:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Popękało, pozalewało i trzeba sobie radzić samemu
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Temat Szczecinecki 20/03/2019 05:38

Dobre sąsiedztwo to podstawa. Co może jednak zrobić właściciel budynku, gdy sąsiad zalewa drugiego, podczas remontu pojawiają się pęknięcia na ścianach, a mieszkańcy nie potrafią się porozumieć?

Pani Maria długo czekała na przydział mieszkania w ZGM. W końcu wprowadziła się z córką na plac Winniczny i wyremontowała sobie mieszkanie. Kłopoty pojawiły się rok z kawałkiem temu, gdy na górę wprowadzili się nowi lokatorzy. Też dostali mieszkanie do remontu.

 • U góry trwał remont, kamienica się trzęsła. Moje mieszkanie jest popękane "na przestrzał", w kuchni i łazience sypie się na głowę - mówi pani Maria. - Codziennie chodzę po łazience z szufelką i zbieram. Ale najlepsze, że stamtąd jeszcze cieknie...

Czarę goryczy przebrało właśnie kilkukrotne zalanie łazienki, spowodowane nieszczelnym odpływem w ubikacji położonej piętro wyżej. 

 • W domu muszę mieć sucho i bez żadnych pyłów. Znów zaczęła mi chorować córka, ma astmę oskrzelową. W ciągu miesiąca jest dwa, trzy razy na antybiotyku. Musiałam opuszczać na kilka dni mieszkanie...


"ZGM informuje, że w dn. 8.03.2018 inspektor nadzoru dokonał wizji lokalnej zajmowanego przez Panią lokalu. Nie stwierdzono żadnych pęknięć, uszkodzeń tynków oraz pracy ciężkiego sprzętu w lokalu nr (...). Wykonawca remontu ww lokalu zobowiązał się do uprzątnięcia gruzu złożonego na posesji przy budynku."
 

ZGM zgłoszoną sprawę sprawdził, a sąsiadka pisemnie zobowiązała się do całkowitej naprawy szkód. 

 • Co ciekawe, miałam zalany nawet pokój. Technicy z ZGM byli u mnie i mówią, że to niemożliwe, bo w tym miejscu piętro wyżej nie ma żadnych rur ani kanalizacyjnych, ani grzewczych. Układ mieszkań powinien być identyczny. 


Niestety, sąsiadka nie naprawiła szkód, mimo pisemnej deklaracji złożonej już rok temu. Pani Maria nie odpuszcza i chce od ZGM wyegzekwowania remontu od lokatorki.

 • Zapisałam się do prezesa ze dwa albo trzy razy. Dowiedziałam się, że mam sama dochodzić swoich roszczeń. Skończyło się na tym, że ta pani ma mi dać numer polisy i mam sama dochodzić należności z ubezpieczenia. Ja ubezpieczenia nie mam. Dlaczego? Takiego czegoś nie ubezpieczymy - mówił mi agent ubezpieczeniowy podczas oglądania mieszkania. Ściany pękają, sufity pękają. - Nie ma czego ubezpieczać - powiedział.

Do tego dochodzą, oczywiście, nerwy. Sąsiedzkie nieporozumienie to już regularne dokuczanie sobie. Szczególnie łatwe, gdy się mieszka piętro wyżej i współdzieli malutką klatkę schodową.

A remontu łazienki jak nie było, tak nie ma. Pani Maria: Mam iść założyć sprawę cywilną, ZGM mówi że sprawa jest do załatwienia w naszym zakresie. Policja też wysłała mnie do sądu. - Gdyby to była Pani własność, to ok - słyszę od pani w sądzie. Ja tłumaczę, że to zetgieemowskie. - No to z czym Pani przyszła? Jako właściciel do sądu musi wystąpić prezes, bo to tak, jakby pani stancję wynajmowała, tłumacząc najprościej. Musi właściciel, a pani nim nie jest.

