:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Pomoc sąsiedzka również w chorobie

Interwencje, Pomoc sąsiedzka również chorobie - zdjęcie, fotografia

Gdy nagle traci się zdrowie i pojawiają się ciężkie choroby, trzeba przewartościować całe życie. Wiedzą to tak osoby, które zmagają się z utratą zdrowia, jak i ich rodziny. Przyzwyczailiśmy się już do czytania apeli o wsparcie finansowe, kierowanych przez przeróżne fundacje, skupiające osoby potrzebujące wsparcia. Jest ich tyle, że praktycznie trudno je zauważyć w natłoku. Dlatego coraz więcej warte są pomysły, dzięki którym te potrzeby zostaną zauważone.

Przypadek pana Waldemara z ul. A. Krajowej jest bardzo ciężki. 64-latek jest po dwóch zawałach, operacji kręgosłupa i dwóch udarach. Ma cukrzycę, a kilka miesięcy temu dowiedział się, że ma raka. Do specjalistów onkologów jeździ do Bydgoszczy, a coraz większą opiekę zapewnia mu w tej chwili żona. Na rehabilitację, dojazdy i coraz dłuższe leczenie naprawdę nie ma pieniędzy.

Na nietypowy pomysł pomocy wpadła sąsiadka pana Waldemara, która, oprócz informowania o działaniach fundacji Avalon i możliwościach pomocy finansowej z tego źródła, stworzyła na Facebooku fanpage z aukcjami charytatywnymi. Dołączyć się może każdy, kto chce coś sprzedać lub kupić. - Aukcja ma na celu zebranie pieniążków dla pana Waldemara - mówi pani Pamela, organizatorka tej formy pomocy. - Bardzo bym chciała, żeby sąsiadom niczego nie zabrakło. Znamy się od lat, bawiłam się na podwórku z ich wnuczką, to moja przyjaciółka… Chciałabym, żeby walka, którą toczy ta rodzina, wreszcie się skończyła.

Sprzedać i kupić można wszystko. Szczegółowe zasady na fanpage’u:

https://www.facebook.com/Pomoc-dla-Pana-Waldemara-Schab-Fundacja-Avalon-241220609627526/

- Nie mam żadnego ukrytego celu zarobkowego - podkreśla pani Pamela. - Przedmioty wystawione na aukcjach mogą być używane, nowe... Zebrane pieniążki mają iść prosto na konto fundacji. 

Panu Waldemarowi pomagać można także w sposób wskazany przez fundację Avalon. Szczegóły na stronie http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/schab_waldemar.html

Pomoc sąsiedzka również w chorobie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com