:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

Pojechali budować do Kanady

Aktualności, Pojechali budować Kanady - zdjęcie, fotografia

Rynek budowlany za oceanem jest przez wielu przedsiębiorców pożądany, ale wciąż mało realny. Właścicielom firmy GT Projekty, Konstrukcje, Montaż, która specjalizuje się w konstrukcjach stalowych oraz stolarce aluminiowej udało się osiągnąć ten cel. 

Po wielu rozmowach i negocjacjach szczecinecka firma realizuje jako podwykonawca część prac przy budowie hotelu dla Grupy Kapitałowej Polcom z Chojnic. Hotel powstaje we wschodniej części Kanady w mieście St John’s w niezwykle malowniczej prowincji Labrador – Nowa Funlandia.

Zadaniem firmy GT Projekty jest dokończenie robót wykonanych wcześniej w Chojnicach to jest wykonanie elewacji w nowopowstającym obiekcie hotelowym. Ekipa montażowa, która wyjechała do Kanady liczy 12 osób. Wykonanie elewacji przy tak dużym obiekcie jest bardzo trudnym zadaniem wymagającym doświadczenia i czasu, dlatego też zakończenie prac szczecineckiej firmy planowane jest dopiero na koniec maja.

 

Jednak nie samą pracą żyje człowiek. Pomimo mroźnego i bardzo wietrznego klimatu panującego obecnie w tym regionie delegacja szczecinecka stara się wykorzystać każdą wolną chwilę na zwiedzanie oraz poznawanie uroków i historii tego regionu. Podczas jednej z wycieczek mieszkańcy Szczecinka postanowili zdobyć wzgórze Signal Hill na półwyspie Avalon. To tu na początku XX wieku powstała eksperymentalna wieża sygnałowa, która w 1901 roku odebrała pierwszy sygnał z Europy nadesłany alfabetem morsa. Zapoczątkowało  to rozwój światowej komunikacji. Obecnie ten region Kanady słynie z wyjątkowo urokliwych i kolorowych osad rybackich. 

Z pewnością po prawie trzymiesięcznym pobycie w takim miejscu pracownicy firmy GT Projekty, Konstrukcje, Montaż wrócą do Szczecinka bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe. Będą mogli również pochwalić się pięknymi wspomnieniami uwiecznionymi na zdjęciach.

Kanada to jednak nie jedyne miejsce na mapie zawodowych celów firmy. Podpisała ona bowiem nowe zagraniczne kontrakty w takich miejscach jak: Calgary, Edynburg, Luton, Seattle. W niedalekiej przyszłości pojawi się jeszcze niejedna okazja, aby pracować w wielu punktach świata, nawet tych bardziej egzotycznych.

 

artykuł partnera serwisu

Pojechali budować do Kanady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com