"ZGM TBS informuje, że jako właściciel lokalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zachowanie tego lokatora" (26.02.2019)


Co teraz? 
"Bardzo proszę o szybką i skuteczną interwencję" - pisze lokatorka w piśmie do ZGM.

 •     Nie wiem. Może pójdę z tym do prokuratora - mówi pani Maria. - Po prostu boję się, że się to wszystko zawali na mnie i córkę. A już nie mam dokąd pójść.

 


artykuł ukazał się 14.03 w Temacie Szczecineckim,
​​​​​​​jedynym tygodniku ze Szczecinka. Mamy już 30 lat!
Reklama

sąsiedzi zalanie remont budynek mieszkańcy zgm szczecinek kamienica pęknięcia ubikacja - komentarze opinie

 • gość 2019-03-20 08:21:21

  Po raz kolejny niekompetencja w tym zakładzie pracy chronionej "swoich kolegów". Ręce opadają...

 • gość 2019-03-20 10:46:36

  Kiedy Burmistrz zrobi tam w końcu porządek, masa niekompetentnych pracowników (szczególnie na kierowniczych stanowiskach) którzy znęcają się psychicznie nad podwładnymi, Prezes jest całkowicie podporządkowany trzem grubym babom, które nie mają żadnego wykształcenia, tylko wysokie mniemanie o sobie.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-20 11:33:37

  Czyli standard noclegowni.

 • gość 2019-03-20 11:43:40

  Czy to prawda że ludzie ociekają stamtąd gdzie tylko mogą i przetrwali tylko ci którzy maja ta prace kompetentnie w d...e bo robia prywatę albo dup.w.łazy?

 • gość 2019-03-20 12:16:08

  lepiej bym tego nie ujął;-) normalni stamtąd uciekają, zostają tylko tacy, którzy mają to gdzieś i lenie, którzy nie potrafili by odnaleźć się gdzie indziej, gdzie trzeba PRACOWAĆ. W zgm się nie przepracują, więcej czasu spędzą na fajce albo plotach.

 • gość 2019-03-20 12:46:55

  A może obecny burmistrz powała na prezesa JHD? - przecież on zna się na wszystkim.

 • gość 2019-03-20 13:04:17

  Prezes tego bałaganu jest informatykiem, więc jak może merytorycznie kontrolować pracowników, skoro się na tym nie zna. To jest dobry kolega burmistrza i dlatego ma tam pracę.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-20 14:21:25

  Zgm zły, SzSM zła, szpital zły, lekarz rodzinny zły, UM zły, Starostwo złe- każdy tylko narzeka i gada a sam nic nie robi. Ludzie mówią i mówić będą. W każdym zakładzie pracy znajdą się osoby, które pracują i te które nic nie robią ale nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora.

 • Gość1 - niezalogowany 2019-03-21 16:18:41

  Jak można tak perfidnie kłamać!To Pani użądziła tym sąsiadom piekło z życia .Tylko co chce tym osiągnąć? Jest w tym wyrachowaniu jakiś cel !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-21 19:49:17

  Wielokrotnie nawiązanie porozumienia w sprawie naprawienie szkody, która powstała w skutek remontu czyli zalanie łazieki ,kończyło się wymówka ze strony Pani .To wyjazd do lekarza z corka nie dziś to co innego .Później już nawet sama poszkodowana nie wyraziła zgody na wejście do swojego lokalu ,tylko oznajmiła że wpusci ekipę remontowa za która Ci sąsiedzi zapłacą.A reszta szkód nie powstała na skutek remontu mieszkania .Od młotka czy wiertarki nie trzęsie się kamienica i nie pękają ściany .Z tego co mi wiadomo jakiś czas temu były prace rozbiórkowe w pobliżu i faktycznie w tym czasie trzesło w mieszkaniach na skotek maszyn, które pracowały a ta Pani wykorzystała to i dopisała sąsiadom by bardziej swoja historię upiekszyc

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"