:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Podrzucają stare fotele i wersalki. Straż Miejska w Szczecinku interweniuje

Podrzucają stare fotele i wersalki. Straż Miejska w Szczecinku interweniuje

Stare meble, drzwi, niepotrzebny sprzęt RTV czy AGD. Co z tym wszystkim zrobić, kiedy już wspomniane przedmioty przestaną być potrzebne. Najłatwiej wyrzucić. A gdzie? Obojętnie. Najlepiej podrzucić ten zbędny balast sąsiadowi. 

Z takiego założenia wciąż wychodzi wielu mieszkańców Szczecinka, którzy podrzucają swoje śmieci lub odpady wielkogabarytowe innym ludziom. 
We wtorek, 6 lutego patrol straży miejskiej zajmował się właśnie takimi podrzuconymi odpadami. Tym prazem sprawa dotyczyła ul. Koszalińskiej.

Strażniczki, które na miejscu podjęły czynności, ustaliły prawdopodobnego sprawcę, który podrzucił opady.

Jak informuje SM, w Szczecinku narasta z roku na rok problem z podrzucaniem odpadów zwłaszcza wielkogabarytowych. Do niedawna organizowano zbiórki takich odpadów co kwartał. Ostatnio zbiórki te prowadzone są częściej. Mimo to, mieszkańcy na okrągło wyrzucają meble i inne sprzęty, a te odpady zalegają przy śmietnikach nawet przez kilka tygodni. 

To duży problem, zwłaszcza dla zarządców i miasta, bo muszą ponosić koszty dodatkowej wywózki odpadó. Straż Miejska przypomina, że odpadów wielkogabarytowych bezpłatnie można się pozbyć podczas regularnie organizowanych przez PGK zbiórek. Gabaryty można wystawiać dzień przed zbiórką lub rano w dniu wywozu. O terminach odbioru odpadów można się dowiedzieć na internetowych stronach PGK, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej lub u zarządcy budynku czy osiedla. Kiedy ktoś widzi, że śmieci są podrzucane, można reagować, dzwoniąc do SM pod nr 986. 

 

 

 

 

Info/foto: SM w Szczecinku


szczecinek straż miejska stare fotele wersalki śmietniki - komentarze opinie

  • gość 2018-02-07 14:30:34

    Może lepiej edukować, gdzie się tego legalnie pozbyć. Ludzie chcą przestrzegać prawa. Kto wie, że stara lodówkę należy zawieźć na ul. Cieślaka?

Dodajesz jako: Zaloguj się