:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Policjanci uczyli jak się bronić

W czwartek, 24 października szczecineccy policjanci odwiedzili seniorów w Domu Dziennego Pobytu „Złota jesień”. Celem wizyty było zaprezentowanie nieco starszym mieszkańcom naszego miasta sposobów samoobrony oraz poinstruowania ich, w jaki sposób należy się zachować podczas napaści. Spotkanie poprowadził nadkom. Robert Zagorowski z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i jednocześnie przedstawiciel sekcji Krav Maga wraz z Piotrem Sobczykiem, również członkiem sekcji Krav Maga.

- Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku realizuje program prewencyjny Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie pod hasłem „Bezpieczny senior”. W ramach tego programu podejmowane są działania, które mają uwrażliwić starsze osoby na różnego typu przestępstwa. Mają one uświadomić ich, jakimi „procedurami” kierują się przestępcy, ale też w jaki sposób zadbać o swoje otoczenie, żeby mieszkanie, które powinno być ich twierdzą, rzeczywiście zapewniało im to bezpieczeństwo – mówi Anna Matys, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku. - Dzisiejsze zajęcia, które są przeprowadzane przy współpracy instruktora Krav Magi mają pokazać im, że czasami niewiele potrzeba, żeby np. udaremnić przestępcy kradzież torebki albo w jakich sytuacjach lepiej odpuścić, zamiast ryzykować swoje zdrowie czy życie. Instruktorzy pokażą seniorom również, jak się zachowywać w pewnych sytuacjach, kiedy odpuścić, kiedy lepiej skupić się na tym, żeby jak najdokładniej zapamiętać rysopis sprawcy i jego cechy szczególne, które później w kontakcie z policjantem, który przyjedzie na miejsce zdarzenia, ułatwić mu dotarcie do sprawcy.

Podczas spotkania seniorzy mieli okazję obejrzeć krótką prezentację możliwości, jakie daje Krav Maga, ale też poznać wiele przydatnych informacji dotyczących samoobrony. Podczas szkolenia uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak w łatwy sposób można odeprzeć atak napastnika, co zrobić w przypadku próby kradzieży torebki, czy jak się zachować podczas takiego ataku. Seniorzy bardzo chętnie czynnie włączyli się do udziału w zajęciach. Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, nauczyć się podstawowych sposobów samoobrony, ale też… dobrze się bawić. (mg)

Policjanci uczyli jak się bronić komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com