:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Policjanci w OHP. O zagrożeniach i profilaktyce

Policjanci w OHP. O zagrożeniach i profilaktyce

W Hufcu Pracy w Szczecinku trwa realizacja wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego „Sztuka wyboru – konsekwencje prawne nieletnich”. Dotychczas w ramach programu zrealizowano wiele zagadnień z zakresu  przeciwdziałania przemocy oraz zagrożeń współczesnego świata. Miały one na celu budowanie pozytywnych relacji koleżeńskich, zapobieganie agresji oraz wszelkim przejawom przemocy. 

 

W czwartek, 16 listopada odbyły się kolejne zajęcia. Tyn razem z młodzieżą Gimnazjum dla Dorosłych w Szczecinku spotkali się policjanci ze szczecineckiej „drogówki”: sierżant Krzysztof Pawłat i sierżant sztabowy Marcin Lewandowski. Celem zajęć profilaktycznych było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Mundurowi przypomnieli młodym ludziom przepisy dotyczące ruchu kołowego, jak i pieszych. Prowadzący podkreślali, iż przyczyn zdarzeń drogowych należy upatrywać w lekkomyślnym zachowaniu zarówno ze strony pieszego, jak i kierującego. Wiadomo, że okres jesienny szczególnie sprzyja wypadkom drogowym. Dlatego prelegenci zwrócili uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Bardzo dokładnie omówili bezpieczeństwo rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami ze szczególnym zwróceniem uwagi na konsekwencje prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. 

Kolejnym zagadnieniem, które wywołało ciekawą dyskusję, były środki oddziaływań w stosunku do osób łamiących przepisy drogowe. Policjanci poinformowali o zasadach nakładania i sposobie płacenia mandatów oraz o konsekwencjach w przypadku uchylania się od ich się od płacenia. Młodzież chętnie włączała się w dyskusję i zadawała pytania dotyczące poprawnej interpretacji poruszanych zagadnień z zakresu ruchu drogowego. - Mamy nadzieję, że informacje przekazane przez policjantów KPP w Szczecinku podniosły poziom świadomości naszych podopiecznych w zakresie zagrożeń czyhających na drodze, a tym samym zwiększyły bezpieczeństwo ich oraz  innych użytkowników ruchu drogowego przekonują organizatorzy spotkania. 

Foto: OHP w Szczecinku

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


ohp szczecinek policja drogówka lekcja - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się