:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C słabe opady deszczu

Poetycka współpraca Bornego i Szczecinka

Wiele wskazuje na to, że nić sympatii między szczecineckim Klubem Poetyckim „Opal” i borneńskim  Klubem Literackim „Pod Piórem”  trwa i co ważniejsze- rozwija się - informuje nas Iwona Gajewska-Tranbowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.  

9 grudnia 2016 r. w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie odbyło się kolejne spotkanie poetyckie łączące siły obu klubów. Tym razem wymieniono poglądy na temat „Jak ten czas leci- odsłona jesienna”.

W części pierwszej wieczoru  głos zabrali członkowie grupy „Opal”, prowadzonej od lat przez Panią Krystynę Mazur . Część druga, w formule wieczorku autorskiego, w całości została poświęcona twórczości Pani Marii Woronicz, wieloletniej aktywnej członkini Klubu „Pod Piórem” .

Charakter  tego spotkania odbiegał od dotychczasowej konwencji i był miłym zaskoczeniem dla zebranych miłośników poezji , także śpiewanej. Przygotowany montaż słowno-muzyczny urozmaiciło wykonanie przez nowego członka Klubu „Opal” - Pana Radosława Sokołowskiego, kilku piosenek autorskich z akompaniamentem gitary, co zrobiło na słuchaczach niemałe wrażenie. W wieczorku wystąpili także : Danuta Powęzka, Jadwiga Żonko, Małgorzata Góralska, Magdalena Sanocka, Krystyna Mazur i Andrzej Sochaj.

Atmosfera wieczoru była swobodna i zachęcała do śmiechu, bowiem sposób ujęcia tematu upływającego czasu wcale nie napawał smutkiem czy nostalgią, a wręcz przeciwnie-bawił i obalał stereotypy o rzekomym przekleństwie wieku dojrzałego, a także napiętnował ciętym językiem satyry autorstwa pani Marii Woronicz wszelakie wady i przywary rodzaju ludzkiego. Zabawa była przednia, więc prosimy o więcej. Może w odsłonie zimowej i wiosennej?

Poetycka współpraca Bornego i Szczecinka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com