • gość 2018-09-24 17:52:41

  Dobrze, że to pomysł Raka, bo tak bym się jeszcze zniechęcał do nauczycieli. A do Raka już jestem wystarczająco zniechęcony.

 • gość 2018-09-25 08:11:31

  czy jesteś za tym, żeby być młodym i pięknym? Czy wolisz być starym, brzydkim i jeszcze biednym. Ależ to buractwo jest, kpina przedwyborcza.

 • gość 2018-09-25 08:18:09

  Zmniejszyć klasy można nawet do .10 uczniów i poziom na pewno sie podniesie ..ale gdzie to pomieścić i do której godziny dzieci będą chodzić do szkoły??? na 2 zmiany??? a gdzie zajęcia dodatkowe .No i zaczną się znowu znajomości jak wcisnąć moje dziecko na 1 a nie 2 zmianę..2 sprawa...skąd wezmą pieniądze na podniesienie wynagrodzenia za wychowawstwo?? proste będzie trzeba komuś zabrać albo podwyższyć podatki.. innej opcji nie ma.Problem będą miały szkoły średnie za rok jak 2 roczniki wyjdą z podstawówki i gimnazjum...ale to już problem ..starostwa-)))

 • SZKOŁA W GWDZIE - niezalogowany 2018-09-26 09:47:34

  W Gwdzie Wielkiej jest szkoła która ma bardzo mało uczniów do tego stopnia ze myśli się o jej usunięciu ? Może by tak przenieść tam cześć z Szczecinka ?

 • gość 2018-09-27 08:31:11

  Bardzo fajny pomysł. Mniej dzieci więcej zainteresowania poszczególnym uczniem. BRAWO szkoda że dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł. Klasy 35 osobowe to jakaś pomyłka!! Dziecko jak się schowa w ostatniej ławce to nauczyciel przez cały rok nie będzie wiedział że ma takiego ucznia.

 • gość 2018-09-28 08:08:15

  Niech sie zastanowia czy dziecko ktore wstaje o 6 lub 7 godzinie jest zdolne do wytezonego myslenia w godzinach od 12 do 16-17 godziny .Popoludnia w szkole to paranoja .Dziecko najswiezszy tok myslenia ma rano-takze dla dobra dzieci powinno zostac chodzenie do szkoly od 8 godziny-to jest zdanie wiekszosci rodzicow

 • gość 2018-09-30 09:42:44

  JAKUB DOUGLAS. Jakie ma wykształcenie? Jaką kończył uczelnie? Jakie kierunek? Z czego żyje ten chłopak? Z czego wybudował wille na wsi pod Szczecinkiem? Jakie realizuje zlecenia oprócz tych z ratusza? Czy jak Daniel Rak zostanie skazany w trwający procesie karnym i pójdzie do więzienia, to w jego imieniu będzie rządzić Jakub Hardie-Douglas vel Syn?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"