:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Pobili człowieka na śmierć

temat.net: archiwum, Pobili człowieka śmierć - zdjęcie, fotografia

Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z mieszkań przy ul. 1 Maja w Szczecinku. Trzech mężczyzn wtargnęło do mieszkania i skatowało jego właściciela. 53-letni mężczyzna na skutek doznanych obrażeń ciała zmarł. Bandyci są już za kratkami.

    - Napad miał miejsce we wtorek 24 września w godzinach przedpołudniowych - mówi "Tematowi" prokurator Jerzy Sajchta, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczecinku. - Sprawcami okazali się trzej mężczyźni w wieku 41-44 lata. Powodem napadu była zazdrość jednego z napastników o jego konkubinę. Kobieta rzeczywiście przebywała w tym mieszkaniu 1-2 godziny, choć jego właściciela widziała może po raz drugi w życiu. Razem spożywali w tym mieszkaniu alkohol. Mężczyźni po wtargnięciu do lokalu napadli swoją ofiarą bijąc ją brutalnie pięściami po całym ciele, skacząc po nim, po tułowiu i klatce piersiowej. Napadnięty doznał wielu poważnych obrażeń narządów wewnętrznych i w następstwie tych ran zmarł. Dzień później, czyli w środę 25 września znaleziono jego zwłoki. W kolejnym dniu, czyli w czwartek 26 września bandyci zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym z paragrafów: 157 ust. 1 i 158 ust. 3 Kodeksu Karnego. W piątek 27 września wystąpiliśmy do Sądu Rejonowego w Szczecinku z wnioskiem o aresztowanie napastników. Sąd przychylił się do naszego wniosku i wszyscy trzej napastnicy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
     Prokurator Jerzy Sajchta w rozmowie z nami podkreślił dynamikę śledztwa w tej bulwersującej sprawie. - Wszystko toczyło się bardzo szybko, czynności śledcze przebiegły nadzwyczaj sprawnie - mówi J. Sajchta. - W stosunku do jednego ze sprawców napadu rozważaliśmy możliwość przedstawienia zarzutu zabójstwa. Na razie ten zarzut, z uwagi na pewne okoliczności, o których dla dobra śledztwa nie mogę mówić, nie został postawiony. Co wcale nie oznacza, że jednak będzie postawiony. Rozważamy taką możliwość i z pewnością zostanie ona rozpatrzona podczas dalszych czynności śledczych. (sw) 

Pobili człowieka na śmierć komentarze opinie

  • Bob78 - niezalogowany 2013-10-02 14:32:32

    Dlaczego dozwolona jest kara śmierci? Niestety wykonywana tylko przez zabójców ..

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com