:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Pół-samochód, pół-robot. I robi w wodociągach

Aktualności, Pół samochód pół robot wodociągach - zdjęcie, fotografia

Ten samochód jest przeznaczony do ciśnieniowego udrażniania sieci kanalizacyjnej i deszczowej, z możliwością jednoczesnego odsysania gromadzonych osadów. I przynajmniej na zdjęciu wygląda na to, że jest o połowę większy od poprzedniego, podobnego rodzaju. Mowa o nowym pojeździe specjalistycznym PWiK, który od kilku tygodni jeździ już ulicami miasta. Kosztował prawie 1,5 miliona zł.

- W tym samym czasie będziemy mogli wykonać więcej prac - podkreśla Prezes Zarządu PWiK Andrzej Wdowiak.- Samochód będzie wykorzystywany nie tylko na terenie Szczecinka, ale na terenie całego powiatu.

W samochodzie jest sterowanie radiowe, które ułatwia prowadzenie prac nad kanałem lub podczas awarii nad wykopem, wysięgnik teleskopowy i regulowana pojemność beczki.

Jak informuje PWiK, oprócz czyszczenia kanalizacji, pojazd może być wykorzystywany również do innych prac, m.in. usuwania wody z zalewisk i dołów. Pracować może w temperaturze nawet minus 15 ° C.

 

Źródło: PWiK. Edycja: Temat. Foto: Pwik

Pół-samochód, pół-robot. I robi w wodociągach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com