:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Pomagają innym, niczego nie chcąc w zamian

O tym, że w Szczecinku miesza naprawdę bardzo dużo osób, które gotowe są poświęcić swój czas, by pomagać innym, wiadomo nie od dziś. W czwartek, 1 grudnia w ratuszowej sali obrad rozstrzygnięto coroczny konkurs, podczas którego nagrody i publiczne wyróżnienia otrzymali mieszkańcy odznaczający się pracą na rzecz innych w szczególny sposób. Kto tym razem otrzymał zaszczytne miano Wolontariusza Roku?

Przypomnijmy. We wspomnianym plebiscycie mogły wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze współpracujące z wolontariuszami. Oceny nominacji, których w tej edycji było 15 dokonała Kapituła Konkursu w składzie: Małgorzata Bała, Dorota Patkowska, ks. Marek Mackiw, Maciej Grunt oraz Ryszard Bańka. Kryteria, jakie brano pod uwagę, wybierając zwycięzców, to: skuteczność, zaangażowanie oraz innowacyjność podejmowanych działań. 

Pomagają innym, niczego nie chcąc w zamian from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

Ostatecznie kapituła postanowiła wyróżnić 3 organizatorów wolontariatu. To Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy. Szkoła otrzymała wyróżnienie m.in. za włączanie społeczności szkolnej na rzecz osób niepełnosprawnych. To także Fundacja Przyjaciele Języka Migowego nagrodzona m.in. za integrowanie społeczności osób niesłyszących oraz – Zespół Szkół nr 1 im. KEN, który wyróżniono m.in. za prężny wolontariat młodzieżowy.

Za działania wolontarystyczne także wyróżniono trzy osoby. Wśród nich znaleźli się: Paulina Peciak-Nazarewska nominowana przez „Szkoły i placówki terapeutyczne Jaś i Małgosia”, Martyna Staniul nominowana przez 13 Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Adam Szkudlarek nominowany przez Fundusz Tratwa Szczecinek. 

Podczas tegorocznej edycji konkursu zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku 2016 otrzymały dwie panie. W kategorii młodzieżowej – Natalia Bojko nominowana przez ZS nr 1, a w kategorii osób dorosłych – Aleksandra Drzewiecka nominowana przez Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom. 

Dodatkowo, poza konkursem, członkowie kapituły postanowili wyróżnić realizowany od 25 lat program „Starszy Brat, Starsza Siostra”, koordynowany przez MOPS. Z okazji jubileuszu ćwierćwiecza programu, który stał się podstawą do naśladowania dla wolontariuszy w wielu miejscowościach, wszyscy mieli okazję, by spróbować pysznego urodzinowego tortu. 

 

Pomagają innym, niczego nie chcąc w zamian komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com