:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Pokazywali jak spędzić bezpieczne ferie

Straż Miejska, Pokazywali spędzić bezpieczne ferie - zdjęcie, fotografia

10 lutego w Zespole Szkół w Gwdzie Wielkiej miał miejsce pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek. 

 

Uczniowie szkoły zapoznali się z zasadami powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu, zagrażającym życiu.  Atrakcją dla uczniów był z pewnością aktywny udział w spotkaniu, podczas którego mogli nie tylko zadawać pytania, ale także kształcić praktyczne umiejętności wykonywania np. masażu serca (na fantomach), bandażowania rany, unieruchamiania kończyny. Poznały także sposoby ułożenia osoby nieprzytomnej, a także udzielanie pomocy komuś, kto się zakrztusił. Ponieważ zbliżają się ferie zimowe, uczniowie przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Ferie po takim spotkaniu będą zapewne bardzo bezpieczne. Stowarzyszeniu TADMED serdecznie dziękujemy. 

info/foto: organizatorzy


Pokazywali jak spędzić bezpieczne ferie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com