:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Pomarańczowe wstążeczki i baloniki opanowały kino

Wydarzenie miało miejsce w piątek (18 listopada) w Kinie Wolność. Był to finał ogólnopolskiej “Kampanii 19 dni”, objętej honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. W Szczecinku zorganizował go Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W ramach akcji w szczecineckich szkołach przez cały miesiąc prowadzone były działania profilaktyczne, uświadamiające młodzieży czym jest przemoc i jakie są jej skutki. W finale aktorsko zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Społecznych STO, Gimnazjum Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 6. Zdolności wokalne prezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Była też bardzo dobrze przygotowana część teoretyczna o przemocy, jej przyczynach i skutkach w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego. Głównym punktem spotkania był film profilaktyczny pt. „Cofnąć czas”, wykonany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Szczecinku. Wymowny w swym przesłaniu film poruszył zgromadzoną na sali młodzież, która bardzo żywo komentowała poruszony wątek jeszcze długo po wyjściu z kina. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na Plac Kamińskiego do wspólnego zdjęcia.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka z napisem: YES to prevention of child abuse! – „Tak” dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a więc prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć o godności człowieka. 

Pomarańczowe wstążeczki i baloniki opanowały kino from temat.szczecinecki on Vimeo.


Pomarańczowe wstążeczki i baloniki opanowały kino komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com