:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Podjazd ul. Staszica: W oczekiwaniu na graffiti

Aktualności, Podjazd Staszica oczekiwaniu graffiti - zdjęcie, fotografia

Przebudowa ulicy Staszica, która łączy dzielnice Świątki z resztą Szczecinka, już się zakończyła. To nie była łatwa inwestycja, budziła wiele emocji wśród mieszkańców. Najpierw ze względu na konieczność wielokilometrowych objazdów, potem przez pojawiające się opóźnienia. Teraz kontrowersje wywołują betonowe konstrukcje, dzięki którym możliwie było obniżenie części podjazdowej ulicy o 1,5 metra. Kierowcy zwracają uwagę, że teraz, jadąc ulicą Staszica, można się poczuć niczym w tunelu.

Starosta Krzysztof Lis zapowiada, że na wiosnę betonowe ściany zostaną „upiększone”. Mają się na nich pojawić nie tylko specjalne, pnące rośliny, ale również artystyczne graffiti. Poszukiwane są osoby, które podjęłyby się wykonania takich artystycznych murali.

To chyba taki pierwszy półtunel w powiecie szczecineckim. Wiosną będziemy chcieli to wszystko upiększyć zielenią – informuje w TV Zachód Krzysztof Lis. - Zarówno skarpa po prawej, jak i po lewej stronie, zostanie obsadzona odpowiednimi pnączami. 

- Pozostawiam sprawę otwartą, jeśli chodzi o te części betonowe – dodaje starosta. - Jeśli tylko znaleźliby się artyści w postaci grafficiarzy, to chętnie udostępnimy im te elementy betonowe. Być może będzie można nadać wszystkiemu lepszy wygląd poprzez fajnie namalowane graffiti. 

Przy okazji Krzysztof Lis apeluje: - Jeśli tylko są osoby chętne, to zachęcam państwa do kontaktowania się z moim rzecznikiem Piotrem Rozmusem, aby można było coś ustalić i tą przestrzeń kulturalnie i estetycznie zagospodarować. Być może wtedy ocena surowości tej całej drogi będzie całkiem inna, pozytywna. 

Podjazd ul. Staszica: W oczekiwaniu na graffiti komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com