:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Policja zaszaleje z mandatami?

Policja, Policja zaszaleje mandatami - zdjęcie, fotografia

Od początku roku zbieraniem pieniędzy z mandatów drogowych, nakładanych przez policję, zajmuje się Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. Pieniądze, zgodnie z ustawą o drogach publicznych, trafiają w całości do Krajowego Funduszu Drogowego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma jednak pomysł, żeby na konto powiatowych komend policji wpływało 20% wystawianego mandatu.

- Pieniądze od kierowców najpierw trafiłyby na konto urzędu skarbowego, a on dzieliłby je pomiędzy Krajowy Fundusz Drogowy (80 proc.) i Fundusz Wsparcia Policji (20 proc.) – informuje nas Biuro Prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Biorąc pod uwagę kwotę z mandatów, którą zasilili budżet państwa szczecineccy policjanci w roku 2015, czyli 1 mln 709 tys zł, chodzi o naprawdę spore pieniądze, które mogą pozostać na miejscu.

- Projekt jest na etapie konsultacji wewnątrzresortowych - informuje nas Biuro Prasowe MSWiA. - Ostateczny kształt projektu będzie znany po zakończeniu prac legislacyjnych.

Gdyby obowiązywało nowe rozwiązanie, w szczecineckiej komendzie pozostałoby ponad 340 tys. zł. Można by było te pieniądze wydać na przykład na paliwo, czy też remonty radiowozów. Pytanie tylko, czy nie będzie wtedy pokusy, żeby mandatów był jak najwięcej?

Policja zaszaleje z mandatami? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com