:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pomost SzLOT-u trafi do miasta. Za 150 tys. zł
Temat Szczecinecki 13/06/2019 12:24

Pomost Centrum, znajdujący się przy I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku, zmienia właściciela. Liczący niemal 10 lat obiekt wymaga solidnego remontu. Niestety, Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, która obecnie dysponuje pomostem, nie ma na swoim koncie niezbędnych funduszy, potrzebnych do pokrycia kosztów generalnej modernizacji. Wskutek tego, powraca temat sprzed kilku lat, dotyczący przejęcia pomostu przez miasto.

Nie będzie to jednak przejęcie, jak niegdyś proponowano, za „symboliczną złotówkę”. Ratusz chce odkupić pomost od SzLOT-u za 150 tys. zł. Stosowne głosowanie w tej sprawie przeprowadzą wkrótce radni.

- Gdyby pomost Centrum trafił do miasta, znacznie ułatwiłoby to kwestię zarządzania całym kompleksem pomostów na jeziorze Trzesiecko – mówi Tematowi Mariusz Getka, prezes SzLOT.

Zgodnie z planem, zarządcą wszystkich pomostów miałby być OSiR. Nie trzeba by było wtedy zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze na konieczne, doraźne remonty, a bieżące naprawy można by było wtedy łatwiej finansować.

Nasz rozmówca zaznacza, że stan techniczny pomostu Centrum od pewnego już czasu domagał się baczniejszej uwagi. A temat przejęcia obiektu od miasta poruszany był już właśnie z tego względu kilkukrotnie. Teraz zapadła decyzja, by go wreszcie wcielić w życie.

To jest też konsekwencja tego, że zmieniły się nieco kompetencje SzLOT-u i koncepcja finansowania. Utrzymanie pomostu, także ze względu różnych opłat, które musimy ponosić z tego tytułu jako stowarzyszenie, przestało się po prostu opłacać. Do tego okazało się, że stanęliśmy właśnie przed koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. SzLOT na ten remont nie stać. Dla wszystkich będzie więc lepiej, jeśli pomost przejmie miasto

– dodaje nasz rozmówca. I zaznacza:

Dla mieszkańców nic się jednak nie zmieni. Pomost nadal będzie ogólnodostępny. Będzie tam się też znajdować punkt gastronomiczny. Zmieni się tylko właściciel.

Przypomnijmy. Po przepychankach z wykonawcą pomost Centrum oddano do użytku w 2010 roku. Już w 2009 roku pierwszy prezes SzLOT, śp. Bogusław Sobów podkreślał, że liczący 50m długości pomost ma być „sympatyczny i niemal z marszu ma zyskać przychylność szczecinecczan”. Od początku plan zakładał, że na pomoście powstanie letnia kawiarenka i że będą do niego przybijać statki białej floty oraz inne obiekty pływające. Inwestycja niemal w całości została sfinansowana z unijnego Programu „Civitas Plus Renaissance”.

W 2017 roku temat przejęcia pomostu wybrzmiał na jednej z sesji Rady Miasta. Wszystko za sprawą koniecznej modernizacji, którą musiał przejść obiekt, by mógł być nadal udostępniony spacerowiczom. Miasto na ten cel przekazało wówczas 30 tys. zł. Opozycja zwróciła uwagę, że jeżeli stowarzyszenie nie jest w stanie utrzymać pomostu w należytym stanie, powinno przekazać obiekt miastu za symboliczną złotówkę.

Z tym argumentem nie zgodził się ówczesny burmistrz:

Jego szacowana wartość to około 400 tys. zł. Nie ma żadnego powodu, dla którego SzLOT miałaby przekazywać ten pomost za złotówkę miastu. Gdyby składki były wyższe, to dzisiaj SzLOT nie musiałby prosić o to, by ten pomost wyremontować

– podkreślił wówczas Jerzy Hardie-Douglas.

Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/pomost-centrum--reaktywacja/242602

Reklama

szczecinecka lokalna organizacja turystyczna szlot miasto pomost cetrum - komentarze opinie

 • gość 2019-06-13 13:24:31

  Skoro pomost jest wynajmowany to czemu nie ma pieniędzy na remont? Czyżby za złotówkę wynajem?

 • gość 2019-06-13 13:34:52

  Coś tu jak zawsze cuchnie, po co ten szrot w ogóle istnieje? Jakiś taki pośrednik stworzony żeby nie wyszło coś na wierzch bo by po oczach dawało?

