:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Policjanci zawieźli książki do hospicjum

Jak informuje KPP w Szczecinku, w sobotę Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku podinsp. Andrzej Dziemianko w imieniu szczecineckich policjantów i pracowników policji przekazał książki mieszkańcom Hospicjum im. bp. Czesława Domina w Darłowie.

Inicjatywa służby więziennej w Czarnem spotkała się z dużym zainteresowaniem szczecineckich mundurowych, którzy przez cały miesiąc listopad zbierali książki dla darłowskiego hospicjum. Wśród zbiorów pojawiły się również mroczne kryminały szczecineckiego pisarza, Piotra Rozmusa. W całym przedsięwzięciu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku.

Zebrane audiobooki, płyty z muzyką i książki mają umilić czas osobom przebywającym w hospicjum. Ale przygotowane prezenty nie były jedyną niespodzianką jaka czekała na mieszkańców i gości darłowskiego hospicjum.

W kaplicy zebrali się pracownicy i  wolontariusze hospicjum, którzy przywieźli do niej wielu chorych pozostających w łóżkach. Obok nich siedzieli zaproszeni goście, przyjaciele placówki dla których wystąpili m.in.: Chór Kameralny z Koszalina, zespół "Swojacy" z Sitna k. Szczecinka oraz młodzież z gimnazjum w Okonku. Koncert zakończył poruszający występ chorej na schizofrenię Doroty Zakrzewskiej, młodej dziewczyny z niewielkiej miejscowości pod Szczecinkiem.

Na koniec spotkania biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk wszystkim uczestnikom grudniowego spotkania wręczył różańce.

 

info/foto: KPP Szczecinek


Policjanci zawieźli książki do hospicjum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com