 • gość 2019-06-13 14:17:18

  MIASTO I POWIAT UZYCZYLI MAJATEK SZLOTOWI ZEBY MOGL DZIALAC ,A DZIS ODKUPUJE SWOJ MAJATEK ZA 150TYS COS TU NIE TAK

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-06-13 14:52:39

  A nie lepiej przejąć pomost za np. 15 baniek? A co tam, miasto niebiedne.

 • gość 2019-06-13 14:53:08

  Czy zarówno Szlot jak i OSiR nie są jednostkami miasta ? nie wystarczy przesunąć środków między jednostkami ?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 15:16:06

  Miasto cały czas płaci na utrzymanie tej organizacji, pokrywa koszty wkładów do dotacji, a teraz jak pomost jest do generalnego remontu łaskawie sprzedadzą za 150 tys. Śmierdzi to na kilometr, bo teraz mieszkańcy ponownie zapłacą za pomost na który już się raz składaliśmy... Brawo burmistrz...

 • gość 2019-06-13 15:19:17

  miasto i powiat uzyczylo majatek szlotowi . Szlot dzialal korzystal eksploatowal po 10 latach remont nie ma kasy miasto kupi swuj majatek jaja

 • gość 2019-06-13 15:22:51

  z kasy miasta ciezko jest wzias kaske ze stowarzszenia nie ma problemu

 • gość 2019-06-13 19:00:31

  co na to wydzial do spraw przestemstw gospodarczych

 • gość 2019-06-13 21:13:56

  cytat"Inwestycja niemal w całości została sfinansowana z unijnego Programu „Civitas Plus Renaissance”.To jak to jest,SzLOT nie wydal na pomost ani grosza,za to doprowadzil go do stanu wymagajacego remontu i teraz chce na na nim zarobic.Panowie Radni zastanowcie sie gdzie tu jest sens,gdzie logika.

 • gość 2019-06-13 21:27:59

  Szlot nie jest jednostką miasta, jest to stowarzyszenie. Najważniejsze jest pytanie, jak Szlot został właścicielem ziemi na której stoi pomost. Jeśli dostał od miasta to musi oddać, jeśli miasto odkupi darowaną działkę to powinno wejść CBA,CBŚ itp. Wg. Geoportalu pomost leży na wodzie i w sąsiedztwie parku, a właścicielem parku jest miasto, formalnie właścicielem pomostu jest miasto, w myśl zasady: czyja ziemia tego jest, to co jest wybudowane.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 21:34:23

  To po co ten Szept?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 21:36:47

  Nazwy się pomyliły powinno być SZLOR Szczecinecka Lokalna Oganizacja Rybna.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 21:37:49

  Związek wędkarski

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 22:37:00

  Ta organizacja ma ściągać chyba tłumy turystów do naszego miasta!? Ale jak narazie to tylko z wędką.

 • gość 2019-06-14 09:52:21

  tanio srzedamy miastu plac wolnosci 10mil zl do negocjaci mieszkancy bezdomni zakup tego pomostu to bardzo zle pachnie kto wmiescie robi kosztorysy pod inwestycje gdzie final cenowy poczatkowy rozni sie od ostatecznego o 200% czy wie ta osoba co to sa KNERY

 • gość 2019-06-14 09:54:33

  tanio srzedamy miastu plac wolnosci 10mil zl do negocjaci mieszkancy bezdomni zakup tego pomostu to bardzo zle pachnie kto wmiescie robi kosztorysy pod inwestycje gdzie final cenowy poczatkowy rozni sie od ostatecznego o 200% czy wie ta osoba co to sa KNERY

 • gość 2019-06-15 07:05:36

  JAKIE TAM PROMOWANIE MIASTA WEDKARZ GETKE ZA NASZE PODATKI REALIZUJE SWOJE HOBBI WEDKARSTWO NIC POZATYM PROSZE ZOBACZYC Z IMIENIA I NAZWISKA ZARZAD ICZLONKOW SZLOTU TE NAZWISKA POJAWJAJA SIE W SPOLKACH MIEJSKICH TO TOTALNA KLIKA

 • Gość - niezalogowany 2019-06-16 16:52:38

  Czy dobrze kumam miasto sprzedaje sobie ? No bo szrot finansowany jest z pieniędzy miasta. Masło maślane.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-17 07:51:52

  Kreatywna księgowość?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"